Logitech F710 Gamepad Bağlantı Sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

ronal39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

1 ay olmadı alalı Logitech F710 Kablosuz Gamepad'i. Arada sırada oynuyorum. Hiç bir sorun yoktu taktığım gibi çalışmaya başladı çokta kullanışlı. Bir keresinde nano alıcısı takılı iken ses gelmeye başladı bilgisayardan, USB bağlantısı giriş-çıkış sesi. Sonra aygıt yöneticisine baktım. Daha önceden "Wireless F710 Gamepad" olarak görünen cihaz "logitech cordless rumblepad 2" olarak görünüyor ve ünlem işareti çıkıyor. Bu arada USB giriş-çıkış sesi sürekli geliyor nano alıcı takılı iken.

oFRIwA.png

Tüm güncellemeleri yaptım. "D-input" ve "X-input" modunda da denedim ama nafile. Aşağıdaki linkte bulunan çözümü de denedim ama olmadı.
http://forum.shiftdelete.net/teknik...tech-f710-baglanti-sorunu-cozumu-resimli.html

Şöyle bir şeyde var, nano alıcıyı çıkartıp bilgisayarı açıp kapatıyorum. Daha sonra tekrar takıyorum nano alıcıyı, Aygıtlar ve Yazıcılar'da"Wireless F710 Gamepad" olarak görüyor. Ancak gamepad'in her hangi bir tuşuna bastığım zaman tekrar "logitech cordless rumblepad 2" olarak görünüyor ve yine bilgisayardan sürekli USB giriş-çıkış sesi gelmeye başlıyor.

1 haftadır uğraşıyorum çözümünü bulamadım. Lütfen yardımcı olun. Yoksa değiştirilmesi için satıcı ile görüşeceğim.

Bu arada işletim sistemin Windows 7.

Schliz3r

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bu Pad den 3 tane var. Bir bende iki ablamda. İlk aldığım zamanlar dediğin gibi "rumblepad" olarak görüyordu aygın yöneticisinde. Sonra Bilgisayarlar format felan yedi. Bir dahada 2 bilgisayara da kuramadım pad i. Üşenmedim kitapçığına bile baktım. Pilleri çıkar/tak olayı... Tıklamadığım link kalmadı. Ama nafile...

En sonunda çözümün çok basit olduğunu gördüm bir sitede. Sadece USB yi takıyorsun. "Dling" sesinden sonra aygın yöneticisinden (ünlemli) pad i bulup > sürücüyü güncelleştir > sürücü yazılımı için bilg. tara > listeden seçmeme izin ver. > XBOX 360 Controller for Windows'u bulup ileri yapıyorsun. Uyarı verirse evet e bas, yüklesin... Bu kadar. Bu şekilde olmaması imkansız. Çünkü 3 farklı bilgisayarada böyle kuruyorum ben. Ve 30 saniye sürmüyor bile.

Sorun devam ederse arkadaki kliği X e getir. Oto modda olsun yani.

İlk aldığım gün nasıl hata vermeden/sorunsuz "rumble" olarak gördü pad i, işte onu hala anlamış değilim :)

ronal39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bu Pad den 3 tane var. Bir bende iki ablamda. İlk aldığım zamanlar dediğin gibi "rumblepad" olarak görüyordu aygın yöneticisinde. Sonra Bilgisayarlar format felan yedi. Bir dahada 2 bilgisayara da kuramadım pad i. Üşenmedim kitapçığına bile baktım. Pilleri çıkar/tak olayı... Tıklamadığım link kalmadı. Ama nafile...

En sonunda çözümün çok basit olduğunu gördüm bir sitede. Sadece USB yi takıyorsun. "Dling" sesinden sonra aygın yöneticisinden (ünlemli) pad i bulup > sürücüyü güncelleştir > sürücü yazılımı için bilg. tara > listeden seçmeme izin ver. > XBOX 360 Controller for Windows'u bulup ileri yapıyorsun. Uyarı verirse evet e bas, yüklesin... Bu kadar. Bu şekilde olmaması imkansız. Çünkü 3 farklı bilgisayarada böyle kuruyorum ben. Ve 30 saniye sürmüyor bile.

Sorun devam ederse arkadaki kliği X e getir. Oto modda olsun yani.

İlk aldığım gün nasıl hata vermeden/sorunsuz "rumble" olarak gördü pad i, işte onu hala anlamış değilim :)

Dediklerinin aynısını çok kez denedim. Güncelleme yapılmış gibi görünüyor ancak, gamepad'in her hangi bir tuşuna bastığım zaman tekrar hata veriyor uyarı çıkıyor.

ronal39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun USB alıcısındaymış. Servise gönderdim, 1 hafta sonra geri geldi. Alıcıyı değiştirmişler. Sorun çözüldü :)