Soru LoL hesabı kurtarma

Bu konuyu okuyanlar

Astyages

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba öncelikle çok eski bir lol oyuncusuyum oyun ilk çıktığı zamanlar bir eposta ile kaydoldum ancak üzerinden yıllar geçti şuan eposta ya erişimim yok ve yalnızca oyun nickim ve şifrem ile girip oynuyorum ancak şuan bir problemim var birir hesabıma giriş yapmış ve şuan hesabımda o kişiyle kullanıyoruz ve telefon doğrulaması da yapmış şuan hesabımı bu kişiden nasıl kurtara bilirim yardım edin lütfen..

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,879
Telefon doğrulaması yapması için e-posta adresiniz gerekmiyor mu? Benim bildiğim kadarıyla desteğe bilet atmanız lazım. Yine çok düşük bir ihtimal fakat hesabın size ait olduğunu anlayabilmek için sorular soruyorlar. İlk satın aldığınız şampiyon gibi. Desteğe ne olduğunu detaylı bir şekilde anlatın. Onlar ellerinden ne gelip gelmeyeceğini anlatacaktır.

Astyages

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım teşekkür ederim şuan tam olarak onu yapıyorum. Eposta konusunda inanın hiç bir fikrim yok ama epostaya erişim de olsa hesabın şifresini de değiştirmez mi ?

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,879
Anladım teşekkür ederim şuan tam olarak onu yapıyorum. Eposta konusunda inanın hiç bir fikrim yok ama epostaya erişim de olsa hesabın şifresini de değiştirmez mi ?
Evet, e-posta erişimi olsaydı şifreyi de değiştirebilirdi. Şifreniz kolay ve basit edilebilir bir şifre mi? Hesaba birisi nasıl sızmış olabilir? Önceden şifrenizi paylaştığınız birisi var mıydı?

Destekten hesabınızın bağlı olduğu e-postayı değiştirmelerini isteyin. E-posta size geçerse telefon numarasını da silebilirsiniz diye düşünüyorum. Oyuncu desteği bağlı olan telefon numarasını kaldırabilir mi bilmiyorum fakat e-posta adresini ele geçiremezseniz işiniz zor.

Destekten gelecek yanıt en fazla 3 günde gelir diye düşünüyorum. İşleri çok hızlandırdılar, önceden 3 hafta falan bekliyordum.

Astyages

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kimse şifremi bilmez yani kolay bir şifre olduğunu düşünmüyorum karakter sayı harf hepsi vardı ama bir şekildde biri bunu başarmış. Kesinlikle epostayı mutlaka bulmam lazım epostamın ismini tam öğrene bileceğim bir yöntem var mı peki ?

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,879
kimse şifremi bilmez yani kolay bir şifre olduğunu düşünmüyorum karakter sayı harf hepsi vardı ama bir şekildde biri bunu başarmış. Kesinlikle epostayı mutlaka bulmam lazım epostamın ismini tam öğrene bileceğim bir yöntem var mı peki ?
Zaten şifreyi almış olsa bile LoL'e giriş yaparken kullandığınız isimle oyun içerisindeki isminiz de farklı. Onu da bir şekilde öğrenmiş birisi olmalı. Bu da bilgisayarınıza sızmışsa olabilir ancak.

E-postanın tam olarak ismini alabileceğiniz bir yöntem bilmiyorum. Hatırlamadığınız e-posta üzerine kayıtlı bir Instagram hesabınız varsa Instagram'a o isimle giriş yapmaya çalışın ve ''Şifremi unuttum'' tuşuna basın. Orada e-postanın kaç haneli olduğu, ilk 2 ve son 2 harfi çıkıyor. Çok zor bir ihtimal fakat belki hatırlamanıza yardımcı olur. Bu bilgisayar korsanlarının kullandığı bir yöntem genelde.

Astyages

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
galiba pc ye biri sızdı bunun için hangi virüs yada koruma programı dersiniz hocam.
Eposta çok zor gibi duruyor şuan

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,879
Malwarebytes veya Kaspersky öneririm. Yine de hiçbir antivirüs sizin kendi tedbirlerinizden daha güçlü olamaz hocam. Girdiğiniz sitelere ve yaptığınız indirmelere dikkat etmelisiniz.

Astyages

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malwarebytes veya Kaspersky öneririm. Yine de hiçbir antivirüs sizin kendi tedbirlerinizden daha güçlü olamaz hocam. Girdiğiniz sitelere ve yaptığınız indirmelere dikkat etmelisiniz.
Hocam an itibari ile hesabım kalıcı olarak askıya alınmış 7 yıllık emeğim var neden böyle yaptılar hiç açıklama yapmadan anlamış değilim

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,879
Hocam an itibari ile hesabım kalıcı olarak askıya alınmış 7 yıllık emeğim var neden böyle yaptılar hiç açıklama yapmadan anlamış değilim
Destekten yanıt geldi mi? Ayrıca kalıcı yasaklanmanızın sebebi hesabınızda oynayan diğer kişinin suçu olabilir. Google'a "LoL neden ban yedim?" yazdığınızda çıkan Riot Games'in destek sayfasına hesap bilgilerinizi girerek neden yasaklandığınızı öğrenebiliyorsunuz.

Fakat maalesef hesabınızı kurtarabileceğinizi düşünmüyorum. Riot Games bir hesapta birden fazla oyuncunun oynamasını her türlü yasaklamış durumda ve hesabınızı çaldırmış olsanız bile hesap yasaklandıktan sonra yapacak bir şey kalmıyor.

Üzücü, fakat bundan sonra elimizden bir şey gelmiyor. Hesabınızın neden yasaklandığını öğrendikten sonra işin peşini bırakmanızı tavsiye ederim. Zamanında LoL Panolar adında Riot Games'in kendi forum sitesinde çalışıyordum ve bu tür sorunlarla bol bol karşılaştım. Yeni bir hesap açıp yeniden başlamak zorundasınız.

Son mesajlar