Makro sorusu

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Excelde bir takım verilerim var.
Bu tablodaki sayıları aralarına TAB tuşuna basarak webdeki herhangi bi yere girmem gerekiyor.

İstediğim şey sadece Exceldeki bi kutuyu girip ardından TAB tuşuna basması, sonra tekrar exeldeki diğer sayıyı girip yine tab tuşuna basmalı.

Amacım elimdeki excel not çizlgesini öğrencilerin e-okul bilgilerine hızlı bi şekilde işlemek.
Çok fazla not var ve öğrencilerin mağdur olmaması için otomasyon şart. Karışıklık olabiliyor bazen.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yaklaşık 2 günlük VB. excel ve birazda iMacros çalışmasıyla bu dediğimi yapabildim.
Keşke bi kaç fikirde forumdan gelseydi fena olmazdı :)

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Yaklaşık 2 günlük VB. excel ve birazda iMacros çalışmasıyla bu dediğimi yapabildim.
Keşke bi kaç fikirde forumdan gelseydi fena olmazdı :)

Ben yeni okuyorum ve tekrar tekrar okuyorum. Hala ne demek istediğini anlamadım :) Sanırım saatten dolayı. Sabah bir daha şansımı deneyecem :)

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
: ) yok kendinde suç aramama bence :) yazıyla anca bu kadar anlatabildim :)
tek istediğim bilgisarın exceldeki sayıları aralarına "TAB" tuşuna basarak tuşlamasını sağlamak.
Örneğin önce
A1 kutusundaki sayıyı yazacak
Sonra "TAB"
A2
Sonra TAB
A3
Sonra TAB
. . . . . .