Lütfen, yeni web sitemi eleştirin :)

Web sitemi nasıl buldunuz (www.dizihatirlat.com)?

• Kullanılan toplam oy
    60
  • Anket kapatılmış .

ßjK1903

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Renkli olmuş bu da daha çok karışıklığa sebep vermiş. Biraz daha sade tasarım ile hoş olabilir. Ayrıca üst menü bölümünü bir daha gözden geçir derim.

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Tasarım olarak gerçekten kötü.

kod kısmına gelicek olursak html5 ve css3 kullanman çok hoş olmuş ancak bazı kısımlarda kullanım hataları var.
bunlar;
- bir çok yerde table kullanılmış. bunlar yerine okunması daha kolay olan div'i kullanabilirdin
- formlarda label, fieldset gibi kodlar kullanılmamış bu option'un yanındaki metine tıklayınca optionu seçmesi gibi ufak özellikleri engelliyor
- ölçü birimi olarak pixel kullanmışsın maximum uyumluluk için em ve % gibi ölçüleri kullanmanda fayda var. farklı çözünürlükteki ekranlarda sorunsuz gösterilmesini sağlar(2560x1440 ekrandada 800x600 ekrandada sorunsuz gösterim sağlar)
- font olarak arial, helvetica gibi fontlar seçmişsin. bildiğim kadarıyla bu fontların bazıları linux'da yok. muhtemelen mobil cihazlardada yoktur. bunlar için font çeviriciler ile uyumluluk sağlamak lazım
- sitenin url'leri seo için uygun değil.
- yenilikçi olmak adına grafikleride svg formatında seçebilirsin

kod açısından genel olarak beğendim diyebilirim

@orcnd @Karargaht hocam şimdi tekrar bakabilir misiniz, büyük ekranda nasıl görünüyor, ölçülerin çoğunluğunu % yaptım. Ayrıca, label kullanımı aktif, sitenin tamamında olmasa da bir çok yerinde seo aktif. svg yi denedim beceremedim, şimdilik png ile devam :) table çok kullanmışsın demişsin, ama kullandığım tek yer listeleme işlemleriydi. divi yeni öğrenen biri olarak o kadar da olsun diyorum :) renk konusuna dokunmadım daha, onunla da ilgileneceğim. bir de font çevirici nedir onun hakkında bir cümle açıklama olursa güzel olur :) şimdilik bu kadar..

he bir de, anket şimdilik çalışmıyor, oraya başka bir şey koyabilirim, düşünme aşamasındayım...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Karışık değil, iyi görünüyor.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
renkler cok zıt geldi bana daha uyumlu birşeyler olsa iyi olur

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
@orcnd @Karargaht hocam şimdi tekrar bakabilir misiniz, büyük ekranda nasıl görünüyor, ölçülerin çoğunluğunu % yaptım. Ayrıca, label kullanımı aktif, sitenin tamamında olmasa da bir çok yerinde seo aktif. svg yi denedim beceremedim, şimdilik png ile devam :) table çok kullanmışsın demişsin, ama kullandığım tek yer listeleme işlemleriydi. divi yeni öğrenen biri olarak o kadar da olsun diyorum :) renk konusuna dokunmadım daha, onunla da ilgileneceğim. bir de font çevirici nedir onun hakkında bir cümle açıklama olursa güzel olur :) şimdilik bu kadar..

he bir de, anket şimdilik çalışmıyor, oraya başka bir şey koyabilirim, düşünme aşamasındayım...

her font her browserda düzgün çalışmıyor. font çeviriciler her browser için hangi şekilde gerekiyorsa o şekilde çıktı veriyor sana. yani ttf dosyasını yüklüyorsun sana birkaç çeşit çıkartıyor.
sonrada verdiği css kodu ile onu kullanabiliyorsun
benim bu iş için kullandığım site font squirrel

table konusunda biraz hakkın var site ağırlıklı olarak divler üzerinde. ama yinede table tagının tablo dışında bir yerde kullanılmamasında fayda var.

label optionlarda var ama textbox larda yok.

site büyük ekranda şu an güzel. ancak yazı karakterlerinin büyüklüklerindede kullanmand fayda var. böylece sitenin kenarına sitenin tüm fontlarını büyütüp küçültebilecek bir tuş koyabilirsin. hatta bunu javasript ile cookilerede bağlarsın hoş olur

tabi bunları söylerken aslında senin sitene faydası olur diye söylemiyorum. siteni html5 ile yapmanın sitenenin başarsına en ufak katkısı olmayacaktır. çünkü bir siteyi başarıya götüren şeyler arasında henüz html 5 yok. html5 şu an sadece bir araç. ben bunları sana faydası olsun diye sıralıyorum.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Üye paneli kötü olmuş. En azından chrome'de kötü gözüküyor.
Paneller çok geniş. Ölçeklendirme yapman gerekir sanırım. 22" monitörde sıkıntılı yani aralıkları çok geniş.
Haricinde çok sıkıntı yok. Bir de yabancı dil desteği lazım ki ziyaretçi sayın artsın.

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
her font her browserda düzgün çalışmıyor. font çeviriciler her browser için hangi şekilde gerekiyorsa o şekilde çıktı veriyor sana. yani ttf dosyasını yüklüyorsun sana birkaç çeşit çıkartıyor.
sonrada verdiği css kodu ile onu kullanabiliyorsun
benim bu iş için kullandığım site font squirrel

table konusunda biraz hakkın var site ağırlıklı olarak divler üzerinde. ama yinede table tagının tablo dışında bir yerde kullanılmamasında fayda var.

label optionlarda var ama textbox larda yok.

site büyük ekranda şu an güzel. ancak yazı karakterlerinin büyüklüklerindede kullanmand fayda var. böylece sitenin kenarına sitenin tüm fontlarını büyütüp küçültebilecek bir tuş koyabilirsin. hatta bunu javasript ile cookilerede bağlarsın hoş olur

tabi bunları söylerken aslında senin sitene faydası olur diye söylemiyorum. siteni html5 ile yapmanın sitenenin başarsına en ufak katkısı olmayacaktır. çünkü bir siteyi başarıya götüren şeyler arasında henüz html 5 yok. html5 şu an sadece bir araç. ben bunları sana faydası olsun diye sıralıyorum.

eyvallah, sağ olasın. font konusuna bakayım. label ların textbox da da kullanıldığını öğrenmiş oldum :)

Üye paneli kötü olmuş. En azından chrome'de kötü gözüküyor.
Paneller çok geniş. Ölçeklendirme yapman gerekir sanırım. 22" monitörde sıkıntılı yani aralıkları çok geniş.
Haricinde çok sıkıntı yok. Bir de yabancı dil desteği lazım ki ziyaretçi sayın artsın.

hocam üye panelinden kasıt neresi, tam anlayamadım? yabancı dil konusunu ayarlayabilirim; ancak şu an için ikinci planda galiba.

bir de bilginiz var mı, siteyi ben nasıl 22" monitörde görebilirim? bu iş için hazırlanmış web siteleri mevcut mu? mesela hangi tarayıcıda nasıl gözükür amaçlı bir site vardı, belki bunu da yapmışlardır, fikri olan?
son olarak fConnect eklemeye çalıştım ama o konuda sıfırım, biraz araştırma ve deneme yapmam gerekecek :(

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
çok cırtlak geldi renkleri bana :S

eryclk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hocam cok geliştirilmesi lazım daha cok yeni fakat cok eksik var ama ugrasırsan güzel bir site olur. tema , tasarımı güzel kolay kullanıslı inşllah sitenin tanıtımını yapabilirsin

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Bu ne biçim site, böyle sitemi olur, bırak bu işleri... :)
Eleştiri olsun diye eleştiri

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
renkler konusuna ben de katılıyorum. biraz cırtlaklar.

Sayfanın boyutu konusuna gelirsek. facebook gibi yapabilirsin sayfayı ortalarsın. kalan kısmı bir renk işe fill edersin.

üye paneli dediğim de aslında login panel.

RaMZeN

Asistan
Reaksiyon puanı
3
başlıkların arkaplanlarındaki maviler hariç güzel olmuş.

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
üyeliklerde açılmış ... > Hadi hayırlı olsun ;)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Şimdi siteyi denerken gözüme takılanları yazıyorum:

- Diziler sayfasında ID sütununun gösterilmesine gerek yok bence. Çünkü atıyorum g ile başlayan dizileri seçtiğimde 2 dizi çıktı. Bunların id'leri 6 ve 7. Kullanıcı şaşırabilir acaba eksik mi gösteriyor diye. O yüzden id kolonu yerine her tablolamada yeni bir sıralama yaparsan daha hoş olur.

- Ben kayıt formunda ad ve soyad alanlarının olmasına karşıyım. Çoğu kişi çekindiği için üye olmayabilir (Örneğin ben). Çoğu insan sanal ortamda gerçek kimliğini belirtmek ,stemiyor.

- Üyelikleri açtım demişsiniz. Kayıt formu açılıyor ama kaydet butonuna tıklayınca üyelikler henüz açılmadı uyarısı vriyor.

- Sitenin kapsamını dizi olarak kısıtlamak yerine filmleri de kapsayacak şekilde genişletebilirsiniz. Örneğin altyazısı çıkan filmleri veya internete düşen filmleri hatırlatabilir.

- Alt yazı ara kısmında arama kısmına kelimeyi yazdıktan sonra enter tuşu aramayı başlatmıyor. Butona tıklamak gerekiyor.

- Renk uyumunu daha önce söylemiştim.

Kullandıkça gördüğüm durumları belirtirim burdan :)

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Şimdi siteyi denerken gözüme takılanları yazıyorum:

- Diziler sayfasında ID sütununun gösterilmesine gerek yok bence. Çünkü atıyorum g ile başlayan dizileri seçtiğimde 2 dizi çıktı. Bunların id'leri 6 ve 7. Kullanıcı şaşırabilir acaba eksik mi gösteriyor diye. O yüzden id kolonu yerine her tablolamada yeni bir sıralama yaparsan daha hoş olur.

- Ben kayıt formunda ad ve soyad alanlarının olmasına karşıyım. Çoğu kişi çekindiği için üye olmayabilir (Örneğin ben). Çoğu insan sanal ortamda gerçek kimliğini belirtmek ,stemiyor.

- Üyelikleri açtım demişsiniz. Kayıt formu açılıyor ama kaydet butonuna tıklayınca üyelikler henüz açılmadı uyarısı vriyor.

- Sitenin kapsamını dizi olarak kısıtlamak yerine filmleri de kapsayacak şekilde genişletebilirsiniz. Örneğin altyazısı çıkan filmleri veya internete düşen filmleri hatırlatabilir.

- Alt yazı ara kısmında arama kısmına kelimeyi yazdıktan sonra enter tuşu aramayı başlatmıyor. Butona tıklamak gerekiyor.

- Renk uyumunu daha önce söylemiştim.

Kullandıkça gördüğüm durumları belirtirim burdan :)

bu mesajdan da görüldüğü gibi, devamlı eksikler çıkıyor :D ID olayında haklısınız, en kısa zamanda yenisiyle değiştireyim. üyelikler ile dün akşam epey uğraştığım için sonda kapalı kalmış malesef, düzelttim hemen. renk uyumuyla ilgileniyorum, birkaç tema yapıp, herkesin istediğini kullanmasını sağlayacağım. film işini şu anda düşünmüyorum, zaten diziler yeterince yoracak kanaatindeyim. ama birkaç mod alabilirsem ilerde filmleri de ekleyebiliriz belki.

ancak en çok ilgimi çeken kısım ad soyad kısmı oldu. neden ben de bilmiyorum ama dediğin gibi insanlar bu konuda biraz çekingen. transkript hesaplama üzerine bir sitem var ve orda bakıyorum üyeliklere yarısından çoğu saçma isimler yazmış, kimisi asdasd gibi şeyler yazmış. tc kimlik istesem tamam problem olabilir ama isim soyisim de bence çok abartılıyor. ayrıca yasa dışı bir iş yapmıyoruz ki isim vermekten çekiniliyor :D neyse onların zorunluluğunu da kaldırayım bari :)

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bölümleri büyüttünüz mü? sanki geçen baktığımda daha ufaktı? :) eğer öyleyse çok büyük olmuşlar aralardaki boşluklar çok fazla

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Bölümleri büyüttünüz mü? sanki geçen baktığımda daha ufaktı? :) eğer öyleyse çok büyük olmuşlar aralardaki boşluklar çok fazla

boyutlar sabit idi, şimdi ekran çözünürlüğüne göre değişiyorlar. yani % olarak ayarlı. eskisi büyük monitörlerde çok küçük görünüyormuş, o yüzden değiştirdik mecburen :)

** bu arada, kayıtlardaki ad-soyad zorunluluğunu kaldırdım, dizi id leri 1,2,3.. diye gidiyor, kayıtları bu sefer gerçekten açıldı :) bi de şu alt yazı arama enter olayını yapıyorum şimdi..

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Zamanım kısıtlı olduğu için tüm yorumları okuyamadım ve sitenin kodlamasına bakamadım. Tasarım olarak göz gezdirdim ve genel olarak beğenmedim. Kolaygelsin.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
hotmail ile kayıt olmaya kalkıtığımda uyarı veriyor giriş kısmının altındaki işlemleri yaptınız mı diye. OK tıklıyorum hiçbirşey olmuyor. mynet ile üye olmaya çalıştığımda kaydet butonuna tıkladığımda hiçbirşey olmuyor.

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
hotmail ile kayıt olmaya kalkıtığımda uyarı veriyor giriş kısmının altındaki işlemleri yaptınız mı diye. OK tıklıyorum hiçbirşey olmuyor. mynet ile üye olmaya çalıştığımda kaydet butonuna tıkladığımda hiçbirşey olmuyor.

tamamdır abi düzelttim.nasıl bir saçmalıksa id çakışması olmuş javascriptte. çakışma olduğu halde if içine girerken else kısmını yapmıyordu. çakışma if ten çok önce. id yi değiştirdim düzeldi. sen de olmasan siteyi açamıycaz bir türlü, sağ olasın ilgin için :)

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kayıt Öncesi Yapılması Gerekenler (Hotmail için)

Dizi Hatırlat sitesi üzerinden gönderilen bilgi ve hatırlatma maillerinin Gelen Kutunuza gelmesi için aşağıdaki işlemi yapmanız gereklidir. Aksi taktirde gönderilen tüm mailler Önemsiz Posta klasörünüze gidecektir.

1. www.hotmail.com adresine gidin ve mail adresinizle oturum açın.
2. Sayfanın sol üst kısmındaki Hotmail yazısının üzerine gelin ve açılan menüden Kişiler'e tıklayın.
3. Açılan sayfadaki sol menüden Kişi Ekle bağlantısına tıklayın.
4. Karşınıza gelen kutucuğa info@dizihatirlat.com yazıp İleri butonuna tıklayın.
5. Son olarak da Davet Et butonuna tıklayıp işlemi tamamlayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sitemize kayıt olabilirsiniz.
Gmail ve MyNet kullanıcılarının herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

bu nıye kiii??? kım ugrascak bunla

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
bu nıye kiii??? kım ugrascak bunla

Benden kaynaklanan bir durum değil, tamamen Hotmail kaynaklı. O işlemi yapmadığınız taktirde, hotmail gelen maili reklam zannedip önemsiz posta kutusuna gönderiyor (her zaman olmayabilir). gmail ve mynet te problem olmadığına göre, problemin benden değil hotmail'den kaynaklandığını kesinlikle söyleyebilirim.

ayrıca burda da hotmailin bir başka saçmalığını görüyoruz. siteyi açmadan önce test aşamasındayken, mailleri info@dizihatirlat.com mail adresinden gönderiyordum. mesele şu ki, mail gönderme işlemini www.dizihatirlat.com üzerindeki dosyadan gönderdiğimde spame düşüyor; ancak başka bir sitem üzerinden yaptığımda gelen kutusuna düşüyordu. bana çok saçma geldi. mail uzantısı ve domain aynı olunca spame gidiyor :D

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Yardımımız dokunduysa ne mutlu :)

Şuan üye oldum siteye. Bir hatayla daha karşılaştım. Üye listesinde veya en alttaki en son üye kısmında şuan kendim görünüyorum. Fakat kendi nickime tıkladığımda 404 hatası veriyor.

bayrak01

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benden kaynaklanan bir durum değil, tamamen Hotmail kaynaklı. O işlemi yapmadığınız taktirde, hotmail gelen maili reklam zannedip önemsiz posta kutusuna gönderiyor (her zaman olmayabilir). gmail ve mynet te problem olmadığına göre, problemin benden değil hotmail'den kaynaklandığını kesinlikle söyleyebilirim.

ayrıca burda da hotmailin bir başka saçmalığını görüyoruz. siteyi açmadan önce test aşamasındayken, mailleri info@dizihatirlat.com mail adresinden gönderiyordum. mesele şu ki, mail gönderme işlemini www.dizihatirlat.com üzerindeki dosyadan gönderdiğimde spame düşüyor; ancak başka bir sitem üzerinden yaptığımda gelen kutusuna düşüyordu. bana çok saçma geldi. mail uzantısı ve domain aynı olunca spame gidiyor :D

uye oldum onemsız kutusuna dustu sıteye gırıs yaptım adımı soyadımı degıstıre bılıyorum ama cınsıyet degısmıyo tek :D:D:D sehır seçme yerınde sehırler sıralanmalı yoksa saçma sapan seyler sallayıncada oluyo