Liseliler kızgın: #SınavUğruna tagı gündemde

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
#SınavUğruna tagı, Twitter Türkiye gündemine 49. sıradan girmiş bulunmakta.

Liseliler, kendilerine çifte standart uygulandığını düşünmekte ve ortaokul sınavları iptal olmuşken kendilerinin neden yüzyüze sınav olacağını sormakta.

Bi' liseli olarak haklı buluyorum.​

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Bir ortaokullu olarak dokunmayın abi en iyi ihtimalle sizi de bizi de sınav yaparlar diyorum. Biz rahatken dokunmayın rahatımıza.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Geri kalanları bilmem ama bana kalsa direkt bu yılı iptal ederim. Doğru düzgün eğitim görmemişken ne gerek var? Madem aşı etki ediyor, şurada 5 ay kalmışken açmaya ne gerek var? Üstüne 15 Mart'ta açılacağı söyleniyorken kalan 3 ayda ne yapacağız?

AliSldk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu yıl, hatta aşının etki durumuna göre diğer senenin yarısını iptal etmeliler bence. Ama kesin olarak 2. dönem de kapalı olmalı.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Bu yıl, hatta aşının etki durumuna göre diğer senenin yarısını iptal etmeliler bence. Ama kesin olarak 2. dönem de kapalı olmalı.
Katılıyorum. Riske atmaya gerek yok. Vakalar sıfırlanırsa buyursun açsınlar ama şu anda tekrar yükselişe geçmişken açma riskine gerek yok. Sosyal medyadan, televizyondan "Okulları özlediğinizi biliyoruz, açacağız" şovu yapmanın hiç ama hiç gereği yok.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
Ya devlet hala neye direnmeye çalışıyo ki bu seneyi iptal edecekler bizde sınıf tekrarı yapacaz olacak bitecek işte hatta sınıf tekrarı yaptığmız için karne vermelerinede gerek yok boşuna direniyolar ama ben bunca yıllık öğrenciysem

AliSldk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Katılıyorum. Riske atmaya gerek yok. Vakalar sıfırlanırsa buyursun açsınlar ama şu anda tekrar yükselişe geçmişken açma riskine gerek yok. Sosyal medyadan, televizyondan "Okulları özlediğinizi biliyoruz, açacağız" şovu yapmanın hiç ama hiç gereği yok.
Aynen. Yalan yok okula gitmek istiyorum. Bu sene liseye geçtim ve heyecanını yaşayamadım lisenin.

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Haklı Değilsin. Eğitim sistemini yada bunları çıkaranları savunmuyorum. Hatta sevmiyorum bile. Ama biryerde mecburlar. Çoğu kişi ders çalışmıyor. Üniversiteler böyle giderse boş kalır. Doluncada bişeye yaramasada mecbur. Bu sadece anlık düşüncem. Konuya hakim değilim.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Keşke bu son iki seneyi silme seçeneği gelse.. Saçma sapan, eğitim göremeden dönem tamamladık. Sınavlar olsun ama yüzyüze eğitim de olsun. Aslında bu uzaktan eğitim benim işime geldi. Neden: Ben 7.sınıfım ve LGS maratonum başladı. Evde bol bol vaktim oluyor, derste canım mı sıkıldı? Dersin sesini kısıp test çözüyorum. Ama bu dönem 8.sınıfları gerçekten bitirdi. 8.Sınıfta matematik resmen mutasyon geçiriyor. Konular zorlaşıyor. Fende daha yoğun konular geliyor.
Bu dönem çok iyi olmasada ara sınıfları çok etkilemedi lakin sınava girecek olan 8 ve 12 leri derinden sarstı. Üstüne Ziya Selçuk tüm müfredattan sınav olacağını söyledi. Evde kalmaktan bıktık, verim azaldı. Artık okullar açılsın, ölen ölsün kalan sağlar bizimdir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bir de haberde görüyorum: ara sınıflarda konuları anlamadığını söyleyen öğrenciler var. Kusura bakmasınlar ama ortaokul ara sınıflarda anlaşılmayacak konu yok. Bu onların tembelliğidir.

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Ya devlet hala neye direnmeye çalışıyo ki bu seneyi iptal edecekler bizde sınıf tekrarı yapacaz olacak bitecek işte hatta sınıf tekrarı yaptığmız için karne vermelerinede gerek yok boşuna direniyolar ama ben bunca yıllık öğrenciysem
Senin dediğin Olamaz
Arkadan gelen nesil var. Nereye sığdıracaklar. Geceye mi?.!

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,406
@Ledenav, ben devlet miyim onuda onlar düşünsün zaten ben düşünceksem onlar neden orda (!)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
O kardeşlerim kızmış.
Çok özür dilerim.

SleeepyJosef

Asistan
Reaksiyon puanı
77
#SınavUğruna tagı, Twitter Türkiye gündemine 49. sıradan girmiş bulunmakta.

Liseliler, kendilerine çifte standart uygulandığını düşünmekte ve ortaokul sınavları iptal olmuşken kendilerinin neden yüzyüze sınav olacağını sormakta.

Bi' liseli olarak haklı buluyorum.​
meb in beyni ile karar aldığını sanmıyorum.1.Dönem sınavlarını 2.dönem yapmak nedir yahu ?1 Ay sonra 2.dönem sınavları olcak.11.sınıfım ve cidden zor bir şey.Biyoloji vb

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
meb in beyni ile karar aldığını sanmıyorum.1.Dönem sınavlarını 2.dönem yapmak nedir yahu ?1 Ay sonra 2.dönem sınavları olcak.11.sınıfım ve cidden zor bir şey.Biyoloji vb
Ben 12. sınıfım, YKS var. Sen düşün. :D

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Çalışan kazanır.Sınava gitmezsen herkese 100 geçemezler.Her yere gitmeyi biliyor sınava gitmeyi mi bilmiyor?
Maskesini düzgün takarsa bir şey olmaz 4 gündür kamp programıdayım okulda 9 saat kalıyorum bir şey olmuyor maskeni tak temizliğe dikat et.

Reaksiyon puanı
1,338
Çalışan kazanır.Sınava gitmezsen herkese 100 geçemezler.Her yere gitmeyi biliyor sınava gitmeyi mi bilmiyor?
Maskesini düzgün takarsa bir şey olmaz 4 gündür kamp programıdayım okulda 9 saat kalıyorum bir şey olmuyor maskeni tak temizliğe dikat et.
Yalnız öyle diyorsunuz ama hocam tamam çalışan kazanır da gidiş sıkıntı mesela Diyarbakır'da oturup İstanbul'da okul kazanan arkadaşlarım var. Onlar nasıl yapacak. Ya da ben okuluma gitmek için içi full herkesin yan yana oturduğu dolmuş ile D.bakır Merkez'e geçmem lazım sonra yaşlı olan nenem ile dedemin yanına gitmem lazım bu da ailemi tehlikeye sokar. Bence açılmaması daha iyi.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
1 saatlik bir süre risk yaratmaz pencereler açık kalır.
Riskli bir durum derse katılım desen ülkede herkes sınıfta kalır.

Hayır, Bilim Kurulu 15 Şubat'ın erken olduğunu söyledi ve 15 Mart'ı önerdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan son kararı verecek.
Özel kurslar açıldı 8 ve 12

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
1 saatlik bir süre risk yaratmaz pencereler açık kalır.
Riskli bir durum derse katılım desen ülkede herkes sınıfta kalır.

Özel kurslar açıldı 8 ve 12
Kurslar ne alâka? Biz okulların açılmasından bahsediyoruz.