Matematikçiler için otomatik denklem çözme

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir araç 3500 metreyi 2 dakika 38 saniyede kat ederse saatde kaç km yol alır

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
:) Bu matematikçiler için değil, matematiği bilmeyenler için bence.

Böyle hazıra alışan bir matematikçiden cacık olmaz.

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
http://www.wolframalpha.com/ da tavsiye edilir. Fonksiyonda çözer, grafiğini de çizer. Türev, intergral bana mısın demez :) Android uygulamasıda var.

Matematik bölümü öğrencisiyim ama bende kullanıyorum. Karşımıza lisede gördüğünüz diskiriminant yöntemiyle çözebileceğiniz problemler pek çıkmıyor. Bazen işin içinden çıkamıyorsun. Bu site adım adım çözümü gösteriyor, bir bilene sormuş olup öğreniyorsun. Yani matematikçiler her matematik problemini çözer diye birşey yok :)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Daha basit birşey arayanlar için Microsoft Math ücretsiz programı da var.Bir Wolfram kadar güçlü olmasa da epey idare eder birşey..

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
http://www.wolframalpha.com/ da tavsiye edilir. Fonksiyonda çözer, grafiğini de çizer. Türev, intergral bana mısın demez :) Android uygulamasıda var.

Matematik bölümü öğrencisiyim ama bende kullanıyorum. Karşımıza lisede gördüğünüz diskiriminant yöntemiyle çözebileceğiniz problemler pek çıkmıyor. Bazen işin içinden çıkamıyorsun. Bu site adım adım çözümü gösteriyor, bir bilene sormuş olup öğreniyorsun. Yani matematikçiler her matematik problemini çözer diye birşey yok :)

Samsung not alma uygulamasında görmüştüm ilk kez bunu. Kalemle soruyu yazıp aramaya basınca bu site üzerinden çözüyordu. Faydalı bir site ama sanırım bir çok özelliği pro sürümde. :)

PelinYavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mathematica diye bir program var inanılmaz denklemler çözer kendisi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5x=8+7

5x=15
__ __
5 5 LErle bölüyoruz 15/5=3 Cevap= X=3

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
ace55db4325835904309722b184b38f1.jpg