macOS big sur sistem gereksinimleri

Bu konuyu okuyanlar

muhammedyusuf30

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
65
merhaba bilgisayarıma macOS big sur yüklemek istiyorum sistem gereksinimleri hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
merhaba bilgisayarıma macOS big sur yüklemek istiyorum sistem gereksinimleri hakkında yardımcı olabilirmisiniz.
Hackintosh mu yapacaksınız? Öyle yapacaksanız bir ön bilgi vereyim AMD marka işlemciniz varsa Hackintosh olayını biraz zor yaparsınız.

Son düzenleme:

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Açıkçası Hackintosh bir tık korsana girer ve biz korsana destek vermiyoruz. Linux Mint Cinnamon kurup @Ram_kafasi 'nın hazırladığı tema kurucu ile MacOS BigSur teması kurup aynı görünümü elde edebilirsiniz zaten MacOS' un görünümde başka yaradığı iş yok. :D

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Açıkçası Hackintosh bir tık korsana girer ve biz korsana destek vermiyoruz. Linux Mint Cinnamon kurup @Ram_kafasi 'nın hazırladığı tema kurucu ile MacOS BigSur teması kurup aynı görünümü elde edebilirsiniz zaten MacOS' un görünümde başka yaradığı iş yok. :D
Hackintosh neden korsana girsin? MacOS parayla alınıp satılan bir işletim sistemi değil zaten, şu anlık sadece Windows veya istisnai bazı işletim sistemleri para ile alınıp satılır. Bu arada MacOS teması sadece tek bir masaüstü ortamında yoktur, bu temanın XFCE vb. Masaüstü ortamları için uyarlanmış halleri mevcuttur.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Hackintosh neden korsana girsin?
İndirirken Maclerde kullanmak karşılığında diyor :D

Hackintosh neden korsana girsin? MacOS parayla alınıp satılan bir işletim sistemi değil zaten, şu anlık sadece Windows veya istisnai bazı işletim sistemleri para ile alınıp satılır. Bu arada MacOS teması sadece tek bir masaüstü ortamında yoktur, bu temanın XFCE vb. Masaüstü ortamları için uyarlanmış halleri mevcuttur.
Diğer DE'ler için de olduğunu biliyorum ama hazır uygulama ile kurmak daha kolay olur diye onu önerdim :D

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Uygun donanımların listesini internetten bulman lazım.
Ben sadece APU işlemci kullanmamanı öneririm.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
İndirirken Maclerde kullanmak karşılığında diyor :D
Zaten MacOS sadece Apple'ın ürettiği Mac serisi cihazlarda kullanılabilir onun dışındakileri yerel olarak desteklemez. Bu arada MacOS hiçbir yerde normal kullanıcı için para ile alım satımı yapılan bir işletim sistemi değildir. MacOS kapalı kaynak kodlu ve ücretsiz bir işletim sistemidir.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Bence çok ta güzel bir işletim sistemi. Çok severim.
Ben sadece görünüşünü severim. Bu yönü dışında MacOS'u fazla işlevsel bulamadığımdan dolayı MacOS benim pekte tercih ettiğim bir işletim sistemi değildir. Gelelim konunun asıl sorusuna eğer zaten Mac serisi bir cihazınız varsa bu sorunu sormanızın pek bir anlamı olmayacağı için Hackintosh yapmak istediğinizi farz ediyorum, donanımınıza göre bir liste bulup Hackintosh işlemini buna göre uygulamanız gerekmektedir. Hackintosh işlemi için belirli bir standart yoktur.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ben sadece görünüşünü severim. Bu yönü dışında MacOS'u fazla işlevsel bulamadığımdan dolayı MacOS benim pekte tercih ettiğim bir işletim sistemi değildir.
İşlevsel olmasa, profesyonel içerik üreticiler kullanmaz. Galiba bir sürü uygulama desteği var ya ondan herhalde. Mac ve MacOs birlikte tabi.
Bir de kullanım açısından, kullanıcıya inanılmaz derecede kolaylık sunuyor. Ben kullandım uzun süre. Hoşnut kaldım.
Para vermem Mac'e ama hacintosh ile kullanırım.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
İşlevsel olmasa, profesyonel içerik üreticiler kullanmaz. Galiba bir sürü uygulama desteği var ya ondan herhalde. Mac ve MacOs birlikte tabi.
Bir de kullanım açısından, kullanıcıya inanılmaz derecede kolaylık sunuyor. Ben kullandım uzun süre. Hoşnut kaldım.
Para vermem Mac'e ama hacintosh ile kullanırım.
Profesyonel içerik üreticileri MacOS'u işlevselliğinden çok "Edit" dediğimiz düzenleme işlerinde vb. Çizim, video oluşturma ve düzenleme vb. İşlemlerde sunduğu kolaylıklardan ötürü genelde tercih ederler.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Profesyonel içerik üreticileri MacOS'u işlevselliğinden çok "Edit" dediğimiz düzenleme işlerinde vb. Çizim, video oluşturma ve düzenleme vb. İşlemlerde sunduğu kolaylıklardan ötürü genelde tercih ederler.
Oyun geliştirme, 3D animasyon ve modeller oluşturma, kod yazma, ofis, medya içeriklerini editleme gibi durumlarda tercih ediyorlar kullanıyorlar.

İnternetten, Unity 3d derslerinde, genellikle MacOs kullanıyorlar. Çok gördüm.

muhammedyusuf30

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
65
anakart=foxconn 2abf
işlemci=intel pentium g630 2.70 ghz
ram=2 adet kington 2 gb ram
hdd=samsung 320 gb hdd

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
anakart=foxconn 2abf
işlemci=intel pentium g630 2.70 ghz
ram=2 adet kington 2 gb ram
hdd=samsung 320 gb hdd
Opencore guild ile en iyi şekilde kendi efi dosyanızı hazırlayın. Aşama aşama gidin. Dortania nın vardı sanırım. Sonrasında kusursuz oluyor. Ben çok kurdum. Big sur kesinlikle önermiyorum. Hiç sevemedim. En iyisi mojaveydi belki catalina da kurulabilir.

aquabothqers

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
26
PC'ye macos kurulmaz zaten macera aramayın...