Macbook MQD32TU/A mı almalıyım yoksa Macbook 2020 mi?

melys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba yüksek lisans öğrencisi olarak sunum hazırlamak için bir bilgisayara ihtiyacım var. Şuanki bilgisayarımla aynı anda 20 chrome sekmesi 20 pdf dosyası açınca doğal olarak kafayı yiyor. Fiyat olarak biri 5900 tl şuan diğeri ise appleın öğrenci indirimiyle 7500 tl küsur. Düşük fiyatlı olanı almak mantıklı mı? Eski modelde i5 işlemci var yeni modelde i3. Bilgisayarlardan hiç anlamadığım için çok da bir fark yok gibi geldi ama eskiye o kadar para verilir mi bilemedim. Eski model sanırım 2017 yılı güncelleştirmeleri alma ile ilgili sorunum olur mu ve fiyatı düşer mi? Yeni modelde ısınma problemi duyuyorum eskisinde böyle sorunlar var mı bilmiyorum...

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Rahat 3-4 yıl daha güncelleme alma problemi yaşamazsın diye düşünüyorum. Doların düşeceğini düşünmediğim için fiyatınında düşeceğini düşünmüyorum. Ben olsaydım i5'i tercih ederdim şahsım adına çünkü her ne kadar yılı yeni olsa da i3'de artık eskiyor

melys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rahat 3-4 yıl daha güncelleme alma problemi yaşamazsın diye düşünüyorum. Doların düşeceğini düşünmediğim için fiyatınında düşeceğini düşünmüyorum. Ben olsaydım i5'i tercih ederdim şahsım adına çünkü her ne kadar yılı yeni olsa da i3'de artık eskiyor
Teşekkür ederim apple ile de görüştüm sizin dediğiniz gibi söylediler. Örneğin şuan ki güncelleştirmeleri 2012 cihazlar da alabiliyormuş.