Markamız Casper Sorumuz Alınır Mı?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sayın forum üyeleri, bildiğiniz üzere uzun süredir Türkiye piyasasında bulunan bilgisayar markalarından birisidir ancak kendisi hakkında yapılan yorumlar akılda kalanlar olarak çok kötüdür. Benim laptopunu kullandığım bu marka bana hiç iyi etkiler bırakmamıştır. En son yayınladıkları sürücüler döneminde çok yardımcı olmuyordu, bu zamanda hiç yardımcı olmuyor. Ürünümün altındaki etikette tam modelini bile bulamıyorum destek almak için. (Döneminde orijinal CD ile kuruyordum driverları)

Çok uzattım konuya gelelim. Benim 8600 Türk Lirası olan bütçem ile (Bütçem sürekli değişiyor) bulduğum bu bilgisayar bana gereksiz iyi geldi. Sizin Casper almaya bakışınız nedir? Umarım çok boş yapmamışımdır. (Monitörüm var)

Linki bulamadım ama Casper'ın sadece Hepsiburada'da 2000'den fazla modeli var. Öneriniz nedir? Casper olur mu olmaz mı? (Sebepleriyle)

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,970
Sayın forum üyeleri, bildiğiniz üzere uzun süredir Türkiye piyasasında bulunan bilgisayar markalarından birisidir ancak kendisi hakkında yapılan yorumlar akılda kalanlar olarak çok kötüdür. Benim laptopunu kullandığım bu marka bana hiç iyi etkiler bırakmamıştır. En son yayınladıkları sürücüler döneminde çok yardımcı olmuyordu, bu zamanda hiç yardımcı olmuyor. Ürünümün altındaki etikette tam modelini bile bulamıyorum destek almak için. (Döneminde orijinal CD ile kuruyordum driverları)

Çok uzattım konuya gelelim. Benim 8600 Türk Lirası olan bütçem ile (Bütçem sürekli değişiyor) bulduğum bu bilgisayar bana gereksiz iyi geldi. Sizin Casper almaya bakışınız nedir? Umarım çok boş yapmamışımdır. (Monitörüm var)

Linki bulamadım ama Casper'ın sadece Hepsiburada'da 2000'den fazla modeli var. Öneriniz nedir? Casper olur mu olmaz mı? (Sebepleriyle)
Alınmaz çünkü hizmet kötü. BIOS'ları AMI değil Insyde ya da Phoenix mesela bu kötü bir şey.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Evimde kullandığım bir masa üstü birde lap top var Casper marka. Masa üstü iyi ama lap top için aynı şeyleri diyemeyeceğim. Casper marka masa üstü için olabilir ama diz üstü için olmaz bence.

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
2 ikisde alınmaz bence niye ise güç kaynağı takarken çok azsaz.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Evimde kullandığım bir masa üstü birde lap top var Casper marka. Masa üstü iyi ama lap top için aynı şeyleri diyemeyeceğim. Casper marka masa üstü için olabilir ama diz üstü için olmaz bence.
Aslında masaüstünde hiç olmaz, toplama gibi bir seçenek varken. Bana kalırsa ikisi de olmaz. Başka bir konuda bu yorumu yazmıştım, tekrar yazmayayım buraya bırakıyorum.

Bence gayet sorunlu marka. İki bilgisayarlarını eskittik, aynı anda almış olmasaydık kesinlikle 2.sini almış olmazdım. Yıllarca Toshiba kullandım tık demedi, iki makinede sürekli sorunlar çıkardı 0 almamıza rağmen. Aynı şekilde bizim bu kötü tecrübemizden sonra kuzenimi de almaması için uyarmama rağmen iki seçeneği vardı Toshiba ve Casper şeklinde. Daha doğrusu almaya gittiği yer altından girip üstünden çıkıp Casper'ı paket yapmış buna yani. Toshiba'nın o dönem ülkeden çekilmesi söz konusu olduğu için almaya çekindi Casper aldı. SSD'li makinenin gereksiz geç açılmaları, işin ortasında kasmaları ve sürekli gelen disk sorunlarından dolayı fazla dayanamadı zararına sattı. Size kaliteli olabilir ama bu deneyimlerden sonra o paraları Casper marka herhangi bir cihaza ben yatırmam. Üstelik 13 bin lira verdikten sonra çok daha kalite markalar alabilecek imkanım varken. Sattıkları cihazında kesinlikle arkasında durmadıklarını net ifade edebilirim. Foruma biraz göz atarsanız benimle aynı fikirde çok insan göreceksiniz.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ayrıca 8600 TL bütçe ile arkadaşın dediği gibi kral bir bilgisayar toplarsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında masaüstünde hiç olmaz, toplama gibi bir seçenek varken. Bana kalırsa ikisi de olmaz. Başka bir konuda bu yorumu yazmıştım, tekrar yazmayayım buraya bırakıyorum.
Ben Casper' in masa üstünün laptoptan daha iyi olduğunu söylemeye getirdim aslında, 8600 TL' ye sağlamına toplama yapılır zaten.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
64GB RAM'li bir makineleri vardı. (RAM desteği değil baya kendisi 64GB idi) 8500 Liraydı ve ilk önce iş bilgisayarıdır diye bakmama rağmen her şeyi oyun bilgisayarı ile uyuyordu. (Üzerinde Gaming yazmıyordu bir tek) Şimdi Casper'ın sitesine ve Google'a hem bilgisayarın etiketindeki modeli hem CMD'den bulduğum modeli yazıyorum ikiside sonuç vermiyor. Ekran kartımın tam olarak ne olduğunu bulamadığımdan dolayı yanlış driverı kullanıyorum ve bilgisayarımın ekran parlaklığını ayarlayamıyorum. Telefonumu %10 parlaklıkta kullanıyorum bunun %100 olması gözüme işkence oluyor. Asla Casper almamayı düşünüyorum. Değerli yorumlarınız için teşekkürler. İyi günler.

*Laptopun içini açıp ekran kartını bulacağım. (Daha önce açtım zaten pek çok kez, bozulsa bile pek umrumda olmayacak zaten 1 aya yeni alıyorum) Tekrar teşekkürler.

Reaksiyon puanı
16,118
gaspet,gazulet,brash casper'dan sakız alınmaz çöp oğlu çöp marka elinde kalır servislerde paranla rezil olur kanser olursun uzak dur Lenovo,Asus bak.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
gaspet,gazulet,brash casper'dan sakız alınmaz çöp oğlu çöp marka elinde kalır servislerde paranla rezil olur kanser olursun uzak dur Lenovo,Asus bak.
İlk dediğiniz markaları bilmiyorum ama Casper'dan ürün almayacağım. Teşekkürler yorumunuz için.

Bu arada bilgisayarın içini açtım GPU ile ilgili her hangi bir detay yok.