Mavi Ekran alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

VlamDraak888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yaklaşık bir haftadır bilgisayar kapanıyor aniden olay günlüğünde EVENT ID 41 Kernel-Power yazıyor ne anlama geldiğini bilmiyorum format attım ve bu sefer driverları kurmadım uzun zamandır kapanmadı bir tek radeon software yüklü her neyse dün gece ve bu sabah mavi ekran verdi tercüme edebilecek babayiğit var mı?

DUMP dosyaları Dump.zip dosyasını indir - download

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Yaklaşık bir haftadır bilgisayar kapanıyor aniden olay günlüğünde EVENT ID 41 Kernel-Power yazıyor ne anlama geldiğini bilmiyorum format attım ve bu sefer driverları kurmadım uzun zamandır kapanmadı bir tek radeon software yüklü her neyse dün gece ve bu sabah mavi ekran verdi tercüme edebilecek babayiğit var mı?
Neyse sorunun ram ile ilgili olabilceğini düşünüyorum

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
kanka boşver bu arkadaşlar her yerde ipini koparan forum hesabı açıyo sal ne hali varsa görsün cahille cahil olma
Ama dediğim gibi Ram yüzünden olabilir. Bilgisayarı kaç gündür kullanıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yada Ay,yıl

VlamDraak888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

KovboyBey

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,001
pc şuan açılıyorsa cpu z indirip bakabilirsin

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
marka bilmiyorum ama sanırım 1333MHz
diğer ram ile aynısı mı? MHz,marka vs? yani aynı 2 tane mi ram kullanıyorsun? MHz'leri farklı olunca olabiliyor böyle hatalar bende de öyle bir hata var şu anda yakın bi zamanda diğer ramimin aynısını alıcam

VlamDraak888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
diğer ram ile aynısı mı? MHz,marka vs? yani aynı 2 tane mi ram kullanıyorsun? MHz'leri farklı olunca olabiliyor böyle hatalar bende de öyle bir hata var şu anda yakın bi zamanda diğer ramimin aynısını alıcam
marka bilmiyorum ama ikiside aynı 2x4 8GB ram 1333 veya 1600 MHz olması lazım ikisininde ayrıca az miktarda overclock yapıyorum overlock u arttırınca windows açılmadan mavi ekran geliyor mavi ekran sonrası bilgisayar yeniden başlıyor ama siyah ekranda kalıyor kapatıp açınca normal bir şekilde açılıyor windows a kadar
Mesaj otomatik birleştirildi:

overclock derken işlemciden bahsediyorum Xeon E5450 kullanıyorum p5g41c-m lx anakartımda

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Arkadaşım böyle genel tedavilerle bir sonuç alamazsın. Minidump dosyanı paylaş.

VlamDraak888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşım böyle genel tedavilerle bir sonuç alamazsın. Minidump dosyanı paylaş.
eyvallah zaten linki bıraktım ama kimse yardımcı olmadı bu konu aktif mi yardımcı olurlar mı?

Son mesajlar