MAC OS Kurma

Bu konuyu okuyanlar

Conixcit-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak doğru yeremi açtım bilmiyorum yanlışsa taşınsın lütfen,
Geçelim isteğime internetten araştırdım baktım okudum hackintosh felandır karışık olay ben Windows 7 sistemine sahibim, bir yerde görmüştüm 19.99$'a Leopard X sistemine sahip olup bilgisayarımıza kuruyorduk (yanlış olabilir, veyahut bu sistemi 19.99$ alıyoruzdur ama o anki macintosh sistemi yükseltiyoruzdur) nasıl olur destek olursanız, ha birde baktım her sisteme kurulmuyor şuanki bilgisayarımı yazayım,

(Tüm veriler Speccy'den alınmıştır)
*Operating System
Microsoft Windows 7 Ultimate 32-bit
*CPU
Intel Core i3 540 @ 3.07GHz 45 °C
Clarkdale 32nm Teknoloji
*RAM
4,00 GB İkili-Kanal DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
*Motherboard
Gigabyte Technology Co., Ltd. H55M-S2 (Socket 1156) 25 °C
*Graphics
E1940 (1360x768@60Hz)
1024 MBGeForce 9500 GT (Leadtek) 45 °C
*Hard Drives
466GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA) 30 °C
233GB SAMSUNG SP2504C ATA Device (SATA) 32 °C
*Optical Drives
MagicISO Virtual DVD-ROM0000
TSSTcorp CDDVDW SH-S223C ATA Device
*Audio
Realtek High Definition Audio

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
eğer gerçekten mac kullanmak istiyorsanız gidin apple marka notebook alın.
mac os işletim sistemi onlar için özel yapılmıştır ve diğerlerinde çalışmaz.
hackintosh ise adı üstünde yasal olmayan(bir nevi korsan) olarak mac os'yi diğer bilgisayarlara entegre eder.
ancak normal mac os'de olmayan bazı hatalar olabilir, sisteminiz belgeleriniz bu hatalardan dolayı zarar görürse yasal olarak birşey yapamazsınız.

eğer ki ancak grafik işleriyle uğraşan biriyseniz(3 boyutlu grafikler hariç) ancak o zaman mac os'nin bir faydasını görürsünüz.
ayrıca mac os üzerinde, Windows için üretilmiş oyunları oynayamazsınız, GTA, Max Payne, Call Of Duty gibi...
bildiğiniz programları mac os sürümü yoksa çalıştıramazsınız, Winamp gibi.
mac os'deki birçok program paralıdır, ücretsiz alternatiflerini bulmak Windows'a oranla çok daha zordur.
ayrıca işletim sistemini güncellerken dahi para vermeniz gerekebilir.

ciddi anlamda profesyonel grafik şirketleri hariç ev kullanıcılarının mac os kullanma girişimi bir hevesten öte değildir.

Conixcit-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer gerçekten mac kullanmak istiyorsanız gidin apple marka notebook alın.
mac os işletim sistemi onlar için özel yapılmıştır ve diğerlerinde çalışmaz.
hackintosh ise adı üstünde yasal olmayan(bir nevi korsan) olarak mac os'yi diğer bilgisayarlara entegre eder.
ancak normal mac os'de olmayan bazı hatalar olabilir, sisteminiz belgeleriniz bu hatalardan dolayı zarar görürse yasal olarak birşey yapamazsınız.

eğer ki ancak grafik işleriyle uğraşan biriyseniz(3 boyutlu grafikler hariç) ancak o zaman mac os'nin bir faydasını görürsünüz.
ayrıca mac os üzerinde, Windows için üretilmiş oyunları oynayamazsınız, GTA, Max Payne, Call Of Duty gibi...
bildiğiniz programları mac os sürümü yoksa çalıştıramazsınız, Winamp gibi.
mac os'deki birçok program paralıdır, ücretsiz alternatiflerini bulmak Windows'a oranla çok daha zordur.
ayrıca işletim sistemini güncellerken dahi para vermeniz gerekebilir.

ciddi anlamda profesyonel grafik şirketleri hariç ev kullanıcılarının mac os kullanma girişimi bir hevesten öte değildir.
bunların hepsinin farkındayım ve evet 3d çizim için kullanıcam yani paraylada alamıyoruz ?

O halde 2500 tl 'ye 3 gb ram 512 ekran kartı 2.3 ghz işlemcili bilgsayara para vermek salaklık olur. Ubuntumu yükler devam ederim :)