Öneri Masaüstü bilgisayar için WIFI adaptör önerisi

Bu konuyu okuyanlar

SeulForce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar, güncel olarak Everest-EWN999 un driver ları çok eski olduğundan dolayı indirme yaparken internet bağlantısını kesiyor. Bundan dolayı da yeni bir adaptör almam gerek.

Şuanlık aklımda Airties Aır-4820 var. Sizce alınır mı? Bunu tercih etme nedenim ise üründe ethernet portu bulunması, interneti bilgisayarıma ethernet ile bağlamak benim için daha sağlıklı olur.

Sizin önereceğiniz f/p bir ürün varmıdır?

Not: Max bütçem 1000TL

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Merhabalar, güncel olarak Everest-EWN999 un driver ları çok eski olduğundan dolayı indirme yaparken internet bağlantısını kesiyor. Bundan dolayı da yeni bir adaptör almam gerek.

Şuanlık aklımda Airties Aır-4820 var. Sizce alınır mı? Bunu tercih etme nedenim ise üründe ethernet portu bulunması, interneti bilgisayarıma ethernet ile bağlamak benim için daha sağlıklı olur.

Sizin önereceğiniz f/p bir ürün varmıdır?

Not: Max bütçem 1000TL

SeulForce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Kasanın yeri çok müsait olmadığından dolayı ürünün antenleri küçük bir alanda kalır muhtemelen. Oyüzden olmaz.

Bağlantısı usb şeklinde olan bir cihaz önerebilirseniz daha iyi olur :)
TP-Link Archer T3U Plus olabilir. Güncel sürücü ile WPA3 desteği kazandı.

SeulForce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yani benim için ping değerleri de önemli. Oyunlarda falan gecikme olmaması gerek. Acaba ürünün bilinen bir kronik sıkıntısı var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

TP-Link Archer T3U Plus olabilir. Güncel sürücü ile WPA3 desteği kazandı.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Yani benim için ping değerleri de önemli. Oyunlarda falan gecikme olmaması gerek. Acaba ürünün bilinen bir kronik sıkıntısı var mıdır?
Ping için en az Wi-Fi 6 bir şey lazım (router da Wi-Fi 6 ve üzeri olmalı) fakat USB olarak D-Link'in pahalı bir ürünü dışında alternatif yok.

SeulForce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aklıma şöyle bir fikir geldi, bende şuanda Tp link RE305 model bir menzil genişletici var ve bu cihazın altında da bir adet ethernet çıkışı var. Şimdi ben bu üründen bir adet daha satın alıp bu ürünleri birbirine bağlasam ve 2. ürünü kendi odama koyup ürünün altındaki ethernet portundan bilgisayarıma interneti aktarsam nasıl olur?

Bunları bir anlık aklıma gelen fikirden yazdım. Anlamadığın bir yer varsa yazabilirsin.

Ping için en az Wi-Fi 6 bir şey lazım (router da Wi-Fi 6 ve üzeri olmalı) fakat USB olarak D-Link'in pahalı bir ürünü dışında alternatif yok.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Aklıma şöyle bir fikir geldi, bende şuanda Tp link RE305 model bir menzil genişletici var ve bu cihazın altında da bir adet ethernet çıkışı var. Şimdi ben bu üründen bir adet daha satın alıp bu ürünleri birbirine bağlasam ve 2. ürünü kendi odama koyup ürünün altındaki ethernet portundan bilgisayarıma interneti aktarsam nasıl olur?

Bunları bir anlık aklıma gelen fikirden yazdım. Anlamadığın bir yer varsa yazabilirsin.
Ne kadar verimli olacağını ben de bilemiyorum fakat pek bir şey beklememek lazım.

SeulForce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1675506566438.png

Aklımdaki şema buydu. Umarım sağlıklı olur.

Router ı bugün içerisinde almayı düşünüyorum. Akşam saatlerine kadar önerilere açığım :D

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

SeulForce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güzel bir ürünmüş fakat + olarak kabloyada ihtiyacım var oyüzden ürün + kablo biraz pahalı oluyor.

Şuanlık Sepetim hala bu şekilde.

Önerin için teşekkürler :)

1675508391032.png

Birde radyasyon değerlerinden emin olamadığımdan dolayı anten sayısı az olan bir ürün istiyorum.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Ben odadan odama kablo çektim. 20 metre cat 8 aldım. On numara kullanıyorum kayıpsız. Duvarda delikti oradan geçirdim.

SeulForce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben odadan odama kablo çektim. 20 metre cat 8 aldım. On numara kullanıyorum kayıpsız. Duvarda delikti oradan geçirdim.
Neyazıkki benim öyle bir imkanım yok. Evin ortasından kablo geçmesi hem ev halkını rahatsız ediyor hemde göz zevkinizi bozuyor. Normalde kablo çekebilsem benim için en maaliyetsiz çözüm o oluyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Neyazıkki benim öyle bir imkanım yok. Evin ortasından kablo geçmesi hem ev halkını rahatsız ediyor hemde göz zevkinizi bozuyor. Normalde kablo çekebilsem benim için en maaliyetsiz çözüm o oluyor.
Kablo tutturucu ile sabitledim ben gayet güzel oldu.