Lise sınıfta kalma

Onur Demirbaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıl sonu başarı puanı 50 üstü ama 3 ders ve fazla kalan sınıfta kalır mı sorumlu mu geçer?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Yıl sonu ortalaman 50 ve üzeriyse sınıftan geçersin.Eedebiyat dersi baraj derstir,bu dersi geçmek zorundasın.Aksi takdirde üniversite sınavına dahi girmiş olsan bile okuluna gidip 50 ve üzeri not alarak sorumluluğunu vermelisin.Üniversite sınavına girersin fakat üniversiteye yerleşmek için mutlaka edebiyat sorumluluğunu vermelisin.

Son düzenleme:

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
Sınıfta kalmazsın, seni kandırıyorlar. Eve gidersin tabi, neden sınıfta kalasın ki?

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Sınıfta kalmazsın, seni kandırıyorlar. Eve gidersin tabi, neden sınıfta kalasın ki?
Hocam,puandan dolayı sınıftan kalır mıyım demiyor,zaten yıl sonu başarı puanı 50 üzeriymiş o yüzden direk sınıfı geçer.3 dersten kalmış bundan dolayı sınıfta kalır mıyım diyor,tabiki kalmaz,fakat yukarıda belirttiğim gibi edebiyat dersi baraj ders olduğundan mutlaka sorumluluğu verilmeli. Sınıf geçmeye engel değil, yalnız üniversiteye yerleşmek için edebiyat sorumluluğu verilmeli.

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Eğitim sistemimizde ki bence en büyük yara şu sınıfta kalmama olayı. Çalışmayan adamı bırakacan abi sınıfıta.

Ben listeye ilk gittiğim sene sınıfta kalma vardı ve hatırlarım sınıfta 42 kişi flandık rahat 15-16 kişi sınıfta kalmıştı. 5-6 kişide okulu bırakmıştı Ve çürükler iyiler ayrılıyordu bir nebzede olsa. Millet sınıfta kalmama korkusuyla ders çalışıyordu.

Sonra sınıfta kalkma bir kalktı obaa ne çalışacaz abi moduna girdi herkes. Lise 1. de teşekkür alan ben Lise 2 de 5-6 zayıf getirmiştim ilk dönem. İkinci dönem düzeltirsen ve ortalama 50 üsttüyse otomatikman geçiyon zaten beden müzik resim ve dandik 2-3 dersi 5 yap ortalama her türlü tutuyor. Sonra ne kasacam moduna girdik o zamanlar Knight online vardı sürekli onu oynardık.

Son senede devamsızlıktan kalmayı kaldırmışlardı. Velinden imzalı kağıt getiriyor seni 40 gün izinli sayıyorlardı. 20 gün zaten normal devamsızlığın var 20 gün rapor alabiliyon. Bir 15-20 gün de hoca yok yazmasa tamam zaten okulun yarısına gitme... Çok saçma bir sistem.