Masaüstü PC'sinde Türk Malı Damgası

Bu konuyu okuyanlar

pc_manyak

Doçent
Reaksiyon puanı
24
türkiye Teknolojiye Ayak Uyduruyor Bu Güzel Bir Haber.Ama Bir Sorum Var Biz Bu Üretilen Bilgisayarları Daha Ucuz Fiyata alabilecekmiyiz ?

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben yeğenime Pro Bilgisayar almıştım.Yani Türk malına desteğimiz sürüyor:)

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Anakartımın Foxconn olmasından gurur duyuyorum :p

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Foxconn şu çinde çalışanlarını köle gibi kullanıp, intihar etmelerine yol açan firma değil mi ?

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Foxconn şu çinde çalışanlarını köle gibi kullanıp, intihar etmelerine yol açan firma değil mi ?

Yorumumu benden önce yazmışsın :) Evet, Foxconn çinde çalışanlarını köle olarak çalıştıran hatta son zamanlarda intihar etmeyeceklerine dair sözleşme yaptıran bir marka. Foxconn anakartı asla tercih etmedim ve bundan gayet memnunum.
Türkiye'ye açılması konusunda arkasında HP olduğu için çindeki gibi muamele yapacaklarını zannetmem. Bununla beraber ne olursa olsun Foxconn anakartı bedava olsa yinede kullanmam.

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
İşçilerin çalışma şartları düzgün olsun, paralarını zamanında versinler, ondan sonra Foxconn un ülkeye kazandırdıklarını konuşalım.!

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Yorumumu benden önce yazmışsın :) Evet, Foxconn çinde çalışanlarını köle olarak çalıştıran hatta son zamanlarda intihar etmeyeceklerine dair sözleşme yaptıran bir marka. Foxconn anakartı asla tercih etmedim ve bundan gayet memnunum.
Türkiye'ye açılması konusunda arkasında HP olduğu için çindeki gibi muamele yapacaklarını zannetmem. Bununla beraber ne olursa olsun Foxconn anakartı bedava olsa yinede kullanmam.
Bilmiyordum.:S

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
üniye giderken görmüştüm fabrika daha önce de çalışıyordu kısmen olsa da , resmi açılışı yeni olmuş sanırım, istihdam olarak birşeyler vaad etse bari.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben ASUS VE EGVA diyorum.Foxconn KNOCKOUT.

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:40 ----------

Evet onlar taakendileri ve İphone ortaklarıdır.Daha geçen iphone çinde 16 yaşı altından 42 çocuk çalıştırmakla suçlanıyor.umarım bu hataları türkiyede yapmazlar yoksa......yaparlar.

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Siz hangi marka anakart alırsanız alın üzerinde %90 foxconn tarafından imal edilmiş bir parça olacaktır. Bu markadan kaçışınız yok, uzak durmak istiyorsanız her tür teknolojik aletten uzak durmanız gerek.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Siz hangi marka anakart alırsanız alın üzerinde %90 foxconn tarafından imal edilmiş bir parça olacaktır. Bu markadan kaçışınız yok, uzak durmak istiyorsanız her tür teknolojik aletten uzak durmanız gerek.

Eğer biri uzak durmak istiyorsa foxconn ortakları bunlar: Apple, Media Markt, Dell, Nokia, Hewlett-Packard,Motorola,Nintendo,wii,intel,Nvidia,Amd.

Hatırladığım ortaklar bunlar eğer daha fazla bilen biri varsa düzeltsin

Son mesajlar