Yardım Maks 1600Tl 27.5 Bisiklet

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Şimdi bisiklet alırken öncelik olarak kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Ne tür bisiklet kullanacaksınız? Mesela dağ bisikleti mi,şehir bisikleti mi,yol bisikleti mi? Eğer sadece yollarda kullanacaksanız, engebeli ve toprak yollarda kullanmayacaksanız şehir bisikleti işinizi görür. Ayrıca bisiklet seçiminde boyunuz,kilonuz,bacak boyunuz önemlidir. Bunları belirtirseniz kaç inç bir bisiklet alacağınıza da karar verebilirsiniz. Ek olarak V fren bakımı kolaydır, kendiniz pabuç değişimini rahatça yapabilirsiniz. Ama disk fren hidrolik olduğu için daha kolay fren yapmanızı ve bir miktar daha az fren mesafesi almanızı sağlar.

Markalara gelirsek carraro,corelli,ghost,mosso gibi markalara bakabilirsiniz. Eğer İstanbulda yaşıyorsanız bir tanıdığım Mosso marka dağ bisikleti satıyordu.İletişim sağlayıp resimlerini buraya koyabilirim.

axretrox46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şimdi bisiklet alırken öncelik olarak kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Ne tür bisiklet kullanacaksınız? Mesela dağ bisikleti mi,şehir bisikleti mi,yol bisikleti mi? Eğer sadece yollarda kullanacaksanız, engebeli ve toprak yollarda kullanmayacaksanız şehir bisikleti işinizi görür. Ayrıca bisiklet seçiminde boyunuz,kilonuz,bacak boyunuz önemlidir. Bunları belirtirseniz kaç inç bir bisiklet alacağınıza da karar verebilirsiniz. Ek olarak V fren bakımı kolaydır, kendiniz pabuç değişimini rahatça yapabilirsiniz. Ama disk fren hidrolik olduğu için daha kolay fren yapmanızı ve bir miktar daha az fren mesafesi almanızı sağlar.

Markalara gelirsek carraro,corelli,ghost,mosso gibi markalara bakabilirsiniz. Eğer İstanbulda yaşıyorsanız bir tanıdığım Mosso marka dağ bisikleti satıyordu.İletişim sağlayıp resimlerini buraya koyabilirim.
istanbulda yaşamıyorum
attıklarımdan hangisi daha iyidir?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Eğer dediğim gibi engebeli arazide kullanmayacaksanız şehir bisikleti alın. Bunun haricinde corelli diğerine göre daha iyidir.

1625568544004.png

Reaksiyon puanı
3,027
Dün corelli fit zero aldım gelince yazarım. İnternetteki son ürünü aldım ama bayilerde 1700e alabileceğin bir bisiklet.

axretrox46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Reis ne oldu senin bisiklet
bayram sonrası corelli alcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

hcoam bu konuya bakar msınız nasıl yükseltirim ben konuyu

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
3,027
Geldi, iki hafta oldu sanırım. Bisiklet güzel ama yol bisikleti kullanmak zormuş. 1800 TL için çok iyi dedi herkes, ben de bayağı beğendim. Bisiklet kendi türünde fiyatına göre iyi ama ben baya yeniyim, tekeri çok ince olduğu için sahilden dönerken patladı çok sıkıntı çektim. Geçen hafta yokuş inerken dengemi kaybettim kaza yapınca dört gün evde kaldım. O yüzden yeni başlayanlar için çok da uygun bir tür değil.

Ama Corelli markasından pişman oldum çünkü ücretsiz kurulum noktasına zar zor gittim, dükkana bakan adam kargoya gitmiş 40 dakika falan güneşin altında onu bekledim. Adam gelip bizde servis yok sadece satıyoruz dedi. Corelli kurulum ağını geniş gibi göstermek için rastgele ekliyormuş bisikletçileri. Dönüş yolu için araba yoktu kutuyu eve çok zor taşıdım sonra arkadaşlarımla kurup bir bisikletçiye gösterip kurulumdan emin oldum. Ama böyle yaptığım için garantisi bozulmuş oldu, çok umrumda değil.

Şu an fiyatı 2000 TL eğer giriş seviyesi, yolda kullanacağınız bir bisiklet arıyorsanız gayet iyi. Aldığım satıcı hkbisiklet, ilk iş gününün en erken saatinde kargoya verdiler ama UPS kargo pek iyi olmadığı için 4 ya da 5 günde gelmişti.