Soru Matematik yapmadan EA'da 300-500 bin arası bir sıralama yapmak mümkün mü?

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Merhaba, matematik yapamıyorum ama diğer dersleri çalışarak yükseltebilirim. Hedeflediğim bölüm çok yüksek bir şey istemiyor, yaşadığım bölgede bir üniversite var fakat oraya gidebilmem için 300-500 bin arasında bir sıralama yapmam gerekiyor. Biraz problem çalışıp TYT'de 5 6 net yapabilirim belki ama AYT'de yapabileceğimi sanmıyorum belki temel kavramlardan birkaç soru yapabilirim. Matematik yapmadan mümkün mü 300-500 bin arası bir sıralama yapmak? Türkçe'den 25 net üzeri yapıyorum bu arada.

canalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Türkçe TYT en az 30 bandında olmalı. Sosyal kısımda %60 doğru yapsan TYT mat yine en az 15-20 arası olmalı. AYT de Edebiyat ve sosyal kısmın iyi olmalı ki AYT matematik açığını kapatsın. Tabii bu açığı kapatmak içinde ayt matematikten en az 8-10 soru gerekli böylelikle 400-500k arası gelebilir. OBP ne de bağlı.

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Türkçe TYT en az 30 bandında olmalı. Sosyal kısımda %60 doğru yapsan TYT mat yine en az 15-20 arası olmalı. AYT de Edebiyat ve sosyal kısmın iyi olmalı ki AYT matematik açığını kapatsın. Tabii bu açığı kapatmak içinde ayt matematikten en az 8-10 soru gerekli böylelikle 400-500k arası gelebilir. OBP ne de bağlı.
Hocam o kadar zor olduğunu sanmıyorum ben, hesaplama sitesinden baktım sözel derslerde ekstrem bir performans sergilersem Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji hiç net yapmasam bile 200 250k gibi bir sıralama yapabiliyorum.

canalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Seneden seneye ve yığılmaya görede değişir hocam size bu seneki yks netlerimi paylaşayım