Marmaray hakkında ne düşünüyosunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
u1rcl.jpg

Japonya Başbakanı kadar olamayan SÖZDE TÜRKLERE YAZIKLAR OLSUN !!!

"Gel ! Ne olursan ol yine gel.İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel.Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir.Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel..."

Mühim olan İNSAN OLMAK ! HAKKIN YANINDA OLMAK !
Bu birşeymi kardeşim bu adamlar
Olimpiyatlarda Japonlara yaptırdığı köprülerle 'Bridge Together' diye slogan yapıp İstanbul köprüsünü gösteren zihniyet :))) 10 -20 sene önce adamların yaptığı köprüyle onlara karşı yarışan zihnyet bunlar

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ceddimizin izinde, bizlerede bu yakışırdı.

FAT%C4%B0H+SULTAN+MEHMED+1432-1481.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
u1rcl.jpg

Japonya Başbakanı kadar olamayan SÖZDE TÜRKLERE YAZIKLAR OLSUN !!!

"Gel ! Ne olursan ol yine gel.İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel.Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir.Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel..."

Mühim olan İNSAN OLMAK ! HAKKIN YANINDA OLMAK !

ben bu dua'lı açılışta kötü birşey görmüyorum hayırlı iş bu.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
ben bu dua'lı açılışta kötü birşey görmüyorum hayırlı iş bu.

Yanlış anlaşıldı sanırım.Ben Japonya başbakanının dua ederken müslüman olmamasına rağmen elini açıp duaya eşlik etmesini övdüm.Bunu yapamayan sözde Türklere laf attım.Yani böyle bir projeyi çekemeyen, hala kötüleyen, açıklarını arayan, eleştiren zihniyetten bahsettim.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
görmek isteyen için yeteri kadar ışık var, görmek istemeyen için de karanlık...

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Güzel Bir Proje vatana Millete Hayırlı Uğurlu olsun.

Akp yaptı yapmadı o yaptı bu yapmadı kimin yaptığı önemli değil sonucda ülkemiz adına güzel bir proje amanda tüneli su basın bu tünel tehlikeli bir an önce birşey olsunda Akp yaptığı kötü iş ortaya cıksın diye düşünenlerde var şunu söylemek isterim birazda gercekleri görelim güzel bir proje ve bitmiş bir proje dua edelim birşey olmasın yarın belki siz gecmesiniz o tünelde ama belki bir yakınız akrabanız gecer.

Bazı kendini bilmezler Yok sizin ATA nız izinde gidenler yapmadı. Bizim ceddimiz izinde gidenler yaptı Sizin ATA nızın izinde gittikde ne oldu diye ordan burda yorumlar okuyorm gercekden cok yazık unutmayın 90 yıl CUMHURİYETİNİ kutluyorsak ve bu güzel proje CUMHURİYETİN 90 yılında yapılıyorsa Bilinki bu ülkeyi bize armağan eden MUSTAFA KEMAL ATATÜRK sayesindedir.

Akp sevmem Akp ci değilim oyumda vermedim ve aslada vermem ama bu proje gercekden de saygı duyulacak bir proje.

cocuklukhali

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vatana millete hayırlı olsun...
Bazı çekemeyen kişilerin olaya karşı düşüncelerini Mevlânâ'nin sözünden esinlenerek söyle açıklamak isterim:
-Yapılanı sevmem, Yapan/Yaptiran dan ötürü.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bakın arkadaşlar bence sağlam bir tünel endişe etmenize gerek yok sağlam cünkü bizim Türk mühendislerimiz yapsaydı ben böyle derdim Japon gibi başlamak Türk İşi gibi bitirmek olurdu::) ozaman hak verirdim size ama
Japon Mühendisleri yaptığı icin bence cok sağlam oldu.

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İstanbul'da yaşamadığım için sorun yok ama şu 1-2 ay içinde kazalar olacağını düşünüyorum ancak inşallah olmaz.ayrıca bazıları olayı siyasete bulaştırmayıda başarmış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bakın arkadaşlar bence sağlam bir tünel endişe etmenize gerek yok sağlam cünkü bizim Türk mühendislerimiz yapsaydı ben böyle derdim Japon gibi başlamak Türk İşi gibi bitirmek olurdu::) ozaman hak verirdim size ama
Japon Mühendisleri yaptığı icin bence cok sağlam oldu.

sorun tünel değil metro sistemi tam test etmeden hizmete sokuyorlar kesin facia olacak...

seyrane00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
çapulcular ''' marmaray ı rahatlıkla kullanın çünkü bu projeyi japon mühendisler yapmış
makarnacıların işi değil :))

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İstanbul'da yaşamadığım için sorun yok ama şu 1-2 ay içinde kazalar olacağını düşünüyorum ancak inşallah olmaz.ayrıca bazıları olayı siyasete bulaştırmayıda başarmış.

Düzgün konuşsana...
Kazayı belki de sizin zihniyetteki insanlar yapar..
Ben artık iyice işkillenmeye başladım.
İstanbul trafigini bile sırf belediye seçimleri yaklaştı diye, ana muhalefet zihniyetindeki insanların bilerek ve isteyerek artırdıkları kulaktan kulağa fısıldanıyor.
Önce halka güvensizlik paranoyası aşılanacak, ondan sonra Allah göstermesin bir sabotaj yapılacak ve ona kaza süsü verilecek.
Devlet yetkilerinin çok dikkatli olması gerekiyor.
Bu insanların iyice gözleri döndü.

Reaksiyon puanı
16,118
Yanlış anlaşıldı sanırım.Ben Japonya başbakanının dua ederken müslüman olmamasına rağmen elini açıp duaya eşlik etmesini övdüm.Bunu yapamayan sözde Türklere laf attım.Yani böyle bir projeyi çekemeyen, hala kötüleyen, açıklarını arayan, eleştiren zihniyetten bahsettim.

senin için demedim hala dua etmenin altında kötü niyet arayanlara.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
ben istanbulda yaşamıyorum ama gerçekten çok güzel bir çalışma istanbullulara hayırlı uğurlu olsun inşallah bir gün bende binmek istiyorum gerçekten övünülecek bir proje türkiye adına

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Arkadaşlar ortada yapılmış büyük bi proje var. Proje hakkındaki yorumlarınız için açıldı bu konu, forumumuzda hepinizin bildiği gibi siyaset yasak. Konuyu farklı yönlere çekmeyelim lütfen.

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar, diyelim ki 8.0 şiddettinde deprem oldu ve marmaray sular altında kaldı, sizce kaç kişi ölür? daha doğrusu çürük binalarda ölenlerin yanında % kaçı marmarayda ölmüş olur?
marmaray'ı sular altında bırakacak bir deprem zaten İstanbul'un yarısını yıkar, onbinlerce insan ölür.
Şimdi bütün çürük binaları toparladıkda bi marmaray'ın dayanıksızlığı mı kaldı. (ki bana göre gayet sağlam, sonuçta Japonya başbakanı geldi açılışa) @Son_Mohikan arkadaşımızın bahsettiği belgeseli bende izledim, köprü ayakları yapıldıktan sonra deprem olmuş ve ayaklar 1 metre kaymış, japonlar köprüyü yapmaya devam etmişler, bu sebepten köprü şu anda yamuk görünüyor. Şimdi bi deprem daha olsa o köprünün yıkılacağını ve kaç kişi öleceğini japonlar bilmiyor mu?
herşey de risk vardır, biraz risk olmazsa olmaz.

En bence mantıklı cümleleri kurmuşsun.
Dediğin gibi Marmaray gibi üstün mühendislik harikası bir yapı depremde yıkıldığı zaman, o zaman İstanbul tamamiyle açık hava mezarlığına dönmüş demektir.
Allah göstermesin...
Marmaray'da anlattıklarına göre 5 dakikada bir sefer yapılacakmış.
Ortalama bir depremin uzunluğu ortalama 1-3 dakika arası devam edebilir.
Yani depreme içeride en fazla bir grup yakalanabilir.
Tabiki, böyle teknolojik bir yapıda mı yakalanmak istersin yoksa çürük binanda mı dersen..
Tabiki , Marmaray'ın içerisinde derim.

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bence çok önemli bir projeydi discovery channel 45 dklık belgesel hazırladı yapımı ile ilgili demek ki iyi bir proje istanbul trafiğinide rahatlatır biraz.hayırlı olur daha nice projelere inş :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Proje güzel beğendim ve tebrik ettim onu geciyorum ama şu istanbul trafiğini hiç birşey cözemez havada ucan taksiler olsa yine istanbul trafiği bitmez suc yolda köprü de değil asıl suclular cahil vs insalarda adam evde cıkıyor 10 tane petrol istasyonun yanında geciyor Tank kırmızı ışıkda doldurmuyor gider gider götürür eve diyor geliyor şapppppppppp diye E5 ortasında benzini bitiyor bakıyorsun elinde bidon la arabayı bırakmış benzinci arıyor ondan sonra 20 km kuyruk oluyor böyle cahil insanların yüzünde 10 tane E5 TEM yapsalar bile cözüm olmaz istanbul trafiğene böyle insanlarımız olduğu sürece dedinizya Tünel İst Trafiğini %20 azaltacak bence orası sacma hiç de faydası olmaz burda en güzel şey insanlar cabucakca evlerine işlerine gitmek istedikleri yere daha hızlı gidecek biraz daha az yol parası verecek.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Allah utandırmadı. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Elin Japon'u gelmiş senin Ata'nın hayalini gerçekleştirmiş,hatta 2.kez.
Sen hala siyaset,kavga hır gür peşindesin.

Bu ülkenin,milletin kaderi sizin gibi kraldan çok kralcıların elinde ya ona yarım...

--
Trafiği pek çözüm olmaz ama hiç yoktan iyidir.Hayırlı olsun.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
15 gün ücretsizmiş güzergahların geçtiği yerlerde emlak fiyatları tavan yapmış ne çok fırsatçı var şu ülkemizde

kanarya durağının adı mustafa kemal olmuş soğuksu durağı yok banliyö varken soğuksu istasyonu vardı orası nasıl olcak bilmiyorum soğuksu durağı olmayacak sanırsam neyse bu marmaray sayesinde ve haydarpaşa limanına yapılcak olan araçlar için tiüp geçitte yapılcak dedi binali amca basın nedense oraya pek ilgi göstermiyor oranın derinliği ise 108 metre hayırlı uğurlu olsun istanbullulara

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
marmaray hakkında ne düşünücez allah bilir kimlere peşkeş çektiler metro da olduğunu gibi normal fiyatın 10 katına yapılmıştır orası yakında bütün pislikleri dökülür marmarayın zaten güvenli de değil

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Hüdai Yolu memleketimize hayırlı olsun.

“İstanbul Mekke’nin kalkanıydı. İslam dünyası ve hatta dünyanın merkeziydi. Bu mahiyetiyle İstanbul bütün dünyanın rahmani merkeziydi. Eskiden İstanbul’un tarihini 2500 yıl öncesine götürürlerdi. Biz bunun 20 bin yıllık geçmişi olduğunu söylüyorduk. Marmaray kazılarında çıkan eserlerle, lahitlerle bu tarihin en az 10-15 bin yıl öncesine kadar uzandığı görüldü. Burası 10 bin sene öncesinde Rahmani ve Şeytani güçlerin savaşlarının sürdüğü bir merkezdi. Örneğin burası Kuran’daki “İki denizin birleştiği” yer ifadesine şaşılacak şekilde denk düşer. Ben Marmaray tünelinin geçtiği yolun adının “Hüdai Yolu” olmasını öneriyorum çünkü bu tünel tam da Aziz Mahmut Hüdai’nin fırtınalı bir günde keramet göstererek karşıya kazasız belasız geçtiği ve ondan sonra denizcilerin karşıya geçmek için asırlarca kullandığı yola denk düşmektedir. Marmaray projesi tam da bu güzergâha denk düşmektedir. Bu bile asırlar öncesinden bildirilmiş bir istihbarattır."

On Altı Yıldız

Reaksiyon puanı
16,118
konu marmaray güzel oldu? çirkin,güvenli,değil şeklinde olmalı bence güzel bir fikir güzel bir proje olmuş yapanın kim olduğu değil yapılmış olması daha önemli yaratılanı sevmem yaratandan gelir diye bir söz var doğru bir söz.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
marmaray hakkında ne düşünücez allah bilir kimlere peşkeş çektiler metro da olduğunu gibi normal fiyatın 10 katına yapılmıştır orası yakında bütün pislikleri dökülür marmarayın zaten güvenli de değil

Mühendisi sendin sanırım? Bizim milletimiz yaklaşık 1 asırdır şu peşkeş çekme olayına alışamadı bir türlü. :)

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu daha başlangıç daha yeni başlıyoruz, sırada neler neler var;

Avrasya tüneli, 3. köprü, kanalistanbul, 3. havalimanı, çanakkale boğaz köprüsü, körfez geçiti, nükleer santraller, YHT hatları, şehir hastahaneleri...vs

Bu liste böyle uzar gider, gelişmekte olan ülke konumundan gelişmiş ülke koumuna hızlı bir geçiş yapabilmek için hepsi çok acil bitirilmeli. Hayırlı olsun diyelim. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1379860_491583444283008_418215011_n.jpg

Yaptık oldu diyenlere özel.

Aynısından bir tanede ben hazırlayabilirim istersen, hatta müdür yerine Başbakanın imzasını kondurabilirim oraya.

Başbakandan notda düşerim hemen "Yaptık oldu" diyerekten daha iyi karalayabilirsin belki.

Nette her gördüğünüze inanmamanız gerektiğini ne zaman öğreneceksiniz. Google'a yaz "Şu lider hakkında gerçekler" diye al sana bir sürü yalan dolan bilgi, sonra birazı aklına yatar ordanda paylaşırsın birkaç resim, video falan.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
15 dakika boyunca aralıksız hava fişek gösterisi.Hayatımda gördüğüm en müthiş gösteriydi.Hele en sondaki Ay Yıldızlı fişekler.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

ozakin70

Asistan
Reaksiyon puanı
0
http://sozcu.com.tr/2013/gundem/tmmobdan-marmaray-icin-risk-uyarisi-396980/

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Solmaz: ' 8 yıl bu projede fiilen görev alan birisi. Diyor ki , ’Ben binmeyeceğim, kimse de binmesin'

Tmm binmesin devletim yapmis ben binerim insaatlari bizzat takip ettim hem yerli hem yabanci kaynaklardan NG belgesel bile yapti
7 küsür üstü depremde ne olacak diyorlar ya once istanbulu dusun napcan marmarayi o siddette deprem olsa istanbulun osmanli yapimi binalar haric hepsi yikilir yikilmasa buyuk olcide hasar gelir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...