LoL'de işlemci darboğazı.

Bu konuyu okuyanlar

skaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar işlemcim Pentium Dual Core E6700, ekran kartım R7 240 birkaç gün öncesine kadar hiç sıkıntı yoktu aslında. Bugün birkaç el atayım dedim normalde 120 150 arası olan fps 40 fps'i geçmiyor ve aşırı derecede fps drop var. Arkaplanda çalışan hiçbir şey yok işlemci ve ekran kartı ısısı da gayet normal anlayamadım sorunu, yardımcı olursanız sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada işlemci kullanımı %100 ekran kartı %20'yi geçmiyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
YÜZDE 100 işemci kullanımı çok yüksek. Ondandır. virüs yemiş olabilirsin.

skaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
YÜZDE 100 işemci kullanımı çok yüksek. Ondandır. virüs yemiş olabilirsin.
Sanmam, uzun süredir bilgisayara birşey yüklemiyorum ve indirirken de dikkatliyimdir yani ama bir taratayım bilgisayarı.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
anakartın işlemci desteğine bak. ona göre işlemci alacaksın çünkü.. Q serisinden (hangisini destekliyorsa) işlemci alabilirsin. sahibinden e letgoya bakabilirsin.

hakantalha

Asistan
Reaksiyon puanı
123
Arkadaşlar işlemcim Pentium Dual Core E6700, ekran kartım R7 240 birkaç gün öncesine kadar hiç sıkıntı yoktu aslında. Bugün birkaç el atayım dedim normalde 120 150 arası olan fps 40 fps'i geçmiyor ve aşırı derecede fps drop var. Arkaplanda çalışan hiçbir şey yok işlemci ve ekran kartı ısısı da gayet normal anlayamadım sorunu, yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada işlemci kullanımı %100 ekran kartı %20'yi geçmiyor.
2 Core 2 Thread normal

İşlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapar.

skaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
anakartın işlemci desteğine bak. ona göre işlemci alacaksın çünkü.. Q serisinden (hangisini destekliyorsa) işlemci alabilirsin. sahibinden e letgoya bakabilirsin.
İşlemcimin kötü olduğunu biliyorum zaten orada sıkıntı yok, birkaç gün önce normal iken şimdi darboğaz olması garibime geldi.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
oyun güncelleme almıştır, windows güncelleme almıştır. illa ki bişeyler olmuştır. e6300 kullanmış biri olarak söylüyorum, o işlemcini değiştir yakın zamanda.. elindeki eski işlemciden de ancak anahtarlık olur. benimki duruyor öyle.. keşke işlemcim senin işlemciden iyi olsaydı da sana yollasaydım, işine yarardı.. ama e6300 günümüz şartlarında iyi değil.

skaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
oyun güncelleme almıştır, windows güncelleme almıştır. illa ki bişeyler olmuştır. e6300 kullanmış biri olarak söylüyorum, o işlemcini değiştir yakın zamanda.. elindeki eski işlemciden de ancak anahtarlık olur. benimki duruyor öyle.. keşke işlemcim senin işlemciden iyi olsaydı da sana yollasaydım, işine yarardı.. ama e6300 günümüz şartlarında iyi değil.
Bi ara xeon almıştım ama bir türlü çalışmadı bilgisayar, iade ettim.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Bi ara xeon almıştım ama bir türlü çalışmadı bilgisayar, iade ettim.

modlu bios olarak çalışıyor bazı anakartlarda. anakartın marka modelinin olduğu siteye girip cpu olarak neler desteklediğine / hangi bios sürümüyle desteklediğine dikkat edin.