Soru Masaüstü bilgisayarıma dizüstü takas teklifi geldi kabul edeyim mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Masaüstü bilgisayarımı 3-4 aydır Letgo, Sahibinden gibi 2. el satış platformlarında satışta fakat yaşadığım şehir küçük bir yer olduğu için çok fazla alıcı çıkmıyor bu ayrıntıyı belirtmek isterim ve ben bugün Sahibinden firmasının param güvende hizmetini gördüm bende hemen bu hizmetten faydalanabilir miyim diye araştırmalara koyuldum bu hizmet şöyle çalışıyor eğer başka şehirlerden alıcı çıkarsa param güvende hizmetini kullanarak güvenli bir alışveriş yapabiliyor fakat Sahibinden firmasının kargo gönderim kriterleri bulunmakta gönderilen kargonun 10 desiyi aşmaması gerekiyormuş fakat bilgisayar kasam 10 desiyi aşmakta bu yüzden aklıma başka bir fikir geldi bundan 3-5 gün önce birisi bana ACER A312-42 dizüstü bilgisayar ile takas teklif etti ama bilgisayara 4 GB ram daha eklemiş bu bilgisayarın sıfır fiyatı piyasada 8.300 TL ve üstünde ek olarak 1.5 yıl daha garantisi devam ediyormuş sizce masaüstü bilgisayar kasamı bu kişinin dizüstü bilgisayarı ile takas edip bu dizüstü bilgisayarı 7.500 TL gibi bir fiyattan satma olasılığım var mı ? eğer bu takası yaparsam büyük ihtimalle param güvende hizmetinden faydalanıp 81 ildeki alıcılara ulaşabileceğim fakat masaüstü bilgisayara nazaran bu dizüstü bilgisayarlar daha çabuk satılır mı ?

Bana ait olan bilgisayarımın özellikleri

İNTEL CORE İ7-7700 3.6GHz (TURBO 4.2GHz) İŞLEMCİ

ASUS STRİX B250G GAMİNG USB 3.0 M.2 ANAKART

MSİ GTX 1050Tİ GAMİNG X 4GB GDDR5 128 BİT EKRAN KARTI

CORSAİR 16GB VENGEANCE KIRMIZI (2X8) DDR4 2400MHz RAM

TRANSCEND 240GB 220S SERİSİ SATA 3.0 SSD

WD 3.5" 1TB CAVİAR BLUE SATA 3.0 7200Rpm HARDDİSK

XIGMATEK HAWTHORN MidT ATX KASA

XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 600W GÜÇ KAYNAĞI

Bana takas teklif eden arkadaşın dizüstü bilgisayar özellikleri aşağıda bulunan web sitesindedir

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
7500 tl ye ,o laptopu satamazsınız.

Alpaslan Çevikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
7500 tl ye ,o laptopu satamazsınız.
Peki ben bilgisayarımı 7.500 TL gibi bir fiyattan + pazarlık payı koydum makul bir fiyat mı sizce bu bilgisayarın 2. el maksimum fiyatı ne kadar eder ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@met 35

Son düzenleme: