Lütfen dikkatli olun

Bu konuyu okuyanlar

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Güvenliğiniz için şifrelerinizi değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederi(z)

Daha önceden sdn de yöneticilik yapmış olan "tera" isimli kullanıcı hakkında uyarmaya geldim. Donanım arşivi admin kontrol paneline sızmış birisidir, daha önce sdn ye de saldırı yaptığını tahmin ediyoruz.

IMG_20210302_001911.jpg

Screenshot_2021-03-02-00-21-09.png

Belki şuan anlattıklarım size komik gelebilir ama olayı tam olarak bilseniz hak vereceksiniz.

(EFI Shell, Allah'ın kulu) hesapları aktif olmadığı için şuan konuya bakmıyorlar. Onlarda sizi bu konuda uyarıyor. Kesin bir şey diyemeyiz ama riske girmenizi de istemeyiz.

Son düzenleyen moderatör:

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

Daha önceden sdn de yöneticilik yapmış olan "tera" isimli kullanıcı hakkında uyarmaya geldim. Donanım arşivi admin kontrol paneline sızmış birisidir, daha önce sdn ye de saldırı yaptığını tahmin ediyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 141597
Ekli dosyayı görüntüle 141599
Belki şuan anlattıklarım size komik gelebilir ama olayı tam olarak bilseniz hak vereceksiniz.

(EFI Shell, Allah'ın kulu) hesapları aktif olmadığı için şuan konuya bakmıyorlar. Onlarda sizi bu konuda uyarıyor. Kesin bir şey diyemeyiz ama riske girmenizi de istemeyiz.
Hadi geçmiş olsun, verilerimiz sızdırılma tehlikesi ile karşı karşıya olmaz inşallah.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Admin paneline erişse bile, şifrelerinizi görüntüleyemez diye biliyorum. @NGGYU bir şifreleme yönetminin kullanıldığını söylemişti.

Tera ise muhtemelen Sivilceli, okulda dışlanmış, tipsiz, pasif agresif bozukluğu olan, bir kıza merhaba bile diyememiş, ailesinden değer görmemiş bir tip. (Ve burada yazamayacağım detaylar :D) Böyle olduğunu hesabımı ele geçirerek kanıtlayabilir.

Hastalıkları da sallamış bu arada. Sadece aşağılık kompleksin var sevgili Tera. Birkaç seans psikologla çözülecek iş ama sen hayatım boyunca dışlanmak isterim diyorsan, sen bilirsin.

Bu arada basit admin paneline erişmekle olmuyor o işler. En azından kendini geliştir.

Burada ki ismini de verirdim de elalemin ortasında rezil etmek istemiyorum.
Zaten rezil olmak istiyor kendisi. Hep insanlar ondan nefret etmiş. Artık nefret edilmekten zevk alıyor.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Admin paneline erişse bile, şifrelerinizi görüntüleyemez diye biliyorum. @NGGYU bir şifreleme yönetminin kullanıldığını söylemişti.

Tera ise muhtemelen Sivilceli, okulda dışlanmış, tipsiz, pasif agresif bozukluğu olan, bir kıza merhaba bile diyememiş, ailesinden değer görmemiş bir tip. (Ve burada yazamayacağım detaylar :D) Böyle olduğunu hesabımı ele geçirerek kanıtlayabilir.

Hastalıkları da sallamış bu arada. Sadece aşağılık kompleksin var sevgili Tera. Birkaç seans psikologla çözülecek iş ama sen hayatım boyunca dışlanmak isterim diyorsan, sen bilirsin.

Bu arada basit admin paneline erişmekle olmuyor o işler. En azından kendini geliştir.

Zaten rezil olmak istiyor kendisi. Hep insanlar ondan nefret etmiş. Artık nefret edilmekten zevk alıyor.
Data base sızdırması, evet admin dahi şifreyi göremez, sadece değiştirebilir.

İsimyok08

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,106

Alperen arkadaşımızın şifresini söylemişti :/

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Şimdi sdn de mi whatsapp gibi oldu.. Ben bunu diyordum zaten hiç bir yer güvenli değil diye...

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
@undefined, evet dediğin gibi öyle ama ondan bahsetmiyorum. Bizimkiler hesabı devre dışı niye bırakıyorlar anlamıyorum, gerek olduğunda da giremiyorlar.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Basit bir kandırmaca, kafanıza takmayın. İleride bu tür bir sorunla karşılaşmamak için şimdiden iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririm.
İşte bundan bahsediyorum, konuda kesinlik belirtmedim zaten. Riske girmesinler diye uyarıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka bir sorun yoksa gidiyorum.

Son düzenleme:

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Görüntüleyebilir ama göreceği tek şey bilmemkaç tane anlamsız karakter olur. Mümkünse SHA256, değilse SHA1 ile iki kez şifreleniyor.

Ayrıca Admin panelinde veritabanını görüntüleyemezsiniz diye biliyorum.

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Bütün hesaplarınızın şifreleri zaten farklı olması gerekiyor. Sadece SDN Forum veya başka forumlardaki hesaplarınızın şifreleri farklı olmamalı.

Her sistem hacklenebilir. Bu yüzden bunda ilginç veya şaşırılacak bir durum yok.

Tüm hesaplarınızın şifreleri en başından beri farklı ve 2AD açık olsaydı veri ihlali gerçekleştiğinde (eğer gerçekleştirildiyse) bu kadar sıkıntı yaşanmayacaktı.

SDN sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve SDN servislerinin kullanılması halinde SDN sorumluluk kabul etmemektedir.

• Tüm Dijital Dünyanızı Tek Bir Parola ile Yönetmeyin

Söz konusu karmaşık parolalar olduğunda insan beyni yeterince verimli olmayabiliyor. Normalde güçlü bir parola harf (büyük ve küçük), sembol ve rakamlardan oluşan bir kombinasyona sahiptir. Ancak pek çok kişi bu tip bir parola kullanmaktansa doğum yılını da içeren parolalar kullanmayı tercih ediyor. “Kim benim doğum yılımı bilebilir ki?” diye düşünebilirsiniz. Burada önemli olan siber saldırganların yılı doğru bilmelerinden ziyade tahmin edilebilir bir parolayı daha kolay çözebilmeleridir aslında. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da her yerde aynı parolayı kullanmamanız. Kendinize uygun tipte bir kombinasyonu seçip, biri ele geçirildiğinde bile diğerlerinin tahmin edilemeyeceği bir kombinasyona sahip parolalar kullanmanız siber dünyadaki verilerinizi korumak için son derece önemlidir.

Son düzenleme:

tobraki

Asistan
Reaksiyon puanı
517

Ekli dosyayı görüntüle 141597
Ekli dosyayı görüntüle 141599

Sen nasıl konu açtın ab?