Maske takınca gözlüğünüz buğulanıyor mu ? Çözümü burada.

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Deniyeceğim ama ya unutuyorum ya da uğraşmak istemiyorum.
Gözlüksüz hayat yaşayamayan biri mutlaka denemesi lazım çünkü çok zor gerçekten buğulanma her türlü oluyor maskeyle de alakalı değil. Hadi bizim numaralar 1.5 - 2 hadi maksimum 2.5 falan olsun miyopsa yine yakını gördüğünden bir şekilde idare ediliyor da hipermetrop, daha yüksek numara miyop, hem yakın hem uzak gözlüğü kullanan yada astigmatı olan arkadaşlar ne yapacak...

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bu konuda mesajım bulunsun.
Zaten site içi arama çalışmıyor. Sonra konuyu arayıp bulamıyorum.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Merhaba hocalarım malum virüsten dolayı maske takma zorunluluğu var ve maske taktığımızda gözlüğümüz buğulanıp görüş kalitesini düşürüyor. Bu sorun araç kullanırken veya yürürken bir kazaya neden olabilir, siz de benim gibi gözlüğünüzün buğulanmasından şikayetçiyseniz çözümü burada. Bu derdi çözmenin 3 yolu var, size uygun olanı kullanabilirsiniz.

Gözlüğünüzün her iki camının iç ve dış kısmını (İsterseniz sadece iç kısmını) su kullanmadan az miktarda tıraş köpüğü ile silerseniz camlar buğulanmayacaktır.
Kalıp sabunu kuru bir şekilde gözlüğünüzün her iki camına güzelce sürün ve yine kuru bir mendil ile silin, bu gözlüğün camında ince bir tabaka oluşturarak buğulanmasını önleyecektir.
Bir mendili maskenin buruna gelen kısmına sıkıştırarak sıcak havanın camlara ulaşmasını engelleyebilirsiniz.
Peçete işe yaramıyor:( Yarar gibi olsa da...Şöyle de bir şey var maskeden maskeye değişiyor.Eğer kaliteli bir maskeyse daha çok buğulanıyo.Sırf o yüzden insan içine girmeyeceksem kötü ince maskeyi takıp çıkıyorum.Göremiyorum ya.Geçen markete gittim sinir oldum görüş mesafesi 0.Taksan da 0 takmasan da:/ Öneriler için teşekkürler.Bir sayfada gördüm dalgasına araba camının buğu önleyicisini sıkmış artık son çare onu yapcaz?

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,353
Teknoloji tasarım dersinde o projeyi tasarladım. Hatta patentini alacaktık ama araya pandemi girdi.
Benimde büyük bi projem vardı teknoloji tasarım hocasıyla konuştum yapacaktık ama korona :(

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
Merhaba hocalarım malum virüsten dolayı maske takma zorunluluğu var ve maske taktığımızda gözlüğümüz buğulanıp görüş kalitesini düşürüyor. Bu sorun araç kullanırken veya yürürken bir kazaya neden olabilir, siz de benim gibi gözlüğünüzün buğulanmasından şikayetçiyseniz çözümü burada. Bu derdi çözmenin 3 yolu var, size uygun olanı kullanabilirsiniz.

Gözlüğünüzün her iki camının iç ve dış kısmını (İsterseniz sadece iç kısmını) su kullanmadan az miktarda tıraş köpüğü ile silerseniz camlar buğulanmayacaktır.
Kalıp sabunu kuru bir şekilde gözlüğünüzün her iki camına güzelce sürün ve yine kuru bir mendil ile silin, bu gözlüğün camında ince bir tabaka oluşturarak buğulanmasını önleyecektir.
Bir mendili maskenin buruna gelen kısmına sıkıştırarak sıcak havanın camlara ulaşmasını engelleyebilirsiniz.
teşkkürler