Lost !

Bu konuyu okuyanlar

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
lost2cd.jpg

Lost Amerikan yapımı bir dizidir. Türkiye'de sadece DiziMax kanalında gösterilmekte olan dizi, 1'i Altın Küre ve 6'sı Emmy olmak üzere 28 ödül almıştır. Özellikle karışık senaryosu ve anlatım şekli hayli ilgi toplamıştır.

Uçak kazası ile bir adada mahsur kalan insanların öyküsü anlatılmaktadır. Özellikle her bölümde, bir karakterin geçmişine gidilerek ana senaryo beslenmektedir.
Bu adada mahsur kalan 48 kişi arasında değişik karakterler mevcuttur; bir cerrah, bir iletişim subayı, bir rock yıldızı, bir kanun kaçağı, bir inşaat işçisi, bir dolandırıcı, bir milyoner ve daha birçok enteresan özelliğe sahip insan... Bu insanlar, daha adadaki ilk günlerinde adanın mistik güçlere sahip olduğunu farkederler. Uçak kazasında hayatta kalmayı başarmışlardır, ancak asıl hayatta kalma savaşı şimdi başlamaktadır. Adadakiler, hayatta kalmak için birlik olmanın gerekliliğini henüz çözemeden, bazı kişiler arasında kavgalar çıkmaya başlar. Ama sonradan başlarına gelen trajik olaylar, onları birlik olmaya iten bir sebep olur. Çok geçmeden, adada yalnız olmadıklarını anlarlar. Adaya 16 yıl önce gelmiş birilerinin bıraktığı imdat çağrısını duyarlar. Bütün bu trajik olaylara bir de yeraltına açılan gizemli bir kapı da eklenince, adadakiler için hayat iyice zorlaşır.

kaniyl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4. sezon ne zaman başlayacakkkkkkkkkkkkkkkkkk....

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
4 şubatta heralde şu grev lost senaristlerini engellemese bari

pirina3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar gerçekçi ve güzel bi dizi olamaz dedirten bi yapıt helal olsun

BlogunuEkle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gercekten mükemmel bir dizi.En güzel taraflarında bir tanesi doganın içinde çekilmiş olması ;)

Süper...

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Eko sistemin kralı! Burjuva savaşçısı, aç ama onursuz asla frekanslı adanın mutlak hakimi! Diesmond BRADHA !

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bdco dedi ki:
yav ben hiç izlemedim bi anlatıverin
Öyle bi dizi ki ondan önce izlediğin tüm macera filmlerini dizilerini kenara atabilirsin ''ohooo tırı vırı bunlar be!'' dersin..Oturduğun yerde nefes atarsın ordakilerle birlikte heyecan yapıp sanki atraksiyonun içindeymiş gibi sinirlenir hatta bazen Ben'e küfredersin :D Lost kadar kaliteli bir yapım daha görmedim diyebilirim.Mükemmel bir dizi izlemeni tavsiye ederim ;)

penquen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4. Sezon Şubatta başlayacak diye duydum bende..

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
mavinok.ta dedi ki:
bdco dedi ki:
Öyle bi dizi ki ondan önce izlediğin tüm macera filmlerini dizilerini kenara atabilirsin ''ohooo tırı vırı bunlar be!'' dersin..Oturduğun yerde nefes atarsın ordakilerle birlikte heyecan yapıp sanki atraksiyonun içindeymiş gibi sinirlenir hatta bazen Ben'e küfredersin :D Lost kadar kaliteli bir yapım daha görmedim diyebilirim.Mükemmel bir dizi izlemeni tavsiye ederim ;)
1. ben küfür etmem :D
2. bi anlatın madem olay ne öğreneyim

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bdco dedi ki:
mavinok.ta dedi ki:
bdco dedi ki:
diziler bölümünde çok konu var ayrıca 1. sayfadada onu anlatılıyor okuyabilirsin ayrıca Ben'i tanıdıktan sonra konuşalım ''küfüretmem'' sözünü :D o kadar kıl bi adam kiiiii ayy uyuz oluyorum tam ruh hastası

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
mavinok.ta dedi ki:
bdco dedi ki:
mavinok.ta dedi ki:
bdco dedi ki:
diziler bölümünde çok konu var ayrıca 1. sayfadada onu anlatılıyor okuyabilirsin ayrıca Ben'i tanıdıktan sonra konuşalım ''küfüretmem'' sözünü :D o kadar kıl bi adam kiiiii ayy uyuz oluyorum tam ruh hastası
hani şu yaprak dökümünde bi kaynana var onun gibimi :D

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ooooo o kadın melek kalır Benjamin'in yanında

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Lost çok güzel bir dizi ama bağımlısı olmayın, öyle durup dururken teori meori üretirken bulursunuz. Güzel bir senaryosu var, çözmeniz gereken çok fazla gizem var ama işte sorun orada başlıyor. O kadar çok gizem var ki diziyi nasıl toparlayacaklar merak ediyorum. Sanırım Nisan'da sırlarla ilgili bilgi verilecek özel bir bölüm yayınlanacakmış. Yönetmen şahsen çıkıp anlatacakmış. Bir de 4,5 ve 6. sezonlar 18 bölüm olacakmış 2010'da dizinin finali varmış. Haa bir de izleyenler için söyleyeyim, 4. sezonda adadan kurtulma diye birşey yokmuş, hani o 3. sezonun sonundaki olay başka birşeymiş. Fokunu çıkardılar :D .

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
erdempolat dedi ki:
Lost çok güzel bir dizi ama bağımlısı olmayın, öyle durup dururken teori meori üretirken bulursunuz. Güzel bir senaryosu var, çözmeniz gereken çok fazla gizem var ama işte sorun orada başlıyor. O kadar çok gizem var ki diziyi nasıl toparlayacaklar merak ediyorum. Sanırım Nisan'da sırlarla ilgili bilgi verilecek özel bir bölüm yayınlanacakmış. Yönetmen şahsen çıkıp anlatacakmış. Bir de 4,5 ve 6. sezonlar 18 bölüm olacakmış 2010'da dizinin finali varmış. Haa bir de izleyenler için söyleyeyim, 4. sezonda adadan kurtulma diye birşey yokmuş, hani o 3. sezonun sonundaki olay başka birşeymiş. Fokunu çıkardılar :D .
hadi beee o 3. sezonun son bölümünü izledikten sonra iice tırlatmıştım :D neler kurguladım varyaaa onlardan ayrı bi dizi bile yapılabilir mesela :D ;D ya o görüntüler ''geleceğe dönüş'' değilse ne pekiiii

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
nerden izliyim hani yokmuş :D youtube ye koyun ilk bölümden beri izleyim biraz zahmet olcak ama :D

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
1. ikiside çalışmıyo :D
2. çalışsada heralde ingilizce orda ben I'm from France demiştim :D

snszm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lostun 2.sezon bölümlerini on-line olarak izleyebileceğim bi adresiniz var mı aceba_? yardımcı olurmusunuz..?

snszm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lostun 2.sezon bölümlerini on-line olarak izleyebileceğim bi adresiniz var mı aceba_? yardımcı olurmusunuz..?

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
( pesiyi gördüm silecek en iisi ben siliyim )

@DN@N

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aşağıdaki metin “LOST” 4. sezonun 2. yarısıyla ilgili SPOILER içermektedir. İzleme zevkinizin kaçmasını istemiyorsanız lütfen o-ku-ma-yı-nız!

* Oceanic-6 grubunun adadan nasıl ayrıldığını öğreneceğiz.
* Adada kalanlara da ne olduğunu öğreneceğiz.
* Sayid’in neden Ben için çalıştığı bilinecek.
* Tabuttaki kişi açığa çıkacak.
* Bu sezonun sonunda dizinin gidişatını etkileyecek “Oyun Değişikliği” meydana gelecek.
* 9. bölüm Sayid odaklı flashforward deniyordu, ancak bölüm Ben flashforward’ı olacak.
* Siyah duman-canavar tekrar ortaya çıkacak ve onunla ilgili farklı bir “boyut” keşfedeceğiz.
* Claire için “önemli” ve “gizemli” bir hikaye başlayacak ve bu hikayenin gidişatı onun ilerleyen bölümlerini ve “yıllarını” belirleyecek.
* 10. bölüm Jack flashforward bölümü.
* Son 5 bölümde sadece bir tane flashback olacak, o da bir süre önce internete sızan fotoğraflar ve bilgiler dahilinde 11. bölüm olacak ve John locke odaklı olacak.
* Orchid istasyonunun BÜTÜN 3 etabını da göreceğiz ve zamanda dolaşımın (bükülme) olanaklarını anlayacağız.
* Penelope, Richard ve Abaddon üçü de son 5 bölümde yer alacak.
* Daniel Faraday ve Miles’ın hikayelerine odaklanmak için biraz beklememiz gerekecek, bu önümüzdeki sezonu bulabilir.
* Hurley Kara Duman’la karşılaşacak.
* Sezon finalindeki muhteşem öpüşme aşk üçgenini karmakarışık hale getirecek.
* Sawyer çığrından çıkan bir silah savaşına dahil olacak.
* Bunlara ek olarak, 10. bölümle ilgili birkaç parça daha var:
* 10. bölümün adı “İyi Bir Şeyler Eve Dönüyor/Something Nice Back Home” olacak. (çeviride hata olabilir, bölümü izlemeden düzgün bir tercümesinin yapılması zor oluyor)
* Jack, 9. bölümde kıyıya vuracak olan teknedeki Doc Ray’i kurtarmak için Juliet ve Kate’ten yardım isteyecek.
* Sawyer, yanında Claire, Miles ve Aaron’la birlikte sahile gitmek üzere yol alacak.
* Sahile dönerken bir şeyler ters gidecek.
* E! kanalına çalışan Kristin’in, aynı kanalın internet sitesine yazdığı köşe yazısında belirttiğine göre; gelecekte Sawyer, Jin ve Locke adada hayatta olacaklar(mış).