Masaüstünde hiçbir şey yapamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

azad akyuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konuyu nereye açacağımı bilemedim, bu yüzden özet geçeceğim. Asus model dizüstü bikgisayarımı hiçbir sorun olmadan açıp bios menüye girebiliyorum -ve istediğim ayara girebiliyorum-, açıldıktan sonra lütfen bekleyiniz yazıları vs. hiç sorun olmadan, hiçbir fps kaybı olmadan görebiliyorum ama masaüstü gelince hiçbir uygulama gözükmüyor (görev çubuğundaki uygulamalar ve gizli uygulamalar dahil), hiçbir yere tıklanmıyor ve hiçbir klavye fonksiyonu çalışmıyor. Ayrıca monitör 2-3 saniyede bi kararıyor.

Anlıyacağınız format atınca düzelebilcek bi sorun (muhtemelen) ama diskimde önemli dosyalar var.

Bu sorunun format harici çözümü var mı? eğer yoksa nasıl yedekleme yapabilirim?

azad akyuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
katılıyorum büyük ihtamelle öyle.
onun ne olduğunu bilmiyorum açıkcası, bilgisayarımı etkin olarak kullanırken bir anda ekrana garip bir şey oldu (uygulamayü yönetici olarak çalıştırınca izin verdiğiniz yani evet dediğiniz kısım geldi çok hafif karardı ama ortada uygulama vs. yoktu hiçbir izin de istemedi sadece o izin ekranı gibi karardı.) ve bilgisayarı kapatıp açtım biostan default load yaparak başlattım ama düzelmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

onun ne olduğunu bilmiyorum açıkcası, bilgisayarımı etkin olarak kullanırken bir anda ekrana garip bir şey oldu (uygulamayü yönetici olarak çalıştırınca izin verdiğiniz yani evet dediğiniz kısım geldi çok hafif karardı ama ortada uygulama vs. yoktu hiçbir izin de istemedi sadece o izin ekranı gibi karardı.) ve bilgisayarı kapatıp açtım biostan default load yaparak başlattım ama düzelmedi
eksik anlatmışım, o ekran gelince hiçbir şey yapamadığım için bilgisayarı kapattım yeniden açınca en üstte bahsettiğim sorunlarla karşılaşmaya başladım