M.2 Ssd alacağım, 3 Marka ve model arasında kararsız kaldım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 2)

quaresma7x

Asistan
Herkese iyi akşamlar ve iyi bayramlar.
Bilgisayarıma m.2 ssd alacağım ama 3 marka model arasında kaldım. En pahalısı 385 en ucuzu 360 tl zaten fiyat farkı yok. Samsung'u biliyoruz tabi kaliteli ama düşük okuma yazma hızı var. Arada kaldığım adata ve corsair marka daha yüksek, corsair ise daha yüksek. Marka ve ssd olarak nasıl acaba onu merak ediyorum, kullanan varsa yardımcı olabilir mi? :)

 

quaresma7x

Asistan
Ya bu markayı bende gördüm de güvenemedim kronik sorunları olabiliyormuş. 50 tl verip iyi almak mantıklı geldi aslında, ama şimdi kafam başka bir şeye takıldı. Bilgisayarın site özelliklerinde m.2 sata ssd diyor, ama müşteri hizmetlerini aradığım zaman nvme var demişti. Satalar 3 pinli ama nvme'ler galiba 2 pinli. Özellikleri attım bakabilir misiniz acaba.
 

Ekli dosyalar

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Bu arada Adata yorumları pek iyi değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sanırım size şöyle lazım ve nvme düşük ise ayarlanabiliyor diye biliyorum fakat büyük olunca takılamaz sanırım.
 

quaresma7x

Asistan
Adatadan vazgeçtim de galiba corsair'den de vazgeçmek zorunda kalacağım. bu videoda aynı pc modelinden birisi takıyor şimdi inceledim wd green takıyor ve 3 pinli. İnternette ise sata yazıyor.
Mesela bakın 3 başı var, samsungta öyle ama corsair ve adata değil. Ama şöyle birşey var corsair 510 modellisi nvme yazıyor 2 başlı.
Bu modeli mp300 yine nvme sata yazmıyor ama 3 başlı çözemedim...
 

quaresma7x

Asistan
Evet aynısı hem size resmini attığım özellikleri olan laptop. Galiba orada ki gibi sata almak zorundayım 2 pinli, yani samsung...
 

Son mesajlar

Üst