Soru Mac Os mu ? Windows mu ? Pardus mu ? Linux mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Açık kaynak ve ücretsiz yazılımlara bağlılığı olan ve bu tarz projeleri seven, geliştirdiği sistemin bir firmaya değil de kendine aitmiş hissiyatı oluşturduğuna inanan, kişiselleştirme ve özgürlüğü seven, yeni teknolojiler denemeye meraklı olan birinin cevabı Linux olacaktır. Son kullanıcıya en iyi hitap eden Mac OS X bence çünkü kullanımı diğerlerinden daha kolay. Windows tam ortada. Linux'sa en zoru olduğunu düşünüyorum ve Linux'ın bence burada en çok zorlanacağı konu o kadar çok dağıtım var ki normallerin haricinde bir de kişisel yapılan custom OS'lar da var ama Windows ve Mac 1 tane var sadece :)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Rtx kartları en verimli çalıştıran Windows olduğundan Windows. Yoksa köklü bir değişim şart Windowsa artık çekirdekten mi başlarlar nasıl olursa.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Şimdilik ihtiyaçlarım doğrultusunda macOS ama Linux'da severim.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Windows canımdır. Oyun optimizasyonu problemli olmasaydı belki Linux kullanabilirdim.

Eminkrkt

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,778
Linuxa bazı programların/oyunların destekleri gelirse ve stabil olarak çalışırsa bu programlar tabi ki linux. Ancak şuanda hem linux hem windows

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Apple ekosistemi zaten ayrı bir dünya, kıyaslayamazsın. Windows kullanıyorsan da raconuna uygun (lisanslı) kullanacaksın. Bunların dışında açık kaynak kodlu olduğu için Linux, "bana göre" en iyisidir.