M5a78l-m lx3 this cpu not supported sorunu

Time2Burn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemcim amd fx 8120 işlemci anakartımda başlıkta yazan asus un sitesinden desteklenen işlemci listesine bakıp uygun olan sürücüyü ( 1201 ) indirip biosumu güncelledim ama hala açılışta this cpu not supported yazısı çıkıyo ve f1 basmamı istiyo.. googleda 4 gündür geniş bi arama yaptım herkes bios u güncelleyin demiş ama devamında gene aynı hatanın çıkması durumunda ne yapılacağı ile ilgili bi bilgi yok..

acaba biosa girip başka yapmam gereken ayarlarmı mevcut yardımcı olabilirmisiniz?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Windows açılıyor mu ? Hatanın resmini atar mısın ?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Biostan onu kapatabilirsin. Biosun fotoğraflarını atarsan sana nasıl yacağını söyleyebilirim.

Pilot Kalem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bıos ayarlarından Boot Settings Configuration bölümüne gir Wait For 'F1' If Error seçeneğini DİSABLE yap.

Bıos sürümüne göre farklı bir yerde de olabilir bu seçenek. Bıos ekranında her yere bak.

Time2Burn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bıos ayarlarından Boot Settings Configuration bölümüne gir Wait For 'F1' If Error seçeneğini DİSABLE yap.

Bıos sürümüne göre farklı bir yerde de olabilir bu seçenek. Bıos ekranında her yere bak.

dediğini yaptım artık f1 e basmadan direk açılıyo fakat hala this cpu not supported yazısı çıkıyo o konuda napabilirim?