Masaüstünde Karmaşaya Son!

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Simgelerinizi kategorilere ayırarak çok daha derli toplu bir masaüstüne sahip olmak ister misiniz?

Taze bir Windows kurulumundaki ıssız masaüstü, bilgisayarınızı kullandıkça yerini kalabalık ve karışık, çeşitli programların kısayolları ile dolu bir görsel eziyete bırakabilir. Siz de masaüstünde aradığınızı bulmakta zorlanmaya başladıysanız, Fences adlı ücretsiz yazılım sorununuzu çözecek.
Mevcut bir dizilimi seçerek ya da kendi diziliminizi oluşturarak masaüstü simgelerinizi kategorilere ayırmak, bu kategorileri renklendirmek ve yeni simgeleri otomatik olarak kategorilere atamak Fences ile mümkün.
Bu faydalı programı kullanmaya başladığınızda, tıpkı "cep telefonu yokken ne yapıyorduk?" geyiği gibi bir "Fences yokken nasıl baş ediyorduk bu masaüstüyle?" sorgulamasına girebilirsiniz.
:: Fences'i ücretsiz indirmek için tıklayın.
fences1255088005.jpg
:: Siz masaüstünüzü nasıl düzenliyorsunuz?
Bilgi İçin : Fences
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48

benim masaüstüm böyle...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Software informer yazılımı sayesinde düzenliyorum bir tık la tüm simgeler ortaya çıkıyor. Öncesinde Kategorileştirme,Stardock,Rocketdock kullanıyordum.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Software informer yazılımı sayesinde düzenliyorum bir tık la tüm simgeler ortaya çıkıyor. Öncesinde Kategorileştirme,Stardock,Rocketdock kullanıyordum.

alengirli tavsiye için teşekkürler.Power bahsettiğin programın linkini bana ulaştırabilir misinbn?

Düzenleme:Bahsettiğin program masaüstü düzenleme programı değil galiba?

Biraz baktım ama programların güncellemelerini kontrol eden ve programlar hakkında bilgi veren bir program sanırım.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bu programı uzun süre kullanmıştım, bilgisayarda performans kaybı yaşadığım için
kaldırdım. Ama görsel olarak gayet iyi iş çıkarıyordu. Çift tıklama ile simgeleri gizleme
özelliği de bulunuyor.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
alengirli tavsiye için teşekkürler.Power bahsettiğin programın linkini bana ulaştırabilir misinbn?

Düzenleme:Bahsettiğin program masaüstü düzenleme programı değil galiba?

Biraz baktım ama programların güncellemelerini kontrol eden ve programlar hakkında bilgi veren bir program sanırım.

O programın dediğim şeklinde bir özelliği de var. Ben o yönünü kullanıyorum. Ekran görüntüsü vericem bi dk

bU tıklamadan önceki görünümü o simgeyi taşıyabiliyorsunuz.

66312062.jpg

Ona tıklayınca da şu şekilde açılıyor

17377191.jpg

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Teşekkürler.Güzelmiş..Akşam ilk iş bunu denemek olacak..

Alengirlinin verdiği programda 2 adet pencere oluşuyor simgeler için .Bu pencerelerin adedini nasıl arttırabiliriz?

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Teşekkürler.Güzelmiş..Akşam ilk iş bunu denemek olacak..

Alengirlinin verdiği programda 2 adet pencere oluşuyor simgeler için .Bu pencerelerin adedini nasıl arttırabiliriz?

Bu konuda bir fikrim yok maalesef :S Denemek lazım, Programı kurcalamak gerekiyor biraz.

Ayrıca rica ederim ne diyor burda ;
logo.gif

:)

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Benim masanın üstü:D tertemiz sadece geri dönüşüm kutusu var:D

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bende rocket dock kullanıyorum.Masaüstüm gayet sade.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Güzel olmuş bu sefer.. :)
Yanlız ben gruplamadım direk yokedıyorum :D

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15

masa üzerinde boş bir alana mause ile sağ tıklayıp, sağ tuş basılı tutarak mausu sağa doğru çekin, zaten kutu çizgileri çıkıyor, mause'dan parmağınızı kaldırdığınız anda ''create new fence here'' şeklinde bir yazı ile karşılaşıyoruz, ona tıklayıp bir kutu daha meydana getirebiliyoruz.

Ayrıca diğer bir güzel yanı, masa üzerine 2 kez tıklayınca ekrandaki herşey kayboluyor, ekran resminiz hariç tabi, tekrar 2kez tıklayınca herşey eski yerinde gözüküyor.

Bu programı yapanlardan Allah razı olsun, programı tanıtıp öğrenmemi sağlayanlardanda, çok teşekkür ederim.