Mavi ekran hataları bulma BlueScreenView v1.29 - View BSOD

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
BlueScreenView v1.29 - View BSOD (mavi ekran) kilitlenme bilgi dökümü dosyalarinda saklanma ve arızanın neden oluştuğunu kaydet seceneğiyle sizlere sunan cok gözel bir program

Açiklama
BlueScreenView, 'mavi perde-in ölüm' çökme sirasinda olusturulan tüm mini döküm dosyalarini tarar ve bir tablodaki tüm çökme hakkinda bilgi görüntüler. Her çarpisma için BlueScreenView mini döküm dosya adini, Tarih ve Saat çökmesi, mavi ekran (hata denetleme kodu ve 4 parametre), sürücü ve ve muhtemelen neden kaza (dosya adi, ürün adi, dosya açiklama ve dosya sürümü) modülü içinde görüntülenen temel kilitlenme bilgileri görüntüler.
Üst bölmede görüntülenen her çarpisma, alt bölmede çarpisma sirasinda yüklenen aygit sürücülerini ayrintilarini görüntüleyebilirsiniz. BlueScreenView da muhtemelen çökmesine neden süphelenilen sürücülerin kolayca bulabileceginiz bu adresleri kazasinda yigininda bulunan sürücüleri isaretleyin.

Ilgili araçlari

AppCrashView - Windows 7/Vista Uygulama kilitlenme bilgileri görüntüleyin.
WhatInStartup - enable/disable/Sil Windows Baslangiçta çalistirilan programlar.

ServiWin - Windows hizmet modülü alternatif - Baslat/Durdur/yenidenbaslatmahizmetleri ve sürücüleri

BURDAN:İndirin
http://www.nirsoft.net/utils/bluescreenview.zip

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Win7hic karsilasmadim bu tip hatalarla ama guzel program

XLİVE

Asistan
Reaksiyon puanı
8
evet bugün denedim bu programı mavi ekran hatasını alan bir tanıdğım benden yardım istedi kesinlikle pc format atılmaması lazımdı bana pc gedirdi sıkca yapmıyordu gerci mavi ekran hatasını ama üst üst kapatılınca pc yapıyordu bu programı calıştırdım tüm hataları kayedeti bana sadece hatayı hdd uyarısıyla verdi veriyoluyla ilgili bas ediyordu hemen sata kablosunu değiştim sorun biti hal oldu belki uğraşsaydım bu kadar kısa sürüde bitmezdi ram miş farmatmış derken zaman alcak işe yarıyor kendim denedim

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Mavi ekranı tamamen kaldıran bir program vardı, Mavi ekran yerine yeşil yada kırmızı vb. ekran geliyordu :mrgreen:

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Mavi ekranı tamamen kaldıran bir program vardı, Mavi ekran yerine yeşil yada kırmızı vb. ekran geliyordu :mrgreen:
Şaka yapmak için iyi bir yol. Maviyi herkes biliyor ama kırmızı ve yeşilin anlamı ne? :D :mrgreen:

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Hangi renk yaparsanız yapın onun aslı mavi ekrandır
Bilinçaltına mavi kazınmıştır :D

Deniz mavisi ve gök mavisi hariç benden uzak olsun :devil2:

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Mavi ekran, kabustur,beladır,sinir bozucudur , Allah belasını versin' dir :D

heackermc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:):):): genellıkle badsector olusursa ya mavı ekran gelır yada pc gıder oyuzden :)

G

gazmangaz

SDN Okuru
bu programı nasıl kullanacağız taraması nasıl ne yapılması gerekiyor?