Macbook Air Alınır Mı?

Yusuf Akşit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Web tasarım ile uğraşıyorum, kodlama yapıyorum. Klavyesi, hafifliği ve taşınılabilirliği için Macbook Air seçtim ama biraz eskide kaldı gibi önerir misiniz? Veyahut hangi laptopu önerirsiniz?

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
gündelik webte gezinme, ofis programları vb. işlerle uğraşmak için birebir canavar gibi makina grafik bakımından pek performans beklememek lazım 2017 başlangıç modeli 1.8 ghz , şarjıda çok iyi gidiyor kodlama ile ilgili pek bilgim yok fakat visual studio veya java script kodlamalarını rahatça yaparsın bence ama tabi fazla yüklenmemek gerekiyor sistem bakımından hızlı bir bilgisayar ama grafik bakımından bilgisayara çok yük binerse veya gidip bootchamp ile windows kurayım dersen o yüksek hızı biraz kaybedersin. tasarım bakımından air 7-8 yıldır aynı tasarımda bile olsa diğer markalarla kıyasladığında çoğu bilgisayardan daha ince ve daha şık ayrıca yekpare tek parça aliminyum dandik plastik kasaya sahip değil , yani grafik bakımından fazla yüklenmeyeceksen işini görür ama bütçen varsa pro alman senin avantajına olur güçlü işleri proda çok kolay yaparsın air daha çok günlük standart kullanım için

Yusuf Akşit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Macbook air ın ekranı kötü diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Şimdi ki Windows PC de 14 GB depolama alanı ve Ramin 2 gbını kullanıyorum. Macbook air dada Spotify, sublime text ve photoshop kullancam bana yeter mi? Herhangi bir oyun oynamıyorum.
MACBOOK AIR MMGF2TU/A CORE İ5 1.6GHZ-8GB-128GBSSD-13.3"-INT NOTEBOOK BILGISAYAR
Alacağım model bu fiyatına değer mi ? Bide ortalama kaç sene gider?

K /\ /\ N

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
83
şahsen 13.3 lük olan hiç fena değil(11 olan sanırım kalktı) ama eğer laptop bakıyorsanız şu listelere kesin bir göz atmanız lazım bence

PROGRAMMING

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Macbook air ın ekranı kötü diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Şimdi ki Windows PC de 14 GB depolama alanı ve Ramin 2 gbını kullanıyorum. Macbook air dada Spotify, sublime text ve photoshop kullancam bana yeter mi? Herhangi bir oyun oynamıyorum.
MACBOOK AIR MMGF2TU/A CORE İ5 1.6GHZ-8GB-128GBSSD-13.3"-INT NOTEBOOK BILGISAYAR
Alacağım model bu fiyatına değer mi ? Bide ortalama kaç sene gider?
ekranı ıps ekran ve retina değil abimde pro var bende air almayı düşünüyorum ama şöyle diyim retina biraz daha canlı yani parlak renkler ve daha fazla pixele sahip ama retina ekranı bir tek apple kullandığı için öteki laptoplardan daha net bir görüntü verebilir air , macbook air de yoğun aşırı yüklü photoshop ve grafik işleri biraz sorun yaratabilir ama kesinlikle basit photoshop işlerini rahatça yaparsın zaten airde pek oyun oynanmaz günlük kullanım ve giriş seviyesi işler için uygun ayrıca koyduğun link yerine macbook airin 2017 modeli 1.8ghz hıza sahip olanı apple da 4600 eğer öğrenci isen öğrencilere 4300tl bence 3800 2015 modele vermektense 4300 ver 2017 model al çok rahat gidipte windows kurmassan içine çok rahat 5-6 yıl kullanırsın ben i3 2ghz hıza sahip 3 gb ramli 320 hdd li samsung laptopu 7 yıldır kullanıyorum hertürlü oyunu bir şekilde oynadım allaha şükür kasası kırıldığı için yeni bir macbook tarzı laptop almayı düşünüyorum bir laptopu 7 yıl kullanmış birisi olarak söylüyorum rahat 5 sene kullanırsın