Live Messenger'ı tamamen kaldırmak

xxx3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar messenger durup dururken 80040154 numaralı hatayı vermeye başladı bu yüzden oturum açamıyorum biraz araştırdım bazı kitaplıklarla ilgili olabileceğini öğrendim gerekli işlemleri yaptım ama düzelmedi bende tamamen kaldırıp yeniden kurayım dedim ama tabii denetim masasında msn yoktu bende elle kaldırma yöntemlerini uygulayıp tüm yapılandırma ayarları, dosyalar, kayıt defterindeki girdiler sildim yeniden kurulum için setup'a tıkladım fakat çok çabuk bir şekilde msn'yi yeniden kurdu tahminimce internetde veri çekmedi acaba ben sorunumu nasıl düzeltebilirim windows install clean up denedim birçok kaldırma yazılımı denedim ama hiç birinin listesinde msn yoktu nasıl düzelticem bunu bu arada bilgisayar temiz virüs yok iyice kontrol edildi live messenger sürümüm 14.0.8117.416

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Revo uninstaller la kaldırmayı dene bir de

xxx3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
malesef olmuyor dediğim gibi şu anda hemen hemen tüm kaldırma yazılımlarını kullandım ama olmadı

xxx3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Msx kitaplığının yeniden yüklemiştim zaten ama gene olmadı

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
windowsun kendi programı vardı bu sorun için.Uninstaller gibi birşeydi ama tam adını hatırlayamadım şimdi.O programla kesin çözüme ulaşılıyor.Benimde başıma gelmişti.Windowsun sitesinde bulabilirsin.

Reaksiyon puanı
2,146
revo uninstaller ile sistem bileşenlerini göster de, ve şunları kaldır, atık dosyaları reg kayıtlarını silmeyi unutma ama revo ile kaldırırken;

-Windows Live Temel Parçalar
-Windows Live Oturum Açma Yardımcısı
-Windows Live Messenger
-Windows Live Karşıya Yükleme Aracı
-Windows Live Communation Platform
-Windows Live Call
-MSVCRT
-Microsoft Choice Guard

WLM kurulurken kurulan bileşenlerdir bunlar.

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
windows 7 ya da vista kullanıyorsan C:\Users\"kullanıcı adın"\AppData\Local\Microsoft\Messenger klasöründeki tüm dosyaları sil xp kullanıyorsan Documents and Settings ve application data klasörü altında olması lazım.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Ek olarak internetten çektiği kurulum dosyasını PC de bir yere kaydetmiş ve ikinci yüklemede direkt ordan almış olabilir fikrini ortaya atmak istiyorum.

xxx3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yardımlarınız için teşşekkür ederim fakat son çare olarak format atıp kurtuldum neden oldu bilmiyorum lakin şimdi sorunum kalmadı yardımlarınız için teşşekkür ederim

xxx3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Pek kolay format atan biri değilim fakat öğrenciyim okulum açılıcak ve ailem bilgisayarı kullanacağı için biraz garanti olsun diye böyle bir yola başvurdum

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Windows Installer CleanUp Utility deneyebilirsin benim işime yaradı.:)

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Formata gerek yoktu. Bekleseydin çözüme ulaşılırdı ama neyse..

orphan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yaptıysam bu 2011 messengeri kaldıramadım bilgisayardan arkaşlar yarmdımcı olabilecek kimse var mı ?

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Messengeri yeniden kur sorun düzelecek.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
ne yaptıysam bu 2011 messengeri kaldıramadım bilgisayardan arkaşlar yarmdımcı olabilecek kimse var mı ?

C:\Program Files\Windows Live\Installer klasorune gidin wlarp adlı uygulamayı çalıştırım açılan pencerede seçiminizi yapın kökten kaldırın

orphan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Messengeri yeniden kur sorun düzelecek.

yeniden kurulmuyor yüklenemedi hatası veriyor...

---------- Post added at 22:48 ---------- Previous post was at 22:47 ----------

C:\Program Files\Windows Live\Installer klasorune gidin wlarp adlı uygulamayı çalıştırım açılan pencerede seçiminizi yapın kökten kaldırın

Windows live dosyasının içinde installer klasörü yok

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
xp kullanıyorsan başlat-çalıştır-cmd yaz gelen ekranda C:\Program Files\Windows Live\installer\wlarp.exe yaz enter'e bas

orphan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xp kullanıyorsan başlat-çalıştır-cmd yaz gelen ekranda C:\Program Files\Windows Live\installer\wlarp.exe yaz enter'e bas

ben tamamen açıklama yapayım daha kolay yardımcı olursun :)) window7 kullanıyorum, neredeyse 1 aydır bu sorunla uğraşıyorum, Windows Installer Clean Up programını kullandım fakat orada görünmüyor messenger, Handy Uninstaller-iobit uninstaller-TweakNow RegCleaner-Revo Uninstaller Pro programlarıda hiç bir işe yaramadı aynı şekilde o programlardada silincek bir messenger programı görünmüyor...

Reaksiyon puanı
2,146
Revo ile sistem bileşenlerini göster dedin mi?
Birçok şey denemişsin bunu da yapmışsındır belki ama hatırlatayım dedim :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
o programları kullandıysan \insaller kılasörü ve içindekileri silinmiştir 2011 yeniden kur ..Kurduktan sonra wlarp çalıştır sorunsuz kaldır

orphan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
<script src='http://img202.imageshack.us/shareable/?i=adszpfn.png&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

yüklemeden sonra bu hatayı alıyorum

Reaksiyon puanı
2,146
Revodan bulup kaldırabildin mi?
Bu hatayı normal kurulum mu yapıyor? Benim söylediğimi denedin mi?

orphan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Revodan bulup kaldırabildin mi?
Bu hatayı normal kurulum mu yapıyor? Benim söylediğimi denedin mi?

revo sistem bileşenlerini göster olayını bulamadım... senin söylediğini indiriyorum hala en kısa zamanda olup olmadığını yazacağım