Manjaro/Arch Linux'a ve Ubuntu'ya Pentesting araçları kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
UYARI: Burada kurulumunu vereceğim sızma testi araçları güvenlik uzmanları ve bu tür şeyleri öğrenmeye meraklı kişilere Kali Linux indirtmek yerine günlük sistemlerine nasıl kurarlar onu göstermek için açıyorum. Bu araçların yarım yamalak bilgiyle kötü niyetli kullanılmasından doğacak bir sorundan tamamen kişisel olarak sorumlusunuz.

Forumda Kali Linux hakkında konuşan çok kişi olduğunu görünce bu konuyu açma gereği duydum. Pentest yazılımlarını kullanmak yada onları öğrenmek için Kali Linux kurmanıza gerek yok. Kali Linux'un tek bir avantajı var, ön yüklü programlar. Ancak aynı programları herhangi sıradan bir dağıtıma da kurabilirken neden bu dağıtımları indirmekle zaman kaybedin ki ?

Arch/Manjro'da kurulum;
Kod:
curl -O https://blackarch.org/strap.sh
chmod +x strap.sh
sudo ./strap.sh
BlackArch depoları sisteminize eklendi. Şimdi oradan istediğiniz araçları indirebilirsiniz. Eğer
Kod:
sudo pacman -S blackarch
yazarsanız hepsini (yaklaşık 1400-1500 araç) tek bir kodla kurmaya başlar.

Ubuntu/Linux Mint/PepperMint OS'de kurulumu;
Kod:
sudo apt-get install git
git clone https://github.com/LionSec/katoolin.git  && cp katoolin/kato
sudo cp katoolin/katoolin.py /usr/bin/katoolin
sudo chmod +x  /usr/bin/katoolin
sudo katoolin

Hepsini kurmak için 0'a basabilir yada menüler içinden istediklerinizi elle bulabilirsiniz.

Umarım işinize yarayacak bir yazı olmuştur. İyi günler :)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yapma @eronis yapma zaten kali yetiyor birde bunu çıkarma
Bu konuyu açmamın asıl nedeni zaten oydu :) Belki bu konuya bakan insanlar biraz bilinçlenir, bu araçlar neymiş Kali neymiş araştırırlar da Kali iso'sunu indirdim kurdum video izleyemiyorum demezler diye açtım. Ayriyeten bu araçlara hevesi olan arkadaşlar var. Gerçekten merak eden, öğrenmek isteyenler var. Bu bilgileri öğrenmek özellikle gençlere tavsiye edebileceğim bir şey çünkü gelecekte onlara bir iş imkanı olacak gelecekte onları az bulunan kaliteli biri yapacak. Sadece bir kaç kişi cahillikle havalı görünecem diye gitti Kali indirdi, araştırmadan konu açtı, soru bombardımanına tuttu diye bizi konu hakkında tıp oynamak pek mantıklı gelmiyor bana :) Aksine, konuya açıklık getirirsek, teşvik yaparsak o zaman sorunun üstesinden gelebiliriz hocam :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ulan... Kali Linuxçuları başımıza dert ettin artık ya...