Mac mini + Samsung S22D300H 21.5 inc Monitör

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Merhaba arkadaşlar. uzun zamandır yapmayı planladığım Ios uygulama geliştirme işine nihayet başlama kararı aldım.
Uygulamaları Swift dilinde ve Xcode ile Mac ortamında geliştirmek istiyorum. 4 yıllık bir laptop var elimde.
intel core M350, 4 gb ram, 1 gb Nvidia GT335M, 128 gb Sandisk SSD.
Bu laptoba sanal mac os yükledim ama pek fazla performans alamıyorum. Aşırı yavaş. Bu arada ilk başta mac os 10.9 yüklemiştim ve performansı idare ederdi. Ama malum xcode en düşük 10.10.5 istediği için güncelleme yaptım ve kasıntılar arttı :) Steam'den CS Go oynarken sorun çıkartmıyor.

Her neyse ben bu işlemi sanalda yapmanın çok zor ve uğraştırıcı olacağına karar verdim ve kendime Mac almak istedim. Dolar tavan yaptığı için de mac fiyatları bir hayli pahalı. Ben de çözümü bir adet Mac mini ve bir adet monitör alarak çözmek istiyorum ama aklıma takılanlar var.
Alacağım ürünler:

Bu ürünler için uyum sorunu filan yaşar mıyım? Ekran görüntü kalitesi elbette bir apple thunderbolt display kalitesinde olmayacaktır ama beni idare eder mi? Xcode kullanırken performans sorunu yaşar mıyım?
Bunun yerine ikinci el Macbook modellerinden mi alsam?
Bilen, kullanan, kullanan arkadaşı olan varsa bana yardımcı olsun lütfen :)

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
2.el macbook almak daha mantıklı gibi.

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Bence alınabilir. Xcode için yeter. 2. Cisi Apple'ın tunderbolt ekranı mac miniden pahalı. Bu yüzden takma. İdare eder.