Mavi Ajanda - Web 2.0 Ajanda

Bu konuyu okuyanlar

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi Ajanda bir Web 2.0 ajandasıdır.Mavi Ajanda'da ajanda özelliklerinin yanı sıra Gazete Okuma, Sürükle & Bırak Anasayfa düzenleme gibi kullanışlı özellikleri vardır, ayrıca ücretsiz olarak SMS hatırlatma seçeneği sunar...Mavi Ajanda'nın özelliklerini kısaca özetlersek;

* Takvimi kullanarak hayatınızı düzene sokun, unutmaya son !
* Akıllı takvim özelliği ile tek seferlik, günlük, haftalık etklinlikler ekleyin.
* SMS ve E-Posta ile istediğiniz zaman hatırlatma özelliği.
* Doğum günü kutlamayı artık unutmayacaksınız.
* İstediğiniz gazetenin haberlerini tek sayfadan okuyun.
* Widget(Oyun, radyo, sözlük...), RSS Beslemeleri, Anlık Gazete Başlıkları ile Anasayfanızı donatın ve sürükle & bırak desteği ile istediğiniz şekilde yerleştirin.
* 100MB'lık dosya deponuz ile dosyalarınızı taşıyın.
* Tek tıkla notlarınızı kaydedin ve düzenleyin.
* Web 2.0 tasarımı ve Ajax altyapısı ile çok kolay çok hızlı !

http://www.maviajanda.com

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Siteye üye oldum gezindim biraz, tabiki aklıma ilk gelen NETVIBES oldu. Bildiğiniz gibi NETVIBES artık Türkçe de hizmet veriyor. Ne yazıkki tasarımı NETVIBES kadar etkili, aktif bulmadım.

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi Ajanda ile Netvibes'i karşılaştırmak Bir Forum Sitesi ile Bir Portalı karşılaştırmaya benzer, ikiside farklı kulvarlarda Mavi Ajanda'nın anasayfam özelliği türkiyede ilk olmasına rağmen netvibes kadar etkili değildir, fakat netvibes ajanda hizmeti vermez, dosyalarınızı depolayamaz, doğum günlerini size SMS atarak hatırlatmaz. Kısacası biraz yanlış bir karşılaştırma olmuş, eleştiriniz için teşekkür ederim iyi günler

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Haklısınız mTuran. maviajandanın diğer özellikleri de var ama işte ben hemen tasarıma baktım...tasarım konusunu kafaya çok takıyorum.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Çok etkili ve güzel görünüyor.
Yalnız şunu da eklemeliyim.
Genellikle son zamanlarda standart bir tasarım bütün yeni sitelere hakim olmaya başladı. Bu da onlardan biri. Bu tasarıma sahip olan ve ajax kullanan her site kendini web 2.0 uygulaması olarak tanıtıyor. Bu biraz da reklam meselesi ama ben bunu çok anlamsız ve saçma buluyorum. "Web 2.0 uygulaması"
Web 2.0 yeni geliştirilmiş bir yazılım sürümü gibi... Çok anlamsız.

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben yeni üye oldum aktivasyon kodunu bekliyorum

vasili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paylaşımın için saol

çok işime yarıyacak :D

ko_koray

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
murat kardeşim yine değişik bir patlama yaptın yine geldin yine yeni farklı geldin... çok teşekkürler bekliyordum açılmamıştı burada gezerken haberini gördüm hayırlı olsun...

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gmail'de kullanmıyorsanız Junk, spam mail klasörlerine gelmiş olabilir.

@ko_koray
Sen nerden çıktın abi ya şok oldum :O

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@ecrin
sorunu halletin sanırım ama hala olmadıysa kullanıcı adını yaz aktif edeyim.

akifsever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu google takvim, google not tutma , google reader, ve googlepagesin bütünü gibi bişey.

bildiğiniz gibi google takvim türkçe ve sms ile uyarı veriyor.

igoogle de kullanırsanız hepsini bir sayfada düzenler kullanırsınız.

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@akifsever
Google milyar dolarlık sermayesi ve yüzlerce programcısı olan bir şirket iken ben 17 yaşında bir lise öğrencisiyim.Türk insanı olarak Türk yapımlarına verdiğiniz destek beni şaşırttı neyse herkesin kendi görüşü.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
mTuran dedi ki:
@akifsever
Google milyar dolarlık sermayesi ve yüzlerce programcısı olan bir şirket iken ben 17 yaşında bir lise öğrencisiyim.Türk insanı olarak Türk yapımlarına verdiğiniz destek beni şaşırttı neyse herkesin kendi görüşü.

Bu mesajı ben yazacaktım ama anlayan yazmadan da anlar diye düşündüm.
Sitenin sana ait olduğunu görünce şaşkınlık ve sevinci bir arada yaşadım. Her ne kadar Web 2.0 programı deyimlerini çok itici bulsam da deneyimlerini bizimle paylaşmanı çok isterim. Yani kodların ne kadarı sana ait? Veya hazır bir sistemin düzenlenmiş hali mi? Sonuca ulaşmak için nasıl materyaller kullandın? Yardım aldın mı? gibi :)

akifsever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mTuran dedi ki:
@akifsever

ben ne dedim ki :D eminim googleda sms atma olayını bilmeyen birsürü insan vardır. bu sitende sanki sadece bu yada ilk bu sms atıyormuş izlenimi uyandırdı bende. bunuda googlede oldunu yazdım.seni kırdıysam özür dilerim.

ama şuda varki google hem bu servisleri yapıyor hemde bu servislerin apilerini veriyor.
http://www.rememberthemilk.com/ diye bir site sırf google apileri ile servisler açıyor.

akifsever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
exit(life) dedi ki:
Sitenin sana ait olduğunu görünce şaşkınlık ve sevinci bir arada yaşadım. Her ne kadar Web 2.0 programı deyimlerini çok itici bulsam da deneyimlerini bizimle paylaşmanı çok isterim. Yani kodların ne kadarı sana ait? Veya hazır bir sistemin düzenlenmiş hali mi? Sonuca ulaşmak için nasıl materyaller kullandın? Yardım aldın mı? gibi :)

http://www.maviajanda.com/about.php sayfasında emeği geçenleri yazmış linkleride olması iyi olmuş.

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
exit(life) dedi ki:
mTuran dedi ki:
@akifsever

Öncelikle teşekkür ederim, sistem tamamen bana ait(prototype gibi javascript kütüphaneleri haric, bu kütüphaneler sadece bazı yerlerde kolaylık sağlıyor, netvibes'da bu tür kütüphaneler kullanır) kesinlikle hazır portal değil yaklaşık 11.000 satır PHP+JS kodladım.Yardım almadım yaklaşık 4 senedir programlama ile ilgileniyorum, istersen aşağıdaki adresten kişisel siteme ve CV'me bir gözatabilirsin.

http://www.muratturan.com/ozgecmis-cv

@akifsever
Türk olarak SMS hizmeti veren tek servis. Ne özürü ? önemli bile değil ;)

@ecrin
Pardon ?

----
Web 2.0 geleneği olarak screencast hazırladım, Mavi Ajanda'yı 6 dk'da tanıtan video'yu izlemek için: http://www.maviajanda.com/demo

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hatayı söylerseniz çok iyi olabilir ?

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hata raporu çıkıyo bide takvime etkinlik eklemede zorlanıyorum

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hata raporu dediğiniz pencere derken sanırım Window Hata Raporu Gönderme penceresini kast ediyorsunuz, eğer öyleyse Mavi Ajanda'dan kaynaklanan bir sorun değil büyük ihtimalle internet explorer zarar görmüş, firefox öneririm.

Etkinlik elemede yaşadığınız sorun nedir ?

ecrin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
etkinli ekle diorum pencere yarım çıkıyo bazen

mTuran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmm evet öyle ufak bir bug bulunmakta en kısa zamanda ilgileneceğim, iyi günler

Reaksiyon puanı
0
ufak bir önerim olacaktı.

notu gösteren sayfada o düzenle ve sil butonları solda değil de sağda olsa. bi de başlıkla aynı satırda olsa. nası olur ;) çünkü başlıkla notu ayırmış gibi sanki