Logitech F710 kontrolcüsüyle oynanacak Online PC Oyunları

Bu konuyu okuyanlar

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Surface Pro 2017 m3 (intel hd 615) fansız çalışan tabletimde en iyi iki tane oyun var oynadığım biri Paladins, crossplay özelliği sayasinde ps4, xbox ve pc den bütün platformlarla ayarlardan sadece kontrolcü seçilerek oynanıyor.
Paladins 1024x640(1280x800 gibi olan) özel çözünürlükte 16:10 seçili tam ekran için
yüksek ayarda sadece en alttaki ayar orta, vsync açık, anti alising kapalı 60 fps alıyorum, sadece çok sıcaklarda usb fan arkada kullanılabilir belki ama bu çözünürlükte yazın denemedim ama surface pro 6 i5 ve 7 i5 modellerinde Paladins i yüksek ayarlarda oynamak için usb fan kullanmaya gerek yokmuş, favori şampiyonum LEX gizli iş silahlarıyla ve renegade skin kombinasyonuyla oynuyorum, yuvarlak nişangah kullanıyorum çok zevkli bir oyun ve xpadder uygulaması sayesinde de F710 gamepad i internette gezmek vs için de Mouse olarakta kullanıyorum xpadderdan oyuna göre ayarladım mesela masaüstüne mouse kullanma filan ayarlanıyor, Paladins i özel olarak boş ayarladım, Paladins e girdiğimde mouse hareket etmiyor zaten kontrolcüyü destekliyor.
diğer oyunda Age of Empires Definitive Edition onuda 1366p de, bütün effektler kapalı, normal oyun hızında xpadderla da ctrl q f tuşlarını filan ne gerekiyorsa atadım ve bu şekilde oynanabiliyor baya zevk aldım, klavye ve mouse larla uğraşmaktan kurtuldum ve en sevdiğim bu iki oyunu dışarda her yerde kolay ve pratik bir şekilde oynayabiliyorum ve ayriyetten dizi film izlerkende 10 saniye ileri geri şeklindede kullanılıyor baya güzel yani.
tavsiye edeceğiniz başka güzel oyun varsa yazabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayriyetten x mouse button control uygulamasıyla mouse ayarlarının orta tuşun ileri geri sarma sını sağ ok tuşu ileri sarmaya ve sol ok tuşu geri sarmaya olarak ayarlayıp xpadderdanda gamepadin buttonlarına mouse ileri sarma tuşu olarak vs ayarlayıncada web de gezerken hem sayfayı aşşağı yukarı yapabilirsiniz hemde youtube vs videoyu 10 saniye ileri sarabilirsiniz windows 10 un tablet modunu kullanırken edge browserda.

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
F710 da bağlantı sorunu yaşayanlar şunları uygulasın

ayriyetten güç ayarı olarak daha iyi performans kullanıyorum intel ayarlarida dengelide ve intel control panelinden Paladins oyunu otomatik bir şekide optimize edili.

ve Paladins te bir diğer oynadığım şampiyon Zhin, omega Zhin kılıcı ve abonoz yıldız kostümüyle oynuyorum.

bir yerde okudum bağlantı sorunu alıcıyı usb çoklayıcıya takınca olmuyormuş.

ve yanına bir mouse alıcısı filan takılması lazım ki aktif olsun F710 un alıcısı

video izleme web de gezinme için kablosuz mouse ve oyun içinde gamepad kullanılabilir.

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Age of Empires içinde mouse kullanmak daha mantıklı

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bağlantı sorunu çözümü için yapmanız gereken tek şey usb çoklayıcı kullanıp usb çoklayıcının pc ye takdığın usb sine yakın olan tarafına F710 alıcısını takıp onun bir sonraki usb yerinede kablosuz mouse alıcısı takmak bu şekilde F710 alıcısı aktif kalıyor uyku moduna almıyor ve bağlantı sorunu olmuyor.

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yine aynı hata alıcı arızalı galiba

neyse klavye ve mouse kullanırım ozaman klavye ve mouse da daha iyi oynuyorum zaten

sorunun çözümünü bulana kadar hata verince xbox 360 driverını yeniden yükleyicem artık yapcak bişey yok

heralde x in put a izin vermiyor Microsoft oyuzden d input rumblepad de 360ce emulatorle denicem paladins dosyasına atıp ayarladım bakalım sorun olmazsa yazarım

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sorunu şu şekilde çözdüm oyun oynayacağım zaman x input a alıyorum mouse olarak kullanıcağım zaman da d in put a alıyorum.

bir de güç ayarı varmış x input da iken onu kapattım büyük ihtimal ondan oluyordu, ondansa sadece x input da kullanabilirim

sorun tam anlamıyla güç yönetimi ayarından kaynaklanıyormuş yani işareti kaldırınca sadece x input da kullanabiliriz.
x.png.jpg

yani artık oyun ve mouse gibi kullanmak için tablete takıp sadece F710 kontrolcüsü x input olarak kullanabilirim

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Age of Empires i F710 la oynamak daha zekvli oluyor gerçektende.

yine aynı sorun oldu en iyi çözüm oyuna girerken x input yapıp oyundan çıkınca d inputa almak.

d inputu mouse olarak kullanıyorum internette gezinmek video izlemek için daha iyi.

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu şekilde kullandığımda kontrolcüyü sorunsuz kullanıyorum, tablet de Paladins için battery de kullanırken güç ayarını en iyi performans kullanıyorum

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Paladins te kaplama detayı yani textures ı çok yüksek (very high)de kullanın grafik yönünden sorun yaşamazsınız.

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunum çözüldü artık sadece x inputda kullanıyorum hem mouse hem oyun için yaptığım tek şey F710 un driveri olan Lgs 510 indirdim yükledim oldu

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gamepad de sorun yok ama daha iyi oynadığım için artık kablosuz klavye ve mouse kullanıyorum ve Paladinsi Zhin şampiyonuyla oynuyorum 120 lvl Zhinim var.

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
artık F710 gamepad kullanıyorum daha güzel oluyor Paladinste sürekli olarak Lex şampiyonuyla oynuyorum ve yuvarlak nişangah kullanıyorum Zhin oynamayı bırakınca oyun baya zevkli olmaya başladı. LEX in renegade skini ve gizli iş lex tabancalarıyla oynuyorum çünkü oyunun en zevkli en güzel skin kombinasyonu bu.

Sonunda bağlantı kopma sorununa çözüm buldum eror verince aygıt yöneticisinden manuel olarak Xbox 360 denetleyicisini seçip ayarlıyoruz ve bu işlemden sonra hiç PC yi kapatmıyoruz kapatmak yerine uyku modunda kullanıyoruz ve sorun çözüldü ben tabletimde öyle kullanıyorum artık.hiç bir ek bişey yüklemeye de gerek yok.

Sonunda bağlantı kopma sorununa çözüm buldum eror verince aygıt yöneticisinden manuel olarak Xbox 360 denetleyicisini seçip ayarlıyoruz ve bu işlemden sonra hiç PC yi kapatmıyoruz kapatmak yerine uyku modunda kullanıyoruz ve sorun çözüldü ben tabletimde öyle kullanıyorum artık.hiç bir ek bişey yüklemeye de gerek yok.

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Paladins te x eksen hassasiyeti 2 y ekseni 3 te olursa ve lgs 510 da kuruluysa oyun çok iyi oynanıyor

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunu çözmek için x input da iken giriş USB yi devre dışı bıraktım sadece Xbox 360 aktif bu şekilde sorun olmayacağını düşünüyorum

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
gamepad ile oynamak zor olduğu için wireless klavye ve mouse a geçtim ve Paladins te nokta ve beyaz nişangah kullanıyorum bu şekilde Zhin ile oynadığımda daha iyi oynadığımı keşfettim.

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gamepad ile LEX karakterini daha iyi oynuyorum şuan klavyem biraz sorun çıkarttığı için gamepad kullanıyorum ve nokta nişangah kullandığımda daha iyi oynuyorum oyunu ve hıd driver ayarını devre dışı bırakıp deniyorum son olarak çünkü gamepadin bağlantısı kopunca hıd... Diye bir şey yazıyor bunu önlemek için bakalım böyle yapınca da koparsa bağlantı artık gamepad kullanmamayı düşünüyorum.

oyunu gamepad ile oynamak gerçekten çok zor bu yüzden bundan sonra klavye ve mouse kullanıyorum.

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tekrar gamepad i denedim ve y Axis i de 2 yaptım ve iyi oynamaya başladım oyunu ve daha zevkli oldu oyun kopma sorununa olmazsa tamamdır bence

Ve yuvarlak nişangah kullandım

En iyisi x ve y yi 3 yapmak daha iyi hareket edebiliyorsun yani standart ayar ama LGS 5.10 programını yüklemek gerekiyor.

Bağlantı sorununu çözemedim yapcak birşey yok klavye ve mouse kullancam

Son düzenleme:

OF07X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Paladins i 1024x640 çözünürlükte ayarların hepsi düşükte sadece textures yani kaplama detayı en yüksekte klavye ve mouse ile 9 sensivity de Lex şampiyonunu oynuyorum grafikler bu şekilde ayarladığımızda hiç sorun çıkarmadı ve güzel bu ayarlar ve en önemlisi yuvarlak nişangah kullanıyorum 60 fps bu şekilde oynaması baya iyi ve zevkli.