Macbook pro 2020 Bluetooth klavye ve wireless mouse sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Kutluhan Özbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İyi akşamlar.

Günlerdir kafayı yemek üzereyim. Bu Apple firması kendi olmayan ürünlerin de niye bu kadar problem çıkarıyor arkadaş.

Trust ın magic keyboarda benzeyen bluetooth bir klavyesini kullanıyorum. Fakat klavyeye basmadığım her 10 saniye sonunda bağlantısını kesiyor. Bir tuşa basınca tekrar devreye giriyor. Ve bu devreye girme 5 saniye sürüyor. Sinir bozucu bir süre anlayacağınız. Bunun çözümü var mıdır. Sistemsel mi donanımsal mı bilemedim.

Ayrıca USB mouse kullanıyorum Microsoft'un. Oda sürekli takılıyor.

Monitör kullandığım için trackpadi kullanmak istemiyorum. Çözümü olan varsa lütfen yardımcı olsun.

Teşekkürler iyi çalışmalar.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Disk izlencesinden disk taraması yapın.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Ben de MacBook Air 2017 kullanıcısıyım, Microsoft'un USB mouse'unu kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım, kopmalar oluyorsa pil azaldığından oluyor pili değiştiriyorum ve sorun çözülüyor. Onun dışında ekstra bir şey taktığımda da gayet sağlıklı çalışıyor. Ya çoklayıcınızdandır ya kullandığınız üründendir diye düşünüyorum. Yazılımsal da olabilir bunu ancak Mac'ı sıfırdan kurarsanız anlayabilirsiniz.

Kutluhanozbakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de MacBook Air 2017 kullanıcısıyım, Microsoft'un USB mouse'unu kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım, kopmalar oluyorsa pil azaldığından oluyor pili değiştiriyorum ve sorun çözülüyor. Onun dışında ekstra bir şey taktığımda da gayet sağlıklı çalışıyor. Ya çoklayıcınızdandır ya kullandığınız üründendir diye düşünüyorum. Yazılımsal da olabilir bunu ancak Mac'ı sıfırdan kurarsanız anlayabilirsiniz.
Çoklayıcı olarak ne kullanıyorsunuz acaba?

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Çoklayıcı olarak ne kullanıyorsunuz acaba?
Çoklayıcı kullanmıyorum, USB girişi var 2017 MacBook Air'larda. Sizin için önerim eğer bütçeniz var ise evde kullanmak için dock'lar var. CalDigit USB-C Pro Dock çok başarılı bir ürün. Bunun dışında da Baseus'un ürünleri var onlar da çok başarılı. İhtiyacınıza göre alabilirsiniz.