Macbook air 2016 kullananlar bilgisayardan memnunmusunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ders çalışmak, günlük işler için macbook air 2016 almayı düşünüyorum oyun sadece oynarsam cs:g0 oynarım o kadar. kullanan arkadaşlara sorum herhangi bir sorun yaşadınızmı? ısınma, donma vb. sorunlar yaşanızmı ve uzun yıllar kullanılabilir bir bilgisayarmı? (6-7 yıl)

mıllık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle kullanırsın. torunun bile kullanır :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
sadece oynarsam cs:g0 oynarım o kadar.
ısınma, donma vb. sorunlar yaşanızmı
Eğer CS:GO oynayacaksan, oynarken dizinin üstünde tutma pişik yapabilir bilgisayar :D Aşırı ısınır ve bataryayı yersin. Sadece bu da değil. Oyun bilgisayarı değil o. Mac'te oyun oynamak onu tasarlanmadığı bir işi yapmaya zorlamaktır ve bu da onun ömrünü azaltacaktır.
uzun yıllar kullanılabilir bir bilgisayarmı? (6-7 yıl)
Teoride cevap; Evet
Realistik cevap; Sana bağlı. Deminki örnekte olduğu gibi bilgisayarını ısdan özellikle korumazsan fanların sesini önce bir duymaya başlayacan. Mac'in kasası burada dezavantajda çünkü plastik kasalar ısıyı daha az iletir ve Macbook'u kullanırken ellerinde ısıyı hissedersin. Bunu baştan söyleyim. Eğer performans istiyorsan Air alma. Eğer oyun oynayacaksan Windows PC al. Mac daha çok Apple platformu geliştiricileri ve (Tartışmalı olarak) video ve ses prodüksiyonu ile ilgili kişilere uygun bir sistem. En azından Apple pazarlamasını 2. yazdığım sebebi kullanarak daha çok yapıyor. Katılıyor muyum ? Windows'tan iyi olacağı kesin.

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eğer CS:GO oynayacaksan, oynarken dizinin üstünde tutma pişik yapabilir bilgisayar :D Aşırı ısınır ve bataryayı yersin. Sadece bu da değil. Oyun bilgisayarı değil o. Mac'te oyun oynamak onu tasarlanmadığı bir işi yapmaya zorlamaktır ve bu da onun ömrünü azaltacaktır.

Teoride cevap; Evet
Realistik cevap; Sana bağlı. Deminki örnekte olduğu gibi bilgisayarını ısdan özellikle korumazsan fanların sesini önce bir duymaya başlayacan. Mac'in kasası burada dezavantajda çünkü plastik kasalar ısıyı daha az iletir ve Macbook'u kullanırken ellerinde ısıyı hissedersin. Bunu baştan söyleyim. Eğer performans istiyorsan Air alma. Eğer oyun oynayacaksan Windows PC al. Mac daha çok Apple platformu geliştiricileri ve (Tartışmalı olarak) video ve ses prodüksiyonu ile ilgili kişilere uygun bir sistem. En azından Apple pazarlamasını 2. yazdığım sebebi kullanarak daha çok yapıyor. Katılıyor muyum ? Windows'tan iyi olacağı kesin.
demek istediğini anladım saol şuanki külüstür bilgisayarımda pes 2013 ile gta sa var :D öncede cs:go vardı kaldırdım , air açısından performans olarak oyun performansı değilde günlük işlerimdeki performanstan bahsediyorum yani bir iş yaparken 10 dk beklemek istemiyorum çünkü cs:go olmasada olur bir ps4 alır cs:go oynayamasam bile başka oyunları rahatça oynarım o sebeple ve windowstan bıktığım için mac almak istiyorum, ayrıca kafamda blog açmak var taşınabilirlik konusunda air baya avantajlı özellik bakımından 5.nesil 1.8 ghz lik İ5 işlemcisi var evet şahane bir işlemci değil günümüzde 7.nesil işlemciler varken çokta efsane bir işlemci değil ama kendi açımdan oyun performansı istesem ( HP 14-AL102NT X9Y75EA i7-7500U/8 GB/256 GB SSD/NVIDIA® GeForce® 940MX 2 GB DDR3 NOTEBOOK | Teknosa Alışveriş Sitesi - Herkes İçin Teknoloji )bu laptopu alıp linux yükler sonsuza dek mutlu yaşarım :D ama air'inde mutsuz edeceğini sanmıyorum yüklenirsem ve sürekli uygulama yükleyip kaldırırsam her bilgisayar kasar zaten tabi bu benim kendi fikrim :D

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Mac yazılımcılar için, youtuberlar içindir bence

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Mac yazılımcılar için, youtuberlar içindir bence
Mac Apple platformunu hedef alan geliştiriciler için iyidir. Oyun geliştiricileri için meh! Çoğu aracı kullanamıyorsun desteklemediği için. C programlama, Web programlama/tasarım, Python programlama vs için Linux, C# programlama için Windows 10 :)

gaos35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba 2 yıldır Macbook kullanıcısıyım, daha önceleri pek çok cihaz kullandım ve bir süre sonra hdd yavaşlaması mavi ekran donma vs. problemler yaşadım. 2 yıl önce bir macbook air alıp zaten ipad iphone ve ipodumun olduğu seriye macbookta ekledim. Blog yazarlığı yapıyor, gün içerisinde oturduğum mekanlardan hızlı bir şekilde maillere göz gezdirip cevaplıyorum. belki bu işlerin tamamını eski laptopumda da yapabiliyordum veya 1.000 tl ye bir bilgisayarda da yapabilirdim ama macbook pil ömrü ile inanılmaz tatmin ediyor, işlem yaparken hata alırmıyım dosya kaybı olur mu diye korkmuyorsun, daha hdd arızaları ile değerli dosyalar kaybetmiştim. Alet 1-2 yılda şişmiyor, şuanda 2. yıldayım ve hala aynı hızda ve pil gücü %99'da ekosistem içerisindeki uyum harika sanırım 3-5 yıl daha kullanırım. Özellikle işimle ilgili eğitim sunumlarının hazırlanması ve sunulmasında inanılmaz rahatlık yaratıyor 2 yıldır adaptör taşımıyorum yanımda

Alpercan Çağlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
yorumun için teşekkürler gayet açıklayıcı oldu