Soru MacBook bilgilendirme

Bu konuyu okuyanlar

olcayypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar merhaba.. Konu dışı olabilir ama bir şey sormak istiyorum

5000 TL ye kadar MacBook bilgisayar almayı düşünüyorum. İlk kez apple bilgisayar olucak kullanımları nasıldır ? Yanı Windows sistemi ile karşılaştırırsak kullanım kısıtlaması falan olur mu ? Yazıcı tanımlama program kurma gibi şeyler yapabilirmiyim ? Deneyimleri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Herşeyi en üst düzeyde yaparsın. Mac OS daima Windows dan kat kat daha kararlı ve hızlı. İstersen 5 yıl format atma gene iyi çalışır.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Eksi yönleri 2016 ve alt modelleri almanı çok tavsiye etmiyorum. En kötü istisna 2015 olmalı. Donanımsal anlamda biraz zayıf kalabilir. Her ne kadar yazılım hızlı ve stabil olsa da. Diğer kötü kısım pcler gibi değil istediğin sisteme geçiyim diye birşey yok. Laptobun belli bir çıkış tarihinden başlangıç sisteminden son alacağı sisteme kadar güncelleyebilirsin. Alt sürüm kuramazsın mesela. Örnek verelim M1 li macbook'a mojave kuramazsın. Diğer yönden son sistem güncelleme aldıktan sonra iPhone gibi aradan zaman geçtiğinde birçok uygulama program oyun çalışmayacaktır. Bunlar da kötü yönleri. Ben nostalji olsun diye powerpc ibook g4 aldım. Benim AMD 4800h işlemcili laptopdan hızlı kapanıyor.