Londra 2012 Olimpiyat Oyunları

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Günün programı (Türkiye için)

-Atıcılık-

11.00 - 17.00: Bayanlar Trap Elemeleri ve Finalleri (Nihan Kantarcı)

-Atletizm-

13.35: Bayanlar 3000 Metre Engelli Seçmeleri (Gülcan Mıngır - Binnaz Uslu - Özlem Kaya)
23.15: Erkekler 10.000 Metre Finali (Polat Kemboi Arıkan)

-Boks-

16.45: Erkekler 64 kilo 2. Tur Karşılaşması (Yakup Şener - Uktamjon Rahmonov/Özbekistan)
22.45: Erkekler 49 kilo 2. Tur Karşılaşması (Ferhat Pehlivan - Ramy Elawady/Mısır)
00.45: Erkekler 81 kilo 2. Tur Karşılaşması (Bahram Muzaffer - Ehsan Rouzbahani/İran)

-Yelken-

14.00 - 15.15: Erkekler Laser Standart (Mustafa Çakır, 9 ve 10. yarış)
14.05 - 15.20: Bayanlar Laser Radial (Nazlı Çağla Dönertaş, 9 ve 10. yarış)
16.00 - 17.15: Erkekler 470 (Deniz Çınar - Ateş Çınar, 5 ve 6. yarış)

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
2008 de niye katılamadık ?

onu yılı bende çözememiştim..şampiyon ıspanya çağrılmamıştı ama belçikaçağrılmıştı.. 23 yada 21 yaş altı takımlarının elemelerdeki grup birincilerini çağırdılar.. belçika felan gittiğine göre.. o sene bi komite belirledi takımları sanırsam

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
#2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, atletizm kadınlar 100 metrede mücadele eden Nimet Karakuş, elemeleri geçemedi.Olimpiyat Stadı'ndaki elemelerde, 56 sporcuya karşı yarışan milli atlet, 4. seride piste çıktı.
11.62'lik derecesiyle kendi serisinde 6. olan Karakuş, finallere kalamadı.

#Londra Olimpiyatları'nda atletizm erkekler 1500 metrede milli atlet İlham Tanui Özbilen, serisinde 3. sırada yer alarak yarı finale çıktı.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Londra Olimpiyatları'nda kadınlar tenisinin şampiyonu Serena Williams oldu. 4 büyük grand slam'de şampiyonluğu bulunan Williams, olimpiyat şampiyonluğunu da elde ederek "altın slam"i de tamamlamış oldu.

Reaksiyon puanı
31
49 kilo boksörümüz Ferhat Pehlivan, 2. turda Mısırlı rakibini ezici bir oyunla yenerek çeyrek finale yükselmeyi başardı.
(2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi boksta temsil eden 49 kilo boksörümüz Ferhat Pehlivan, 2. turda Mısırlı Ramy Elawady'i 20-6 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi.)

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Dananın kuyruğu bu gün kopuyor Bayanlar Voleybolda.
Türkiye saatiyle 22.00'de rakibimiz A.B.D. olacak.
Önceki gün Güney Kore maçını izliyorum, maç 22 - 20. Biz öndeyiz.
Ve maalesef Bahar servis atmaya geldi.
Ve kaçırdı.. Ve setler 2 - 2 oldu.
Şu salağa o anda servis attıran Motta'yı kınıyorum.
Eğer ki, bu turu geçemezsek, ki, hiç umudum yok, tek sorumlu Mottadır.
Yazık oldu.
Tarihi bir fırsatı kaçırdık.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
İdrarımı her zaman havuza yaparım

oly_a_loche77_cr_600.jpg

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden başarılı ABD'li yüzücü Ryan Lochte şok bir açıklama yaptı.

Londra Olimpiyat Oyunlarına katılan ve 5 madalyanın sahibi olan ABD'li yüzücü Ryan Lochte, olimpiyat havuzuna idrarını yaptığını söyledi.

Lochte, ABD'li radyo sunucusu Ryan Seacrest'ın, ''havuza hiç idrarınızı yapıyor musunuz-'' sorusuna, ''Elbette, her zaman yapıyoruz'' yanıtını verdi.

ABD'li yüzücü, Londra'da katıldığı yüzme yarışlarında idrarını havuza yapıp yapmadığının sorulması üzerine ise, ''Yarışlar sırasında değil ama ısınırken tabii yaptım'' dedi.

28 yaşındaki Lochte, Londra Olimpiyatları'nda erkekler 400 metre bireysel karışıkta altın madalyanın sahibi olmuş, Michael Phelps ise bu yarışı dördüncü sırada bitirmişti.

Sporx

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Selçuk Çebi şoku!

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen güreş müsabakalarında 74 kiloda mindere çıkan dünya şampiyonumuz Selçuk Çebi, İsveçli rakibine son saniyede mağlup olarak olimpiyatlara veda etti.

11_VVD1G.jpg

Londra Olimpiyat Oyunları'nda, grekoromen güreşte mücadele eden Selçuk Çebi, 2. tur maçında İsveçli Robert Rosengren'e 2-1 yenilerek elendi.

Excel Arena'da yapılan müsabakada, ilk turu maç yapmadan geçen Selçuk Çebi, 74 kilo maçında İsveçli Rosengren'e karşı çeyrek final mücadelesi verdi.

İlk periyodu 1-0 geride kapatan Çebi, ikinci periyodu 1-0 kazandı. Son periyotta iki güreşçi de birbirine üstünlük sağlamayınca kura çekimi yapıldı. Mücadeleye yerde başlayan 2009 ve 2010 yıllarının dünya şampiyonu Çebi, müsabakanın tamamlanmasına 2 saniye kala rakibine 1 puan verince minderden 2-1 mağlup ayrıldı.

ÇEBİ ELENDİ

Excel Arena'da yapılan müsabakalarda, 74 kiloda mindere çıkan dünya şampiyonu Çebi, ikinci tur maçında İsveçli Robert Rosengren'e 2-1 yenilince repesaj maçına çıkmak için rakibinin maçlarını kazanmasını beklemeye başladı.

İsveçli güreşçi, çeyrek finalde Litvanyalı Aleksandr Kazakevic'e 2-1 mağlup olunca Selçuk Çebi'nin repesajda bronz madalya maçına çıkma şansı kalmadı ve olimpiyatlara veda etti.

http://www.ntvspor.net/haber/diger-sporlar/69718/selcuk-cebi-soku

Nagihan hatalı çıktı ve elendi

spacer.gif

17518926.jpg

Londra Olimpiyatları'nda madalyasız girdiğimiz 9. günde, bir şok da kadınlar 400 metre engelli de yarışan temsilcimiz Nagihan Karadere'den geldi.

spacer.gif

2012 Londra Olimpiyatları Oyunları'nda, kadınlar 400 metre engelli elemeleri birinci serisinde yarışan atletimiz Nagihan Karadere hatalı çıkış yaparak yarışamadan elendi.

"HERKESTEN TEK TEK ÖZÜR DİLİYORUM"

Hatalı çıkışının ardından elenen milli atletimizin yarışın ardından ağlayarak yaptığı açıklamada, "Konsantre bozukluğu yaşadım. Kendimde değildim. Nasıl böyle bir hata yaptım bilmiyorum. Şu anda şoktayım. Bütün yıl boyunca buraya hazırlandım böyle bir hatayla elenmek beni çok üzdü. Hiç yaşamadığım bir duygu. Bu bir bahane değil ama inanın rüyadayım. Final koşabileceğim bir yarıştı. Ülkemden, Spor Bakanım'dan antrenörümden herkesten özür diliyorum. 1 yıl tamamen buna hazırlandık, film koptu diyebilirim. Çok rahat yarı final ve finale kalabilecektim inanamıyorum çok üzgünüm.Tamamen baskı yüzünden böyle oldu. Aslında ben çok tecrübeliyim ama benim gibi bir sporcunun bile baskı altında madalya kazanması çok zor. Burası gözüktüğü gibi değil çok zor. Çok üzgünüm..."

17518607.jpg

http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersporlar/21156793.asp

kendi açıklamış "
Tamamen baskı yüzünden böyle oldu." Ne baskısı arkadaş bu, açıklayın şunu bi, herkesde bi baskı daha yarışamadan eleniyoruz.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
olimpiyatlarda iki rekor birden kırıcaz sanırım.tarihimizin en fazla sayıda sporcusuyla gittik ve muhtemelen en az madalyayla dönücez

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Nagihan ın yarışını izlemek için bekledim.Bir baktım biri erken çıktı.Oda Nagihan mış.
Sporcularımız üzerinde inanılmaz bir baskı var.
Nedendir anlayamadım.

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Hepsinin canı sağolsun. Bundan önce bize yaşattıkları gurur yeter. Bir dahaki olimpiyatlarda başarırlar.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
sultanlar 2. seti de kaybetti. ben izlemeyi bıraktım. perilerin maçını izliyorum. orda da heyecan yok ama olsun.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
voleybolda 2-0 gerideyiz. büyük ihtimal imkansız oldu gruptan çıkmak.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
100 metre finali Türkiye saatiyle 23.50'de başlayacak.

Kaçırmayın derim arkadaşlar, bu finalde yeni bir rekor gelecek gibi. Bolt çok rahattı yarı finalde.

100 metre finalinin kulvar sıraları 1 Thompson, 2 Powell, 3 Gay, 4 Blake, 5 Gatlin, 6 Bolt, 7 Bailey, 8 Martina

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Sultanlar üzdü.. Bu zor gruptan çıksak önümüz çok açıktı..Diğer grup takımlarına göre yarı finale çıkardık.. neyse umutlarımız sırbıstan maçına kaldı ama oda imkansız.. Sırbistan maçı kazanırsa çıkıyoruz ancak

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sırbistan hangi maçı kazanmış ki onları yensinler. Şansımız zor gruba düşmekti ancak yinede kendi ellerimizle verdik çeyrek finali, sırf bi kaç set yüzünden.

Baskette herşey yolunda şükür ama aman nazar değmesin Allah korusun, kimden ümitlensek eleniyo.

Nevin Yanıt'dan ümitliyim ama yok yok çok bişey beklemiyorum.. .

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
100 metre finali başlamak üzere. Hüseyin favorim :)

Hüseyin kazandı. gelsin paralar :D

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Usain Bolt 100 metre'de 9.63 ile Olimpiyat Rekoru kırarak Olimpiyat Şampiyonu oldu!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Adamım şov yaptı yine. :)

3qBBH.png

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
100 metre böyle bir şey işte. 10 saniyede bitti ama 10 dk dır kulis devam ediyor :)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Usain Bolt'un çıkışları da iyi olsa 9 saniye koşar ama bir kere hata yaptı o yüzden kasmıyor başlarda.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
4 yılda bir yapılıyor 9.63 saniye sürüyor :D Tebrikler Bolt'a sürpriz olmadı yine geriden gelip uçtu fark attı. Bunların hepsi 9.63 saniyede oldu :D

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Powell hariç herkes 10 saniyenin altında.. finale bak ya çok pis koştular. :)

Bolt 41 adımda bitiriyomuş 100 metreyi, nerdeyse 2.5 metreye geliyor her adımı :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bi kere hatalı çıkış yapınca eleniyor atletler eskiden sarı kart görüyodu 2. kez de atılıyodu sanki, böyle biraz haksızlık olmuş gibi.. .

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Aslanım benim be. Onu tv den izlerken harcadığım elektrik kw anasının ak sütü gibi helali hoş olsun. Dünya seninle gurur duyuyor.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Yohan Blake de fenaydı.Usain zaten bilindik de yohan'a helal olsun. Asafa'nın devri geçti artık. :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda çeyrek finale kalmayı garantileyen A Milli Kadın Takımımız, A Grubu’ndaki son maçında Hırvatistan'ı 70-65'lik skorla mağlup etti ve grubunu 2. sırada tamamladı. Periler'in çeyrek finaldeki rakibi son Avrupa Şampiyonu Rusya...

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ilk maçında Angola’yı 72-50 mağlup eden Potanın Perileri, ikinci karşılaşmasında da Çek Cumhuriyeti’ni 61-57’lik skorla yenip ikide iki yapmıştı. Millilerimiz, gruptaki üçüncü maçında son 4 Olimpiyat Şampiyonu Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaşmış mücadeleden 58-89 mağlup ayrılmıştı. Ay-yıldızlılarımız ardından ilk üç maçından da galibiyetle ayrılmış olan Çin’i 82-55 gibi rahat bir skorla yendi.

Gruptaki son karşılaşmasında Hırvatistan ile karşılaşan Potanın Perileri, kıyasıya mücadeleye sahne olan maçta rakibini 70-65 yendi ve A Grubu'nu 2. sırada bitirerek çeyrek finale yükseldi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/21156151.asp

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda, kadınlar voleybolda mücadele eden A Milli Takım, B Grubu'ndaki son maçında ABD'ye 3-0 yenildi.

Olimpiyatlarda mücadele ettiği B Grubu'nda oynadığı 4 maçta 2 galibiyet alan “Filenin Sultanları”, grubun namağlup lideri Amerika'ya 25-27, 16-25 ve 19-25'lik set sonuçlarıyla boyun eğdi.

Earls Court Salonu'nda oynanan maçta Türkiye, güçlü rakibine karşı ilk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-14 önde girdi. ABD'nin 16-16 beraberliği yakalamasının ardından büyük bir çekişmeye sahne olan seti milliler 27-25 kaybetti.

İlk setteki temposunu ikinci sete taşımakta zorlanan “Filenin Sultanları”, teknik molaları 8-7 ve 16-12 geride geçti. ABD, etkili oyunuyla ikinci teknik moladan sonra rakibine sadece 4 sayı verirken, 26 dakika süren seti 25-16 kazanarak setlerde durumu 2-0 yaptı.

ABD karşısında motivasyonunu iyice kaybeden Türkiye, teknik molalarına 8-3 ve 16-11 geride girdiği seti 25-19 kaybederek maçtan 3-0 mağlup ayrıldı.

Tarihinde ilk kez olimpiyat oyunlarına katılma başarısını gösteren “Filenin Sultanları”, gruptan çıkmak için Brezilya ile Sırbistan arasında TSİ 24.00'de oynanacak maçın sonucunu bekleyecek. Brezilya'nın kazanması halinde oyunlara veda edecek olan milliler, Sırbistan'ın galip gelmesi durumunda ise çeyrek finale yükselecek.

Sultanlar çeyrek finale çıkma şansını 00:00'da başlayacak olan Brezilya-Sırbistan maçının sonucuna bıraktı.

Milli takımın bulunduğu B Grubu'nda Çin Güney Kore'yi 3-2 yenmişti.

Salon: Earls Court
Hakemler: Susana Rodriguez (İspanya), İbrahim Al-Naama (Katar)
ABD: Berg, Larson, Harmotto, Tom, Akinradewo, Hooker (Davis, Thompson, Miyashiro, Haneef Park)
Türkiye: Bahar Toksoy, Gözde Sonsırma, Naz Aydemir, Neslihan Darnel, Neriman Özsoy, Büşra Cansu (Gülden Kuzubaşıoğlu, Gizem Güreşen, Polen Uslupehlivan, Esra Gümüş)
Setler: 27-25, 25-16, 25-19
Süre: 86 dakika (33, 26, 27)

ÇİN-GÜNEY KORE EL ELE TURLADI

Son maçlar öncesi 7'şer puanlı Çin - Güney Kore karşılaşması taraflardan bir tanesinin 3-0 ve ya 3-1 üstünlüğü ile bitseydi, kaybeden takım sıfır puan alacağı için gruptan çıkamama ihtimali bulunuyordu. Ama öyle olmadı... Çin, Güney Kore'yi 3-2'lik sonuçla yendi ve iki takımda bir üst tura çıkmayı garantiledi.

SULTANLAR NASIL ÇEYREK FİNALE YÜKSELİR

Çin'in Güney Kore'yi 3-2 yenmesinin ardından grupta oluşan ihtimaller şöyle;

* Eğer Brezilya Sırbistanı 3-0 veya 3-1 yenerse ve biz de ABD'yi yenemezsek, Filenin Sultanları olimpiyatlara veda edecek.
* Brezilya'nın Sırbistanı 3-2 yenmesi durumunda ise Sultanlar ABD'ye 3-2 yenilse dahi gruptan çıkacak.
* Brezilya'nın yenilmesi durumunda ise Sultanlar ABD'ye kaybetse dahi tur atlayan takım olacak.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersporlar/21156026.asp