Soru Macbook mu toplama pc mi ?

darkstar

Profesör
Hocam 4 gb olabilir ama Macos da 2 gb Windows ta ki 6 8 gb a eşit , ayni iPhone 11 Pro da 4 gb ram olup 8gb li 12 gb li Android cihazlardan daha fazla performans vermesi gibi
Bildiğim kadarıyla MAC te ekran kartı için ayrı ram yok sistemin ramini kullanıyor.
Tercih sizin tabii ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

aşağıdaki mesajda alternatifleri listelemiştim başka bir arkadaş için inceleyin isterseniz.

Emre Özdoğan

ShiftDelete.Net
Editor
Macbook Pro işini görür. Şu anki sistem de iyi ama macOS'in stabilitesi Adobe programlarında çok önde. Zaten laptop almak istediğini söylemişsin, 2020 Macbook Pro çok iyi bir cihaz.

Emre Özdoğan

ShiftDelete.Net
Editor
Peki aklımda hala kalan bir soru var, bu pc mi daha uzun süre götürür yoksa mac mi ?
Bu PC'yi sürekli güncelleyebilirsin. Mac'ler donanımsal değişimlere kapalıdır. Ama dayanıklılıktan bahsediyorsan Macbook oldukça iyi o konuda. Şu an kullandığın PC gayet iyi, eğer bir laptop ihtiyacın yoksa onu kullanmaya devam et.

Yandere

Profesör
Yasaklı
Oyun asla ama asla oynamayacağım

Aslında 2gb ekran kartı var yazilim optimizasyonu ile çok iyi bir sonuç vereceğini düşünüyorum. Ama hala kararsızım. Masaüstünü kesin satacağım ama Mac beni benden alıyor
2 gb detayını vermen iyi oldu, 64 mb'lık onboardlardan sandım :D mac iyidir iyi.

darkstar

Profesör
Ayrılmış ram var ,örneğin 10gb olsa da 2 si ekran karti 8 i sen ram olarak görüyorsun. Yani var ayrıca. Ama Macbook Pro 16 da alabilirim
Nvidia GTX1650 de GDDR5 var Macbook'un standart raminden kat kat hızlıdır.

Bu arada siz laptop almaya karar verdim yazdığınız için mevcut sisteminize yorum yapmadım.
Sisteminiz size rahatlıkla üniversiteyi bitirtir hem de çatır çatır oyun da oynayabilirsiniz.

Nvidia GTX1650 de GDDR5 var Macbook'un standart raminden kat kat hızlıdır.

Bu arada siz laptop almaya karar verdim yazdığınız için mevcut sisteminize yorum yapmadım.
Sisteminiz size rahatlıkla üniversiteyi bitirtir hem de çatır çatır oyun da oynayabilirsiniz.
Mac almaya karar verdim ama büyük ihtimalle vergi indirimleri olunca 16" macbook alicam

darkstar

Profesör
Mac almaya karar verdim ama büyük ihtimalle vergi indirimleri olunca 16" macbook alicam
Sizin kararınız tabii ki ama şunu unutmayın eğer yazdıklarınız haricinde 3d tasarım vs yazılımı kullanacaksanız bu yazılımların pek çoğunun mac versiyonu yok umarım pişman olmazsınız. Tabii okulunuzda öğretilen mesleki yazılımların mac versiyonları var mı o da ayrı bir konu.

Hayırlı olsun şimdiden.