Manyetik Dönüş Topaç Havada Dönüyor

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
manyetikler ya geleceğin teknolojilerinden bence
uçan arabalar, hızlı araçlar, bedava elektrik bence bunlar sayesinde olcak

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Evet benim bilgim yok fakat işte teknolojiye merakımdan dolayı sürekli araştırım böyle konuları

sınırsız enerji nin mantığı buna yakın mı manyetik derken mıknatıs kastediliyor değil mi burada.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Evet benim bilgim yok fakat işte teknolojiye merakımdan dolayı sürekli araştırım böyle konuları

sınırsız enerji nin mantığı buna yakın mı manyetik derken mıknatıs kastediliyor değil mi burada.
mıknaslarla elektrik üretildiğini gördüm hatta evde ufak çapta sende yapabilirsin (bi eleman yoğurt kabına mıknatısları yapıştırarak ufak bi ampulü yakmıştı)

bunun daha büyük çapta olanıda gerekli AR-GE çalışmalarından sonra büyük çapta elektrik ortaya çıkartabilir diye düşünüyorum

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
süper bişi ya acaba bunu enerjiye çeviremezler mi ki ?

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
mıknaslarla elektrik üretildiğini gördüm hatta evde ufak çapta sende yapabilirsin (bi eleman yoğurt kabına mıknatısları yapıştırarak ufak bi ampulü yakmıştı)

bunun daha büyük çapta olanıda gerekli AR-GE çalışmalarından sonra büyük çapta elektrik ortaya çıkartabilir diye düşünüyorum

inşallah avrupa belki yapmıştır artık insanlar ucuz elektrik kullanabilmeli 8 saat her gün klima yakıyoruz 150-200 lira geliyor ayda.

peki biz bir mıknatısın üzerinde topaç çevirsek topaç döner mi oradaki sistem de farklı bişe var mı mıknatısdan başka topaçın etrafındada var mıknatıs birbirini itip topaç havada kalıyor değilmi.ama bu kadar basit bişe mi yoksa ilginç mi bu videoyu ekledim ama ilginç mi basit bişemi ben bilmiyorum bende bilenlerden öğrenmek istiyorum

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
İşte beni fiziğe bağlatan konu. :)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
İşte beni fiziğe bağlayan konu. :)

biz mıknatısın üzerinde mıknatıs sarılı topaç çevirsek havada durumu başka bişe mi var burda yoksa.ben fizikten matematikten anlamam ama felsefe psikoloji tarihten anlarım biraz :)

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75

üstüne uzun süre düşündüğüm daha sonra benden önce yapanların olduğunu gördüğüm konu (adamın yaptığıyla aynı şeyi düşünmüştüm ama o benden önce davranmış :D)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138

üstüne uzun süre düşündüğüm daha sonra benden önce yapanların olduğunu gördüğüm konu (adamın yaptığıyla aynı şeyi düşünmüştüm ama o benden önce davranmış :D)
eskiden dinamoyla bisikletin farını yakardık hatırlıyorum.

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
@Vendetta_
Küçüklüğüm de dayım göstermişti, ataç döndürüyorduk biz. :D

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
manyetizma ya üstünde çok fazla durulması gereken konu

düşünsenize güneş patllamalarında ortaya çıkan radyasyonu dünyanın çevresini saran manyetik alan yansıtıyo bu sayede zarar görmüyoruz

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177

Yemin ederim aklıma gelmişti :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
bunu ben denedim hatta o zamanlar için sabit akım sağlamak için elektrik çıkışına 1,2 V luk 1000malık pil bağlamıştım. pil lambayı aydınlatırken bir yandan da şarz oluyordu. lakin şöyle bir sorun var dönme olayı. sürekli hız artıyor ve artmaya devam ediyor bu konuda ne yapmak gerekiyor işte ben çok düşündüm bunun daha devasa bir boyutta olanını 12 V 60 A lık bir aküye bağlayıp aküden çıkanı trafo ile 220 V a çevirip kullanmayı ama fırsat olmadı işte :D

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
bunu ben denedim hatta o zamanlar için sabit akım sağlamak için elektrik çıkışına 1,2 V luk 1000malık pil bağlamıştım. pil lambayı aydınlatırken bir yandan da şarz oluyordu. lakin şöyle bir sorun var dönme olayı. sürekli hız artıyor ve artmaya devam ediyor bu konuda ne yapmak gerekiyor işte ben çok düşündüm bunun daha devasa bir boyutta olanını 12 V 60 A lık bir aküye bağlayıp aküden çıkanı trafo ile 220 V a çevirip kullanmayı ama fırsat olmadı işte :D

İyi ki fırsat olmamış:) Patlatacakmışın biryerleri:)

Şaka bi yana da bi noktadan sonra işin uzmanından fikir almakta fayda var,işin içine 220 girdimi dikkat etmek lazım.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
yok dikkat edilecek çok fazla bir durum yok 12 V sinaylini 220 çeviriyorsun yani dalga boyutunu kurcukluyorsun :D Ramazandan sonra nasip olursa deneyeceğim :D 2000 tl kadar masraf olacak ama bir tutarsa yırttım :D