Matematik sınavına çalışamıyorum

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Arkadaşlar yarın matematik sınavım var ve aşırı zor sinirden ağlıyorum lütfen yardım edin nasıl çalışabilirim ? Hangi tarz? Önce okuyup çözmem mi lazım?

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Hocam ben yabancı matematik görüyorum başka ülkedeyim diye şimdi anlatamam pek :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka ülkedeyim.
matematiğin çoğu ezber. konu tekrarı yaparak ve anlatım dinleyerek yapamazsınız. formülleri, kısa yolları, ipuçları denemelisiniz. sonrasında soru çözümü yapmalısınız.

SandyShores

Asistan
Reaksiyon puanı
103
matematiğin çoğu ezber. konu tekrarı yaparak ve anlatım dinleyerek yapamazsınız. formülleri, kısa yolları, ipuçları denemelisiniz. sonrasında soru çözümü yapmalısınız.
Mesela nasıl desem, Kesirle çarpma , toplama , bölme , çıkartma var örneğin, bunlarda mesela çarpma ile bölmede payda eşitlenmiyor. Formül bu mu?

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Mesela nasıl desem, Kesirle çarpma , toplama , bölme , çıkartma var örneğin, bunlarda mesela çarpma ile bölmede payda eşitlenmiyor. Formül bu mu?
Formülü öğrendikten sonra bol bol test çözmen senin yararına olacaktır.

grand_master

Profesör
Reaksiyon puanı
707
Arkadaşlar yarın matematik sınavım var ve aşırı zor sinirden ağlıyorum lütfen yardım edin nasıl çalışabilirim ? Hangi tarz? Önce okuyup çözmem mi lazım?
senin çaren youtube da orkun ışıtmak izle tekrar mat. a çalış bak anlıyo musun