M51'de güvenli klasör saçmalığı?

• Konuyu başlatan SDN Anonim 645270
  • Başlangıç tarihi

Güvenli klasör özelliğinin olmaması hakkında ne düşünüyorsun?

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Cihazda bunun gibi bir nimetin olmaması büyük bir eksi benim için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Up!

Son düzenleyen moderatör:

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,522
Ara sıra galaxy storeden güncelliyorum gibi geldi araştırma yaptınız mı ? Gerçi benim pek işim olmuyor güvenli klasörle de devredışı halde duruyor

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Ara sıra galaxy storeden güncelliyorum gibi geldi araştırma yaptınız mı ? Gerçi benim pek işim olmuyor güvenli klasörle de devredışı halde duruyor
Hocam o fazla işe yarıyor mu? Hadi diyelim parmak izi koydun, uygulamanın görünmemesini istiyorum. Eski Tab 3'de bile uygulama gizlemek için küçük bir ayar vardı. Benim istediğim, özellikler panelinden (Wi-Fi, parlaklık kısmı) orada gözükmesi, oradan hem masaüstünde görünmesini engelliyorsun, hem de bildirim panelinden gizliyorsun.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Ben klasörlerin başına nokta koyuyorum. Ve sistem dosyası gibi isimler koyuyorum. .JPG Vb. kısmını siliyorum. Mesela şöyle yapıyorum adını ; "System20-19-.cfg" Böylece gizli dosyalarımı kimse bulamıyor :)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Ben klasörlerin başına nokta koyuyorum. Ve sistem dosyası gibi isimler koyuyorum. .JPG Vb. kısmını siliyorum. Mesela şöyle yapıyorum adını ; "System20-19-.cfg" Böylece gizli dosyalarımı kimse bulamıyor :)
Resimler bozulmaz mı o zaman? ZArcihver, LockMyPix, Photo Hider (hesap makinesi), Secure Folder gibi alternatiflerin olduğunu biliyorum :) Başına nokta koymak ise yeterli değil. Dahili olarak gelmesi gerekiyor, tabi bunu neden yapmadıklarını merak ediyorum. Nasıl yaptığını resimler ile anlatabilir misin?

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Resimler bozulmaz mı o zaman? ZArcihver, LockMyPix, Photo Hider (hesap makinesi), Secure Folder gibi alternatiflerin olduğunu biliyorum :) Başına nokta koymak ise yeterli değil. Dahili olarak gelmesi gerekiyor, tabi bunu neden yapmadıklarını merak ediyorum. Nasıl yaptığını resimler ile anlatabilir misin?
Hayır bozulmuyor. Sonuna tekrar .JPG tekrar koyuyorum. Değişik bir dosya türüyse belirli gizli harfler koyuyorum ismine. Hatta olur ki şifrelerimi unuturum diye metin belgesi açtım. İçine çok ama çok (Normal bir insanın anlayamayacağı bir dilde.) Şifrelerimi yazdım. Sonundaki .TXT yazısını sildim. Rar'ladım. Ve hiçbir zaman unutamayacağım bir şifreleyerek .Rar yaptım. Rar dosyasınında sondaki .Rar kısmını sildim.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Telefonu ilk aldığınızda bildirim panelinde var mıydı?

1606293384939.png

Ya da ayarlarda:

1606293268663.png

Hayır bozulmuyor. Sonuna tekrar .JPG tekrar koyuyorum. Değişik bir dosya türüyse belirli gizli harfler koyuyorum ismine. Hatta olur ki şifrelerimi unuturum diye metin belgesi açtım. İçine çok ama çok (Normal bir insanın anlayamayacağı bir dilde.) Şifrelerimi yazdım. Sonundaki .TXT yazısını sildim. Rar'ladım. Ve hiçbir zaman unutamayacağım bir şifreleyerek .Rar yaptım. Rar dosyasınında sondaki .Rar kısmını sildim.
Deiğişik bir fantezi. Bu dediklerin aşırı resim/video olunca uzun sürer :)

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,522
Telefonu ilk aldığınızda bildirim panelinde var mıydı?

Ekli dosyayı görüntüle 125701

Ya da ayarlarda:

Ekli dosyayı görüntüle 125699

Deiğişik bir fantezi. Bu dediklerin aşırı resim/video olunca uzun sürer :)

Up!

Up!

Up!

Up!
Bildirim panelinde vardı. Ayarları hatırlamıyorum

grand_master

Müdavim
Reaksiyon puanı
707
Anlatsana ne işe yarıyor?
Ben pek kullanmadım ama anlatim ilk önce samsung hesabınla oturum açıyorsun sonra ekliyeceğin uygulamayı seçiyorsun sonra anlaşmaları kabul ediyorsun mesela facebook u eklediniz o klonlanıyor ve uygulamanın logosunu ve adını değiştirip başka bir uygulama gibi gösterebiliyorsun.(güvenli klasör ü)

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Konuya sadece M51 kullanan birisi yorum yapsın. Forumda M51 kullanan kimse yok mu?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
İlla gömülü gelmesine gerek yok. Size attığım link samsungun kendi güvenli klasörü
Neyse, artık umurumda değil. Anlamadınız galiba. LockMyPix, ZArchiver, Photo Hider, Secure Folder gibi alternatifler masaüstünde gözüküyor. Sorun da burada işte :) Bildirim panelinden gözükmesini engelliyorsun ve sonra da bildirim panelindeki "Güvenli Klasör" ayarını kapatıyorsun. Böylece bulunması zorlaşıyor.

Neyse, artık umurumda değil. Anlamadınız galiba. LockMyPix, ZArchiver, Photo Hider, Secure Folder gibi alternatifler masaüstünde gözüküyor. Sorun da burada işte :) Bildirim panelinden gözükmesini engelliyorsun ve sonra da bildirim panelindeki "Güvenli Klasör" ayarını kapatıyorsun. Böylece bulunması zorlaşıyor.
Edit: Gömülü olarak gelmese masaüstünde ve bildirim panelinde gözüküyor :)

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,522

Edit: Gömülü olarak gelmese masaüstünde ve bildirim panelinde gözüküyor :)
Bildirim paneli düzenleme ayarlarından kaldırırsın, masaüstü ise ana sayfa menüsünden uygulamayı gizle dersin

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Ama seni anlamış değilim uygulama gömülü gelmemesine mi sinir oldun yoksa yükleyince dediğşn yerlerde gözükmesine mi çözemedim
Senin modelin farklı :) Sende gömülü galiba :) M51 gibi iddialı bir cihazda bu özelliğin hazır gelmesi gerekiyor :) Evet, yükleyince dediğim yerlerde gözükmesine.

Salih Çakır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben de m51 kullanıyorum ve aldığımda böyle bi özellik yoktu meyerse one uı core kullanıyomuş diyer modeller sadece one uı kullanıyo one uı core biraz özelliklerden kırpılmış hali yeni güncelleme geldi yurt dışında yaşayanlara güvenli klasör gelmiş fakak ben güncelledim bana gelmedi google play dan indirmeye çalıştım hata veriyo telefonun kendisinde olması lazım dediğim gibi güncelledim 2.0 dan 2.5 e güncellendi one uı core sürümüm bana gelmedi size geldimi yoksa benlik birşey mi bilemedim.