M2 SSD için NVMe pci adaptör önerisi

Bu konuyu okuyanlar

ProFoNLeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Bugün Samsung Evo 970 250 GB SSD aldım. Bilgisayarımda mevcutta Corsair Force 120 GB SSD vardı. Elimdeki SSD'yi satıp Samsung Evo 970 geçmeyi düşünüyordum aldım taktım fakat bilgisayar okumadı. BIOS'a yansımadı biraz araştırma yaptım konular hep geçmiş 2018 2017 tarihlerine ait kafamdaki soruya cevap verilmemiş.

Merak ettiğim şu şimdi ben PCI adaptörü alırsam M2 SSD takmak için taktığım SSD'nin tüm hızından faydalanabilecek miyim? Bunu merak ediyorum boşuna masraf yapmak istemiyorum fazladan adaptörler 50 100₺ arasında değişiyor adaptör önerisi de sunabilirsiniz

B150 GAMING M3 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye anakart özelliklerim burada BIOS'u bu konuyu açmadan önce güncelledim ayrıca.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O dönüştürücüler, bildiğim kadarıyla U.2 SSD ler için. Anakartınında nvme X4 hızı desteğini göremedim zaten. Tahminim ve görüşüm,olmaz yani.

ProFoNLeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O dönüştürücüler, bildiğim kadarıyla U.2 SSD ler için. Anakartınında nvme X4 hızı desteğini göremedim zaten. Tahminim ve görüşüm,olmaz yani.
Hocam x4 desteği derken x16 portu mevcut x4 ünü kullanıyor m2 nvme ssd nin pci adaptörü yani x16 portuna taktığım zaman tam güç çalışması gerekiyor bunun hakkında araştırmada yaptım ayrıca ana kartın Gen3 desteği var pci versiyonu ise 3.0 yani çok eski bir ana kart değil zaten kullandığım ana kart sadece m2 ssd lerin sata modeli en yüksek 600mbit yazma hızı olan samsung evo 860 gibi sata olan m2 leri destekliyor samsung evo 970 m2 ler nvme ssd olduğu için yazma hızları çok daha yüksek bu yüzden desteği yok harici adaptör yolu ile çalıştırabiliyor diye araştırdım

Son mesajlar