Macbook ile uyumlu Monitor Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

MrPerseuS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar merhaba, ben bir kac gune kadar M1 çip ile tanitilan yeni Macbook Pro 13 modelinin siparisi vermeyi dusunuyorum. Alma sebebim video edit, photoshop, ofis gibi uygulamalari kullanmak. Evet devreye bu turlu uygulamalar girdigi icin bazen detayli calismaya ihtiyac duyacagimdan, ekstra olarak macbook ile uyumlu 4k veya daha iyisi bir monitor siparisi vermem gerekiyor. Fiyat olarak kendime 3000 TL limit koydum fakat gerekirse 4000 TL ye kadar cikabilirim. Bu alanda onerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen moderatör:

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Knk bu AOC
Bu MSİ
Bu ASUS
Bir tane daha var
Xiaomi
Seç beğen al knk bu attığım markaların kalitesi diğer markalardan bir hayli güzel bunları almanı öneririm hepsinin en az 3 yıl garantisi var xiaomiye fazla güvenme ama herkes alıyor ve efsane diyor bende o yüzden koydum kolay gelsin

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798

MSI 27" OPTIX G27CQ4 165Hz 1ms 2xHDMI DP WQHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPY Knk benim tercihim bunu almandır bu seni rahat 8 yıl götürür istersen daha fazlada kullanabilirsin

Knk senin bulduklarının hepsi 60 hz bu bütçeye 144 veya 165 hz yakışır

Son düzenleyen moderatör:

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067

MSI 27" OPTIX G27CQ4 165Hz 1ms 2xHDMI DP WQHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPY Knk benim tercihim bunu almandır bu seni rahat 8 yıl götürür istersen daha fazlada kullanabilirsin​

Mesaj otomatik birleştirildi:

senin buldukların 4k değil photoshop yapılacak bilgisayarda 4k'Ya ihtiyaç duyarsın cs oynanacak bilgisayarda 144 hz monütör alırsın

yani günlük kullanımda hz bir şey etkilemez oyunlarda etkiler

o fiyata hem 4k hem 144hz yok

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaslar merhaba, ben bir kac gune kadar M1 çip ile tanitilan yeni Macbook Pro 13 modelinin siparisi vermeyi dusunuyorum. Alma sebebim video edit, photoshop, ofis gibi uygulamalari kullanmak. Evet devreye bu turlu uygulamalar girdigi icin bazen detayli calismaya ihtiyac duyacagimdan, ekstra olarak macbook ile uyumlu 4k veya daha iyisi bir monitor siparisi vermem gerekiyor. Fiyat olarak kendime 3000 TL limit koydum fakat gerekirse 4000 TL ye kadar cikabilirim. Bu alanda onerilerinizi bekliyorum.
Kesinlikle bu ürünü öneririm. Kendisi Asus'un ProArt serisine ait bir üründür ve fotoğraf / video düzenleme işlerinde sizi oldukça memnun eder. sRGB ve Rec.709 renk gamutlarını yüzde 100 kapsıyor.

MSI 27" OPTIX G27CQ4 165Hz 1ms 2xHDMI DP WQHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPY Knk benim tercihim bunu almandır bu seni rahat 8 yıl götürür istersen daha fazlada kullanabilirsin

Arkadaş oyun oynayacağım dememiş, 144 Hz veya 165 Hz gereksiz. Önemli olan burada renk gamutlarının desteklenme yüzdesi.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Kesinlikle bu ürünü öneririm. Kendisi Asus'un ProArt serisine ait bir üründür ve fotoğraf / video düzenleme işlerinde sizi oldukça memnun eder. sRGB ve Rec.709 renk gamutlarını yüzde 100 kapsıyor.

Arkadaş oyun oynayacağım dememiş, 144 Hz veya 165 Hz gereksiz. Önemli olan burada renk gamutlarının desteklenme yüzdesi.
Knk önerdiğin iyi benim tavsiyem bunu al iyi bence Asusun kalitesi saten belli

MrPerseuS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Asus oneriniz tam aradigim monitor fakat gordugum kadariyla 2k destegi var maksimum. Drone, gopro 9, nikon z6 gibi hayli yuksek cozunurlukte video edit ve sunum yapacagim. Ozellikle monitoru bir otelde musteriye sunum yapmak icinde kullanacagim. O yuzden yuksek cozunurluk ve gercekci renkler benim icin cok onemli

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Asus oneriniz tam aradigim monitor fakat gordugum kadariyla 2k destegi var maksimum. Drone, gopro 9, nikon z6 gibi hayli yuksek cozunurlukte video edit ve sunum yapacagim. Ozellikle monitoru bir otelde musteriye sunum yapmak icinde kullanacagim. O yuzden yuksek cozunurluk ve gercekci renkler benim icin cok onemli
Bir monitörün yüksek çözünürlüğe sahip olması onu başlı başına iyi bir monitör yapmaz. Fark ettiniz mi bilmiyorum fakat bazen 720p videolar, 1080p videolara göre çok daha kaliteli olabiliyor. Bu da elbette çekilen kameranın kalitesi ile alakalı. Monitörde de benzer bir durum var. Kaliteli, yüksek renk doygunluğuna sahip bir monitör, çözünürlük konusunda bir tık geri kalsa da düz bir 4K monitöre kıyasla daha iyi görüntü verir. Her şey panel ve panel teknolojisinde bitiyor.