Soru Matematik yapamıyorum ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar matematiğim çok kötü ne yapsam olmuyor napıcam bilmiyorum kitpa bile aldım temelden onu bile yapamıyorum. Matematik korkum var ya insan hiç korkarmı fobim oldu resmen.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Bu sorunu okul çağında çok yaşamış ve matematik yüzünden sınıfta çok çakmış, hatta okulu bırakma noktasına gelmiş biri olarak şunu demek isterim. Biraz zorladım. Olduğu kadar oldu. Bende bütün dikkatimi sosyal derslere verdim. O konudaki başlarım sayesinde okul hayatıma devam ettim. Öğretmenler de bunu gördü ve beni daha fazla zorlamadı. Herkesin yetenekli olduğu dallar vardır. Kendinde bunları araştır.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Kendine Hoca Tutucksın, Saglam Program yapıcaksın,Daha sonra Bos zamanda kendın pratık yapıcaksın, bıseyler yaparken de pratık gıdıceksın kı beynın onu sevsın,zorlarsan olucak ıstemezsen yerınde kalıcaksin.

İlkokulda sınıf hocamız vardi, anneme ve velilere demiş ki her sene ögretcem ögretcem 4 geldik halen yoktu, daha sonra hoca değişip baska bir hoca bize 1 senede temel matematık verip sorunları pekiştirdi orta okulda zorlanma olmadımı ? tabı oldu ama o kadar değildi, sonra kendım ve kurslar sayesinde lisede sorun cekmedım, daha da kötüsü o kadar cocuk bu tezgahtan gecti :) ve seneler sonra onu pazarda don saterken bulduk, megerse görev yetmezlıginden kovulmus :) o zamana kadar onca evlat bosu bosuna rüsva oldu biz sıyrıldık ya sıyrılamayan? dıyecegım o hersey ınsan azım ve beynınde biter kendıne zaman ver saglıklı düşün ve programla mesela akıllı telefonun cebınde alarm kur ve calıs günde 1 saat bile seni ne kadar geliştirip sevdırdıgını göreceksın.

Okuman ıcın Bir kac link bırakıyorum, Asla PES ETME..
Link
Link
Link

mel25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu sorunu okul çağında çok yaşamış ve matematik yüzünden sınıfta çok çakmış, hatta okulu bırakma noktasına gelmiş biri olarak şunu demek isterim. Biraz zorladım. Olduğu kadar oldu. Bende bütün dikkatimi sosyal derslere verdim. O konudaki başlarım sayesinde okul hayatıma devam ettim. Öğretmenler de bunu gördü ve beni daha fazla zorlamadı. Herkesin yetenekli olduğu dallar vardır. Kendinde bunları araştır.
Ya benim zaten sözelim iyi benim yapabildiğim dersler var özellikle tarih vs gibi derslere ilgiliyim ama bu devirde iş kariyer para vs diyince matematik yapmak zorundasın para olan meslekler hep sayısalda var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendine Hoca Tutucksın, Saglam Program yapıcaksın,Daha sonra Bos zamanda kendın pratık yapıcaksın, bıseyler yaparken de pratık gıdıceksın kı beynın onu sevsın,zorlarsan olucak ıstemezsen yerınde kalıcaksin.

İlkokulda sınıf hocamız vardi, anneme ve velilere demiş ki her sene ögretcem ögretcem 4 geldik halen yoktu, daha sonra hoca değişip baska bir hoca bize 1 senede temel matematık verip sorunları pekiştirdi orta okulda zorlanma olmadımı ? tabı oldu ama o kadar değildi, sonra kendım ve kurslar sayesinde lisede sorun cekmedım, daha da kötüsü o kadar cocuk bu tezgahtan gecti :) ve seneler sonra onu pazarda don saterken bulduk, megerse görev yetmezlıginden kovulmus :) o zamana kadar onca evlat bosu bosuna rüsva oldu biz sıyrıldık ya sıyrılamayan? dıyecegım o hersey ınsan azım ve beynınde biter kendıne zaman ver saglıklı düşün ve programla mesela akıllı telefonun cebınde alarm kur ve calıs günde 1 saat bile seni ne kadar geliştirip sevdırdıgını göreceksın.

Link
Link
Link
Ya benim hiç temelim yok ve lise bana ne bileyim x,y falan ya temel soruları çözmeye kalksam bu düzeye geçemiyorum tyt ayt falan yani 4 işlemde sıkıntı var. Hel bunca zamana kadar sözelim iyi diye sözelden puan aldım mat dersinden kalıyor olmama rağmen ortlamam hep 70 in üstü benim sorunum bir türlü bir seviyeye gelemekte. Ve hocayı dnedim olmadı belki ucuza kactim diye uzaktan zoom ile ders goruyordum verim hic alamadım ne bileyim hocaylada olacak iş değil bence hocada bir yere kadar hoca zaten senin sınıftaki konuları anlatıyordu niye temel anlstmıyordu daha bolme islemini bile dogru duzgun yapamıyorum nasıl anliyicam lise duzeyini benim hayalim yazilim ile ilgili ve motivasyonum o kadar dusuyorki keske bir yapabilsem ne guzel olurdu...

Link
Link
Link
Bütün para olan meslekler hep sayısal biliyorum bunu ve bu beni strese sokuyor eğer matematik yapamazsam başka alanda başarılı olamaz mıyım sence dil vs

Şuan kaç yaşındasın? Matematik bilmeden de para kazanılabilir mi sence? Dil bölümüne gitsem dilden para kazanırmıyım? Sence bir yere gelebilirmiyim??

Son düzenleme:

Son mesajlar