Mac Mini(2014) Almayı düşünüyorum sizce?

Bu konuyu okuyanlar

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar shiftdelete.net forum bu hafta itibaren aldığım kararla Mac Mini almayı düşünüyorum fakat sizlere sorumu sormadan önce ne tür kullanacağım onlardan bahsedeyim,
1- Sıklıkla Grafiksel işlem yapacağım yani Adobe After Effects, Premiere Pro, Photoshop CC, Audition'u örnek verebilirim. Kendi PC'mde AMD işlemci olduğu için işlem yapmakta zorlanıyor ayrıca anakartı'mda Sata 3.0 desteği de olmadığından SSD takamıyorum. Özellikle After Effects ve Premiere Pro benim için önemli, hızlı olması gerekli.
2- Oyun oynamıyorum, o yüzden günlük işlerimi yerine getirebilsin.

Şimdi arkadaşlar asıl konuya gelelim, Mac Mini'nin 3 farklı konfigürasyon'u var. Bütçe anlamında sıkıntı ne var ne yok diyebilirim. 2 adet modeli gözüme kestirdim.
1- 1499 TL versiyonunda 1.4 GHz i5(2.6 Ghz Turbo ile), 4GB Ram, İntel HD Graphics 5000ve 500 GB Harddisk var.
Olumlu yanı: 500 TL ucuz olması.
Olumsuz yanı: İntel HD Graphics 5000'in performansı ve 1.4 GHz i5'in o kadar para verip de düşük hız vereceği korkusu.
2- 1999 TL versiyonunda 2.8 GHz i5(3.1 Ghz Turbo ile), 8GB Ram, İntel İris Graphics ve 1 TB Harddisk.
Olumlu yanı: İntel İris sayesinde ve i5 işlemcinin daha hızlı oluşuyla performansın çok daha iyi olacağı.
Olumsuz yanı: Fiyat :(
Konu önemli arkadaşlar aslında Ram ve HDD değişimi olabilse de içindeki grafik kartı değiştirilmediği için HD Graphics 5000 beni korkutuyor. Yani bu durum olmasa çok çok mükemmel olurdu ve hemen alırdım.
Arkadaşlar sizce hangisini almalıyım?(Not: Haziran'da alacağım.)

emrah08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer profesyonel anlamda grafiksel çalışmalar yapacaksanız bu sistemler sizi tatmin etmeyebilir.Özellikle ekran kartı.Bence kendiniz bir sistem toplayarak çok daha iyi özelliklerde bir bilgisayar sahibi olabilirsiniz.Tabi grafiksel çalışmalar yapacağınız için kaliteli bir contrasta sahip monitör de sizin için iyi olacaktır.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Mac işletim sistemini pek kullanmafım bir başlangıç yapmak istiyorum.3 sene önce AMD II X4 Black Edition 3.2 GHz işlemci,Asus m4a68t anakart,Corsair Dual kit 8 GB RAM ve Nvidia GT630 4Gb 128 bit ekran kartlı PC topladım. Fakat yetmiyor iste mac işletim sistemli PC lerfe kolay yapılıyor. O yüzden hangisini almalıyım?

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
2- 1999 TL versiyonunda 2.8 GHz i5(3.1 Ghz Turbo ile), 8GB Ram, İntel İris Graphics ve 1 TB Harddisk

Bu seçeneği alıp içine 240GB SSD takıp 1TB HDD yi de External HDD yaparsın. İlla MacMini diyorsan böyle bir şey önerebilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=g7Ik36W5oDo Biraz sıkıntılı olduğu için istersen yakınında bir Apple Yetkili Teknik Servis'e götür onlar değiştirsin ya da videoya bakarak tek tek kendin yap. :)