Haber Maç Sonucu Atalanta 3 - 0 Bayer Leverkusen Uefa Avrupa ligi şampiyonu Atalanta!

aşkınyolcusu

Profesör
1 Nisan 2021
1,836
4
1,612
358
25
20240522_234252.jpg

UEFA Avrupa Ligi Şampiyonu Atalanta!
💙🖤
Atalanta Lookman'ın hattrick yaptığı maçta Bayer Leverkusen'i 3-0 mağlup etti.

Atalanta'nın ilk Avrupa kupası.

Kulüp tarihinde ilk kez UEFA organizasyonlarında finale çıkma başarısını gösteren mavi-siyahlılar, bu başarısını kupayla taçlandırdı.

2016'dan Beri Atalanta'yı çalıştıran 66 yaşındaki Gian Piero Gasperini de kariyerindeki ilk kez kupa sevinci yaşadı.

Leverkusen'in serisi sona erdi

Bu maça kadar oynadığı üst üste 51 maçta da bileği bükülmeyen Bayer Leverkusen’in serisi Atalanta karşısında son buldu.

Tarihinin ilk Bundesliga şampiyonluğunu namağlup kazanan kazanan Xabi Alonso'nun ekibi, 25 Mayıs'ta da Almanya Kupası finalinde Kaiserslautern ile karşılaşacak.
images (4) (4).jpeg

Son düzenleme:

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,682
6
724
293
36
Çok yazık oldu Leverkusen'e. Maçta adamları tanıyamadım resmen ya. Konsantrasyon 0'dı resmen. Çabalamadılar hiç bir sağ kanatları 2-3 koşu yaptı güzel o kadar. Atalanta'da neden finale kadar çıktıklarını kanıtlamış oldu. Onlar da ilk kez kazanmışlar. Bizim gibi 20 küsür sene konuşmak zorunda kalmazlar umarım :)

aşkınyolcusu

Profesör
1 Nisan 2021
1,836
4
1,612
358
25
Çok yazık oldu Leverkusen'e. Maçta adamları tanıyamadım resmen ya. Konsantrasyon 0'dı resmen. Çabalamadılar hiç bir sağ kanatları 2-3 koşu yaptı güzel o kadar. Atalanta'da neden finale kadar çıktıklarını kanıtlamış oldu. Onlar da ilk kez kazanmışlar. Bizim gibi 20 küsür sene konuşmak zorunda kalmazlar umarım :)
Atalanta çok iyi hazırlanmış hocam, Bayer Leverkusen takımında yoğun maç temposunun getirdiği bir yorgunluk olduğunu düşünüyorum, Atalanta çok iyi pres yaptı, oynatmadı ve kazandı Lookman'da çok güzel goller attı, tebrik ederim.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,682
6
724
293
36
Atalanta çok iyi hazırlanmış hocam, Bayer Leverkusen takımında yoğun maç temposunun getirdiği bir yorgunluk olduğunu düşünüyorum, Atalanta çok iyi pres yaptı, oynatmadı ve kazandı Lookman'da çok güzel goller attı, tebrik ederim.

O Lookman ve Leverkusen'in sağ açığı nerelere gidecek Allah bilir...

Görkem Say

Guru
Emektar
22 Nisan 2017
26,059
8
25,413
8,958
Gasperini hocama böyle bir final yakışırdı. Xabi daha çok kupa alır, Gasperini hocam bırakmadan kupa aldığı için sevindim. Yılların emeği var orada.

aşkınyolcusu

Profesör
1 Nisan 2021
1,836
4
1,612
358
25
Gasperini hocama böyle bir final yakışırdı. Xabi daha çok kupa alır, Gasperini hocam bırakmadan kupa aldığı için sevindim. Yılların emeği var orada.
Ben dün yazdım burda, Leverkusen kazanır ama Atalanta'yı tutuyorum dedim beklemediğim oldu, çok sevindim.