MacBook yerine alınabilecek laptoplar ?

Bu konuyu okuyanlar

yaganator

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir bilgisayar alıcam ama çok kararsızım. MacBook Pro giriş modeli 256 ssd olan modelden almak çok mu mantıksız ? Mantıksız ise onun yerine ne almalıyım ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Ne yapmak istediğinize bağlı yoksa macbook pro iş konusunda çok iyi. Hem hızlı hem stabil windows gibi zamanla şişmiyor. Yazılım anlamında kesinlikle mac os.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Ne için kullanacağına bağlı. Onu aldığında özelliklerini kullanacaksan iyidir ama film izleyip internette takılmak için alıyorsan anlamı yok.

yaganator

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mühendislik okuyorum Python dersleri + seçmeli yazılım dersleride olacak. Oyun oynama konusunda hiç oynamıyorum. Genel kullanım artı okuldaki dersler için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir dizüstü bilgisayardan beklentiniz nedir ?
Mühendislik okuyorum Python dersleri + seçmeli yazılım dersleride olacak. Oyun oynama konusunda hiç oynamıyorum. Genel kullanım artı okuldaki dersler için

Ne için kullanacağına bağlı. Onu aldığında özelliklerini kullanacaksan iyidir ama film izleyip internette takılmak için alıyorsan anlamı yok.

Ne yapmak istediğinize bağlı yoksa macbook pro iş konusunda çok iyi. Hem hızlı hem stabil windows gibi zamanla şişmiyor. Yazılım anlamında kesinlikle mac os.

Son düzenleme:

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Bende mühendislik okuyorum ve Macbook pro 13' kullanıyorum aynı zamanda c# ve python için çeşitli ide ler mevcut sıkıntı yaşamıyorum performans konusunda hatta çok daha iyi konfigürasyona sahip masaüstü bilgisayarımdan daha iyi performans alıyorum kodlama konusunda .Yazılım derslerinde büyük ihtimal eclipse yada intellij kullandırıyorlardır ide olarak sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Üniversite hayatı için diğer dizüstü bilgisayarlara göre avantajlı bence. Bir kitap ağırlığında taşıyorsun ve tüm işini görüyorsun.
Gelelim şimdi aynı fiyata hatta daha uygun fiyata konfigrasyon olarak daha iyi alabileceğin Windows tabanlı bilgisayarlara(monster,hp vs) ultrabook almadığın sürece fazla hantallar. Ama ben çizim (cad uygulamaları) yapıcam yeri gelicek edit yapıcam dersen güçlü bir harici gpusu olan görece hantal ve kalın dizüstü bilgisayarları öneririm.