Masaüstü bilgisayarımı televizyona HDMI ile bağladığımda ses alamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Galadhrim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhabalar, bilgisayarımı televizyonuma HDMI ile bağladığım zaman görüntü alıyorum ama ses alamıyorum ne yapıp ettiysem bir türlü bu sorunu çözemedim.
Televizyonum Samsung Smart TV (tam model ismini bilmiyorum), ekran kartım ise AMD RX 570. Sürekli ses kısmında "bağlı hoparlör veya ses aygıtı yok" yazıp duruyor ve internette araştırdığım kadarıyla bazı kişilerde ses ayarı kısmında HDMI ile bağlantı kurulduğu zaman televizyon simgesi falan çıkarken bende o simge hiç çıkmıyor.
HDMI bağlantısı kurulduğu halde ses ayarı kısmının resmini de koyuyorum.
Yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2020-04-01 171431.png
    Ek Açıklama 2020-04-01 171431.png
    12.9 KB · Görüntüleme: 136

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Arkadaşlar merhabalar, bilgisayarımı televizyonuma HDMI ile bağladığım zaman görüntü alıyorum ama ses alamıyorum ne yapıp ettiysem bir türlü bu sorunu çözemedim.
Televizyonum Samsung Smart TV (tam model ismini bilmiyorum), ekran kartım ise AMD RX 570. Sürekli ses kısmında "bağlı hoparlör veya ses aygıtı yok" yazıp duruyor ve internette araştırdığım kadarıyla bazı kişilerde ses ayarı kısmında HDMI ile bağlantı kurulduğu zaman televizyon simgesi falan çıkarken bende o simge hiç çıkmıyor.
HDMI bağlantısı kurulduğu halde ses ayarı kısmının resmini de koyuyorum.
Yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.
Ekran kartı sürücünüz kurulu mu? Kurulu ise kurulumdan oluyor ise sadece AMD HD Audio'yu kurun.

Galadhrim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekran kartı sürücünüz kurulu mu? Kurulu ise kurulumdan oluyor ise sadece AMD HD Audio'yu kurun.
Ekran kartı sürücüleri tam,AMD HD Audio yükleyeceğim zaman ise Radeon Software Adrenalin 2020'yi yüklüyor ama zaten o da bilgisayarım da kurulu. Ben bir yerde yanlışlık yapıyor olabilirim.
Şuan ses sürücüsü olarak Realtek kullanıyorum onu kaldırmalı mıyım ?

Galadhrim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şimdi senin dediğin gibi AMD HD Audio'yu kurdum ama Radeon Software Adrenalin 2020'yi indirdi.
Farkettim ki burada ''AMD Ses Sürücüsü Sürümü'' kısmında kullanılabilir değil yazıyor ne yapmalıyım ?

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2020-05-19 170627.png
    Ek Açıklama 2020-05-19 170627.png
    93.8 KB · Görüntüleme: 142

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Şimdi senin dediğin gibi AMD HD Audio'yu kurdum ama Radeon Software Adrenalin 2020'yi indirdi.
Farkettim ki burada ''AMD Ses Sürücüsü Sürümü'' kısmında kullanılabilir değil yazıyor ne yapmalıyım ?
HDMI ile TV'ye bağladıysanız normal ses düzey butonundan AMD HD Audio'yu seçin.

Galadhrim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
HDMI ile TV'ye bağladıysanız normal ses düzey butonundan AMD HD Audio'yu seçin.
İşte sorunda orada hiçbir şekilde Amd Hd Audio'ya dair bir şey çıkmıyor.
Aynen bu resimdeki gibi.

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2020-04-01 171431.png
    Ek Açıklama 2020-04-01 171431.png
    12.9 KB · Görüntüleme: 143

Son mesajlar