Lumia 920 & Wp 8x mi ?

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
wp mi beeaaaag 2 günü gecemiyorum kullanmak icin

cyberfalcon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
her ikisininde işlemci aynı ram aynı çözünürlük aynı(neredeyse)
farklar 920 nin kamerası daha iyi testlerden takip ettiğim kadarıyla. Daha sağlam bir yapısı var. Ekran dokunmatiği daha iyi(yine testlerden öğrendiğim kadarıyla)
8x ise daha hafif 130 gram (920 180 küsür gram- note 2 ile aynı ağırlıkta)
8x de hafıza kartı takılabiliyor diye biliyorum lumiada takılmıyor.

ben lumia 920 alacaktım bekleyemedim note 2 aldım. ama su an olsa 920 alırım. 920 nokianın gözbebeği :D 8x ise htc için herhangi bir telefonu gibi olacak bence. tabi bu kişisel görüşüm.

edit: birde nokianın microsoftla anlaşmasını unutmamak gerekir. sistemi özelleştirebiliyordu sanırım. Eğer yaparsa! bu özelleştirmeyi diğer wp8 telefonlardan daha farklı olabilir.(arayüz özelleştirmesi falan özelllikle)
edit 2: 920 alırsa pişman olup keşke 8x i alsaydım demez kesinlikle arkadaşın. pişman olursa sistemden dolayı olur 8x de de aynı sistem var sonuçta. 920 alsın en iyisi :D
HTC için bazı sitelerde hafıza kartı takılabildiği yazıyor ama benim bildiğim ve çoğu sitede belirtilen hafıza kartı slotu olmadığıdır.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
lumia 920:adreno 225gpu
8x:adreno 205
bu gpu farkı tip marka kalitesi malzeme kalitesi kamera yani her türlü 920

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Rica ediyorum yanlış bilgi vermeyin forumda. İki cihazda adreno 225 gpu kullanıyor.

Özür dilerim yanlışlık oldu bir an kafam başka yere gitti :(

bu mesajda 205 olarak yanlış hatırlamışım hatamı geri alıyorum

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Teknoseyirdeki inceleme videosundan bir şey anlamadım her bir özelliği karman çorman olmuş bence

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2

8s ile karıştırdınız herhalde. O 305 kullanıyor 5 aklınızda öyle kalmış olabilir.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33

8s ile karıştırdığınızı düşünüp gsmarenaya baktım onda da adreno 305 varmış, eğer 305 yoksa onunla karıştırmışsınız.

axiwaled

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar WP 8 li iki cihaz bir arkadaşım bunlardan birini almak istiyor. Her ne kadar ben android işletim sistemli bir ürün al desem de o bunlardan birini almakta kararlı.

wp8_03.png
nokia_lumia_920_haber1346856658.jpg

Sizce bu ürünlerden hangisini almak daha akıllıca olur.

tabikide 1600Tl wp8x'e verecefine 1650 tl verip lumia 920 alinir.

mukemmel kamera, saglamlik, nokianin sunmus oldugu ucretsiz maps ve ekran kalitesi

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
şu nokianın telefonlarının tasarımına bir alışamadım bana hiç çekici gelmiyor.hayır ne kadar fark olabilir ki diyorum sonuçta çok farklı yapabilecekleri birşey yk full ekran ama hiç hoşuma gitmiyor gerçekten.ağırlığı da ayrı bir konu gerçekten çok fazla.bence hangisini alacaksa arkadaşın eline alsın incelesin,hangisi hoşuna giderse alsın özellik olarak bir fark yok zaten kamera performasını falan söyle sen ona kendi karar versin

cr7kaan7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hata meselesi varmış o nasıl hallolcak onu merak ediyorum :/

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
şu nokianın telefonlarının tasarımına bir alışamadım bana hiç çekici gelmiyor.hayır ne kadar fark olabilir ki diyorum sonuçta çok farklı yapabilecekleri birşey yk full ekran ama hiç hoşuma gitmiyor gerçekten.ağırlığı da ayrı bir konu gerçekten çok fazla.bence hangisini alacaksa arkadaşın eline alsın incelesin,hangisi hoşuna giderse alsın özellik olarak bir fark yok zaten kamera performasını falan söyle sen ona kendi karar versin
tamam htc ninki hafif ama :D çakma lumia gibi duruyor. kopyalamışlar zaten.

AppleKiller

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya hiç htc nin servsini fln bilmiyorum ama her iki cihazı inceleme fırsatım oldu htc 8x in accord blue diye bir model çok güzel duruyor kaliteli malzeme gibi gözüküyor ama baktım lumia da parlak kullandıklarından kaynaklı galiba ekran dahil her tarafı parmak izi olmuş

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bugün Darty'de ikisine de baktım.Güzeldiler.Pek incelemedim sadece az,biraz kurcaladım.Lumia biraz ağır ama ben Lumia'yı tavsiye ederim her ne kadar HTC sever olsam da.Ama bu fiyatlara daha iyi telefonlar var onlarıda düşünsün.Galaxy S3 gibi...

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Bu konuda herkes Nokia dedi arkadaşımda aldı hiç memnun değil hatta cihaz bir aylıkken teknik servise gitti

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
geçen türkcellde gördüm açık söyleyim dış görünüşü hiç hoşuma gitmedi.

dış görünüşü bence de kötü lumia 920 nin

benim tavsiyem htx 8x den yana

nedenleri:Beats audio dahili amfiye sahip bir cihaz
bombeleşen tasarım (tercih meselesi tabi)
ağırlık htc 130gr lumia 185 gr
pixel yoğunluğu htc 8x: 342ppi lumia 920: 332ppi
malzeme kalitesi

edit:geçmiş olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Htc nin Windows Phone 8li telefon çıkarmasındaki amaç aslında Microsoft un Nokia'nın o işletim sisteminde tekel olmasından korkması. O yüzden ikisi yanyana geldiğinde 920 her türlü ağır basar

KyA27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S3 kullanmışlığım da var Lumia 920 dokunmatik hasasiyeti hiçbir telefonda yok.

gergeryan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bu bir şansızlık Nokia şu an alınabilecek en güzel telefon...zaten almadan önce telefonu bi eline almalıydı. bu telefondaki özellikler şu an hiçbir telefonda yok ki marrta gelecek güncelleme ile çok daha hızlı çalışacak. arkadaşında meydana gelen sadece şansızlık. iphone 5 te de var galaxy lerde de mevcut. Word excelpower poin, Nokia drive, maps, harika kamera ve fotoğraf makinesi,süper ekranı, Nokia uygulamalrı muhteşem. ben de fiyat düşse de yada vodafone a gelse de alsam diyorum

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bu konuda herkes Nokia dedi arkadaşımda aldı hiç memnun değil hatta cihaz bir aylıkken teknik servise gitti

Şans demek ki red :) Windows Phone konusunda nokia microsoft'la anlaşmasından dolayı microsoft'a baskı yapıyor uygulamaların çoğu htc'de yokmuş bu sebeple. Keşke android'li cihazlara ikna edebilseydin arkadaşını. :)

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
Mobil cihazdan yanlışlık olabiliyor. :D

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Lumıa kullanıcısı olarak Tek 8x e göre eksisi %20 oranında 8x e göre kalın olması ve ağır olması dışında hiç bir eksiği bulunmamakla birlikte + özellikleri daha fazla

yigit35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
lumia 920 nokia'nın uygulamaları da cabası eğer illa htc dersen farklı bir modeli alabilirsin

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
lumia 920 biraz ağır ama kamera olarak çok iyi. ağırlığı çok dert etmiyorsa lumia ideal seçim olacaktır

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam (belki) tasarım & incelik HTC fakat Lumia 920 navigasyon, kamera gibi bir çok özellikte ezer. Ses konusunda HTC'de Beats var diyebilirsin fakat yanında Beats kulaklık vermiyorlar; yani gidip bir de "en az" 200 liraya Beats kulaklık almak zorunda kalır. Ha bir de Lumia 920 Nokia'nın ve belki de Microsoft'un (Windows Phone için) göz bebeği. WP'de kararlı ise kesinlikle Lumia.

synchronline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çıktığından beri sarı L920 kullanıyorum kesinlikle tavsiyemdir. Alışmakta güçlük çekebilirsiniz ama alışınca sıkıntı kalmıyor.